Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Поведінка судака у серпні. Типові снасті та принади.

Поведінка судака у серпні. Типові снасті та принади.

Вавілен Асаговський 16 Август 11:11

Хижа риба, особливо велика, що на відміну від мирної постійно знаходиться в русі, значно краще відчуває негативний вплив занадто прогрітої води та, відповідно, зниженого рівня кисню, тож зміни в її поведінці стають все більш помітними. У цій статті ми розповімо про те, як змінюється поведінка судака протягом останнього місяця літа, де його варто шукати у першу чергу, та як і на що ловити. Далі – детальніше.

 

Поведінка судака протягом серпня

Серпень – є завершальним місяцем літа, проте погодні умови передбачаються доволі стабільними та не менш спекотними аніж у липні. Втомлений від постійної спеки хижак шукатиме собі притулок у найнижчих горизонтах, полюючи виключно у чистій, прозорій воді, позбавленій мулу та продуктів життєдіяльності водоростей. На мілини, судак виходитиме виключно вранці, великі хижаки часом підходитимуть до виходів з заплавів, та більшість часу проводитиме на сильній течії, переважно у руслових частинах річок. На малих водоймах, вода в яких прогрівається дуже швидко, клювання місцевого судака стає дуже кволим, найкраще клювання очікується на швидких та вузьких частинах річок, особливо там де течії повертають.

Знайти ділянки, де судак активний доволі нелегка справа, оскільки судак не має постійних стоянок. На активність цього хижака наразі впливає все, від вітру до атмосферного тиску. Найкраще клювання спостерігатиметься у похмуру погоду після тривалої спеки та у сонячну погоду після сильних опадів. Піки клювання традиційно припадатимуть на ракові та вечірні години. Мілководні ділянки населятимуть переважно середні за вагою та молоді особини, основу раціону яких складає мальок, тоді як найбільші, трофейні, особини триматимуться перепадів глибин поблизу руслових частин річок.

 

Снасті для вилову судака та особливості лову у серпні

Основною снастю для вилову судака є спінінг, сама ж риболовля виконуватиметься як з човна, так і з берегу на вузьких частинах річок із максимальним дотриманням режиму тиші. Перевага віддається вудлищам класу лайт, тестом до 15-18 грамів, оснащеним безінерційною котушкою типорозміром близько 4000, із намотаним на неї шнуром діаметром від 0,14мм, або моножилкою товщиною до 0,24мм. Окрім класичного спінінгу, на широких річках активно практикується риболовля тролінгом, задля якого задіють вудлища тестом до 40 грамів та довжиною до 2,5 метрів.

 

Принади для лову судака

Для вилову судака також використовуватимуться і ультралайтові снасті у поєднанні з легкими джиг-голівками та силіконом. Оптимальним вибором стануть твістери та віброхвости довжиною до 7 см, легка, проте дещо пришвидшена джигова проводка. Блешні та воблери підбиратимуться мінімального діаметру, оскільки судак має доволі вузьку щелепу, яка змушує його ігнорувати занадто велику здобич. На руслових ділянках варто спробувати риболовлю у схил на балансири, яскравого забарвлення у хмарну погоду (що стане найкращим поєднанням), або натурального, сріблястого кольору у світлі дні. Риболовля тролінгом потребуватиме невеликих вузькотілих воблерів, пристосованих для глибоководної риболовлі (швидкозанурювальних).

Як і завжди, бажаємо вам, будь що, приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
642 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото