Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Поведінка судака у червні-липні та принади для нього

Поведінка судака у червні-липні та принади для нього

Вавілен Асаговський 28 Июнь 11:55

Вилов хижаків протягом другої половини літа не така вже й легка справа, як це може здатися н аперший погляд. Разом із змінами погодних умов, наростанням температур та постійними змінами атмосферного тиску, змінюється також і поведінка риби, хижої та мирної, час їх добової активності та ділянки живлення. У цій статті ми розповімо про поведінку судака протягом першої половини літа, типові місця його зупинки та у який засіб його краще за все ловити цієї пори року. Далі про все - детальніше.

 

Поведінка судака протягом першої половини літа

Часи полювання, засіб життя та лобові маршрути судака у першу чергу залежні від віку риби, розвитку мирної фауни та ступені прогрітості й чистоти води. Молоді особини збираються у нечисленні зграї, та полюватимуть, виключно на малька або дрібну рибу, таку як верховодка. Типовими місцями їх полювання залишаються віддалені від берегу мілини та мілководні входи у заплави. Великий судак тримається поодинці, віддаючи перевагу більш глибоким ділянкам, практично ніколи не з’являючись поблизу берегової лінії. Ця риба буде триматися виключно чистих, незамулених, прохолодних та не засмічених ділянках водойми, та може змінювати місця свого полювання. Також, часто спостерігається на входах у заплави, у вирах, за кам’янистими грядами, на перекатах та перепадах глибини, за бровами та влаштовує зупинки поблизу русла, намагаючись стати на шляху мирної риби, коли та пливе на ділянки годування. Як типовий хижак сімейства окуневих, він значно краще реагує на активну здобич, відчуваючи вібрації її руху.

 

Снасті на судака у першій половині літа

Судака, як і більшість хижаків нашої країни, ловлять виключно за допомогою спінінгового вудлища класу лайт або медіум, позаяк для його вилову знадобиться більш далеке закидання оснащення, для чого, у свою чергу потрібні більш тяжкі принади. Тест спінінгу варіюватиметься в межах від 7 до 28 грамів, а його довжина сягатиме 2 метрів під час риболовлі з човна, та майже 3 метрів під час задля закидання з берегу на віддаленні ділянки та облову широких кордонів рослинності. На вудлищі кріпиться безінерційна котушка типорозміром до 4000, на яку, задля різкого підсікання, намотується шнур. За рахунок майже нульової розтяжності, значною мірою зменшується вірогідність сходу, окрім цього він надає можливість використання меншого діаметру, що також збільшить чисельність покльовок. 

 

Принади на судака у червні-липні

Серед принад на судака, найбільшу популярність мають блешні, яскраво зеленого, бронзового або сріблястого кольору. Чим більш затягнуте небо, тим краще працюватимуть яскраві кольори та навпаки, у безхмарні дні краще працюватимуть принади кольорів ближче до натуральних. Окрім блешень, також широко використовуються малі, вузькотілі воблери класу міноу або кренк, що призначені для оперування у середньому шарі водойми. Під час риболовлі з човна також практикується рибалка на балансири у схил, яка дасть найкращі результати саме у прируслових ділянках, коли принаду потрібно опускати ближче до придонного шару. Ближче до берегу, куди час від часу на світанку навідуються невеликі екземпляри, а також на мілководді, дуже добре працюватимуть твістери та віброхвости.

Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
610 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото