Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Рибалка на карася на поплавок у першій половині осені

Рибалка на карася на поплавок у першій половині осені

Вавілен Асаговський 28 Сентябрь 12:46

Разом із похолоданням, в останні дні вересня коропові починаю масово покидати прибережну зону та мілководдя, віддаючи перевагу більш глибоким ділянкам із трохи вищою температурою води. Карась, теплолюбивіший за інші види, відпливає одним з перших, однак все ще продовжує харчуватись на відстані, якої можна дістатись поплавковим вудлищем. У цій статті ми розповімо про те, як саме змінюються повадки карася наприкінці вересня, та як і де його ловити поплавковими снастями. Тепер про все по порядку.

 

Повадки карася наприкінці вересня

Поведінка карася буде повністю залежати від погодних умов, тобто якщо на початку місяця було по-літньому сухо та тепло, рибалка на цю рибу мало відрізнялася від типово серпневої. Першу половину осені ця риба продовжить активно харчуватися на ділянках щільно вкритих невеликими водоростями, де водиться дуже багато дрібних ракоподібних та донних хробаків, що несуть в собі великий запас білка, необхідного рибі для накопичення жирової маси на зимовий сезон. Улюбленими місцями проживання карася у протягом цього місяця стануть ділянки глибиною близько трьох метрів, а саме неглибокі брови, коряжник, замулені місця водойми поряд із місцями жирування. У світлі, погожі дні, яких ще буде немало, він може знов виходити на кордони високої рослинності. Також, перспективними ділянками залишаються вкриті рослинністю прибережні ділянки поряд із виском крутим берегом. Із похолоданням води у непроточних водоймах кращі вилови приносять великі озера, де вода остиває повільніше ніж в невеликих, також перспективними залишаються частини річок, що позбавлені течії. На таких місцях. У світлі дні все ще можна з успіхом рибалити за кордонами високої рослинності.

 

Снасті на карася у першій половині осені

Не дивлячись на те, що риба полишає мілководні ділянки, все ще актуальною залишається рибалка за допомогою поплавкових вудлищ. Однак, довжина останніх може перевищувати 6-7 метрів, для більш точного закидання насадки у за водорості та в їх вікна. Для більшої зручності, поплавкове вудлище часто оснащують невеликою безінерційною котушкою, в іншому випадку довжина жилки має становити 2-2,5 довжини вудлища. Вода прозорішає, риба стає більш обережною, тому товщина жилки має бути якнайменшою. Діаметр основної жилки складатиме у середньому від 0,14 до 0,16мм, тоді як повідці не мають перевищувати 0,12-0,14мм. Поплавці беруться найчутливіші, але такого кольору, що можна без зусиль помітити крізь водорості. Гачки краще брати із вкороченою цівкою, які можна легко прикрити насадкою.

 

Підкормка та насадки

Основний склад підкормки майже не відрізняється від літнього, ті ж самі дрібні фракції але з більшим додаванням рубленого мотиля. Підкидати її варто невеликими порціями, раз на півгодини. Хробаки та опариш вже не так сильно приваблюють карася, тож перевагу варто віддати мотилю, що має майже повністю вкривати гачок. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1003 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Андрей
Автор: Соловйов Сергій
Автор: Дмитрий-SirenaMC