Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Поведінка та снасті на плоскирку у грудні

Поведінка та снасті на плоскирку у грудні

Вавілен Асаговський 11 Декабрь 14:35

Вилов плоскирки протягом першого місяця зими, що за всіма прогнозами, буде вестися виключно по відкритій воді, насправді мало чим відрізняється від методів, використовуваних у минулому місяці, але є кілька дуже важливих особливостей. У цей час, риба вже утворила чисельні зграї, що спрямовуються у більш низькі горизонти. У цій статті ми розповімо якою снастю, як і на що варто ловити плоскирку у грудні по відкритій воді. Тепер про все це докладніше.

 

Пошуки плоскирки на початку зими

Плоскирку можна знайти у всіх типах водойм, у річках, водосховищах та озерах, де остання загалом тримається тихої води, позбавленої течій. У озерах, вона завжди тримається найглибших горизонтів, де вода остигає набагато повільніше, часто зупинятиметься біля теплих природних джерел. Основні місця її проживання - заплави, стариці і ділянки з глиняним або мулистим дном. Зараз же, вона більшу частину часу тримається зимувальних ям, вибираючись звідти лише на короткотривалу вечерю. Середня вага виловленої особини цього місяця буде досягати 200-300 грам, великою рідкістю будуть особини масою вище півкіло, яких дуже зрідка можна помітити біля берегу.

Риба продовжує харчуватися у придонних шарах дрібними ракоподібними, молюсками на ділянках дна із залишками пожухлих водоростей. Змінюється також і добовий розклад активності риби. Зараз, найбільш уловистим часом для риболовлі буде з 7 до 10 ранку і з 4 до 7 вечора, час, коли сходить і заходить сонце. Глибина проживання плоскирки тим часом опускається до 5-7 метрів. Клювання цієї риби, як правило, досить короткочасне, тому дочекавшись його не варто втрачати ні хвилини.

 

Снасті на плоскирку по відкритій воді

Риболовля у грудні проходить, частіше за все за допомогою болонських та махових вудлищ, як правило дуже великої довжини, що часом досягає 8-10 метрів, для більш далекого закидання. Позаяк вода в цього місяця сягає своєї максимальної прозорості, стане у нагоді максимально тонка жилка, а саме не більше 0,14 мм у діаметрі. Повідці беруться ще тонші, до 0,12 мм. Розмір гачка варіюється у залежності від обраної приманки, зазвичай це від №16 до №18.

 

Підгодівля та насадки

Підгодівля є вкрай важливою складовою для вилову плоскирки у зимовий період. У холодній воді, коли апетит риби сильно притупляється, її використання стає просто необхідним. Склад її буває абсолютно різним, і може навіть працювати по-іншому у різних водоймах. Головне — вона повинна утворювати у воді привабливу хмару, а саме в нижніх шарах водойми, для чого буде потрібне помірне ущільнення компонентів. Універсальний склад: панірувальні сухарі, мелена або запарена кукурудзяна крупа, макуха, у поєднанні із вкрапленнями кормового мотиля та натуральних ароматизаторів у вигляді звичайного меду. У річках дуже популярна ловля з-під годівниці, коли остання закидається окремо, трохи вище за течією. У якості насадки на гачку використовуються мотиль, опариш або червоні хробаки. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски! 

Смотрите также:
293 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Василий