Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Поведінка щуки протягом лютого та риболовля на неї

Поведінка щуки протягом лютого та риболовля на неї

Вавілен Асаговський 11 Февраль 11:35

Лютий цього року видається доволі легким для рибалок країни, оскільки води озер та річок вже встигли сповнитись киснем під час останньої, довгої січневої відлиги. Відтак, активність риби, особливо хижої, нерест в якої вже не за грами, буде на порядок підвищеною. У цій статті ми розповімо про поведінку щуки протягом лютого, де її шукати наприкінці зимового сезону, та як і на що ловлять хижачку по останній кризі та після її сходу. Далі — докладніше.

 

Поведінка щуки протягом лютого

Останній місяць року видався багатий на відлиги, завдяки чому, утворені на певний час проталини, змогли у повній мірі збагатити як великі, та і маленькі водойми життєво-важливим для риби киснем. Щука ж, що і без того залишалась одним з найбільш активних представників водної фауни, полюватиме ще більше, та акваторія її пересувань також поступово збільшується. На початку місяця, вона курсуватиме вже добре знайомими, більшості рибалок, бровами та рельєфними ділянками, де проходять ранкові маршрути мирної риби. Окрім ранкових годин, у хижачки спостерігатиметься ще декілька спалахів активності за добу, проте вони вже будуть більш віддаленими від берегової зони.

На річках та великих озерах, пік активності щуки на початку лютого спостерігатиметься з 8-ої по 10-у години ранку, на малих озерах, риба прокидається приблизно на годину пізніше. Наприкінці місяця ситуація кардинально зміниться, оскільки потепління, що передбачають синоптики, змусить хижачку навіть у водоймі ще вкритій останньою кригою, розпочати сезонний жор, який тільки посилиться після повного звільнення поверхні річок та, особливо, великих озер. Напередодні березня, частина щуки вже зміщується ближче до прибережної зони, де здебільшого полюватиме у найближчих до берегу бровах та близько до кордонів високої прибережної рослинності, яку представляють зарості очерету.

 

Засоби вилову щуки у лютому

Всю першу половину місяця, риболовля вестиметься у класичному зимовому стилі, за допомогою жорстких зимових вудлищ, оснащених балансирними кивками, або за допомогою жерлиць. Вудлища використовуються довжиною до 40см, оснащені зимовими, здебільшого інерційними, котушками, із якісним кріпленням та стопором зворотного ходу. Після сходу криги, естафета переходить до спінінгових вудлищ, довжиною до 3 метрів, оснащені безінерційними котушками типорозміром до 3000, та жилками збільшеного діаметру.

 

Принади на щуку

В умовах міцної криги, найбільш ефективними принадами стануть балансири розміром від 7 до 10см, яскравого окрасу у хмарну погоду, та натурального у світлу погоду. Останні будуть найбільш ефективними коли крига під впливом денного потепління ставатиме дедалі більш прозорою, однак у той же час, і більш небезпечною. На жерлицях використовуватиметься живець, у вигляди невеликого карася або плітки. На спінінгових вудлищах по відкритій воді, відмінно працюватимуть силіконові принади на шарнірному монтажі, воблери заглибленням до 3 метрів та сріблясті або зелені блешні довжиною від 9см. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
236 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото