Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Поведінка щуки наприкінці жовтня. Засоби риболовлі.

Поведінка щуки наприкінці жовтня. Засоби риболовлі.

Вавілен Асаговський 27 Октябрь 00:37

Протягом жовтня поведінка хижаків неодноразово змінюється, однак їх активність та метаболізм наразі на висоті, чим може легко скористатися будь який спінінгіст. У другій частині місяця, сезонне жирування щуки сягає річного піку, її стає дуже легко знайти та можна зацікавити майже будь якою щучою привадою, але невдовзі все почне мінятися. У цій статті ми розглянемо яким чином змінюються повадки щуки протягом жовтня, а також де її варто шукати в першу чергу, та чим і на що ловити. Тепер про все докладніше.

 

Поведінка щуки у жовтні

Протягом всієї першої половини жовтня щука продовжує активне жирування, час від часу роблячи паузи під час різких перепадів температури. Ближче до кінця місяця спінінгова рибалка ускладнюється, загалом через те, що навіть хижа риба стає більш обережною. Подібні зміни у поведінці риби, у першу чергу продиктовані тим, що щука вже вдосталь набрала вагу і стає майже готовою до початку зимового сезону. Середні та малі за віком та масою особини полюють активніше за велику та трофейну щуку. Останні ж більшість часу проводять біля русла водойми та полюватимуть на невелику рибу не відходячи далеко від рідних заглибин. Знання рельєфу водойми здатне дуже допомогти з пошуками риби, бо щука буде розосереджена по всім можливим укриттям, таким як глибокі брови, коряжник та насипи каменю. Якщо, лише місяць тому, хижачка була здатна ганятися за своєю здобиччю навіть на довгі відстані, то зараз знов віддає перевагу полюванню із засідки. Найбільше, ця риба буде залежною від стабільності атмосферного тиску, її клювання буде спостерігатися й під час незначних опадів.

 

Снасті та засоби риболовлі щуки

Із подальшим похолоданням, до самого становлення льоду, рибалці доведеться віддавати перевагу тоншим жилкам та активній приваді. Причиною пому стане підвищення рівню прозорості води через сезонне відмирання водоростей. У цей час року широко практикується тролінг, джиг та риболовля на воблери й балансири у відвіс з човна. Задля спінінгової ловлі з берегу знадобиться вудлище довжиною до 3 метрів, оснащене безінерційною котушкою типорозміром у 4000 та намотаним на неї тонким шнуром високого розривного навантаження. Для рибалки з човна, у свою чергу, буде достатньо й 1,8 метрів, а задля відвісної риболовлі й того менше. Тест вудлища, у більшості випадків, становитиме від 14 до 21 грамів, ультралайтові спінінги потрохи втрачають ефективність через те, що закидати потрібно буде на значно більші відстані.

 

Особливості жовтневої привади

Щука стає більш обережною, але краще за все реагуватиме все ж на активні привади, особливо силіконові. Гра балансира, під час риболовлі з човна, повинна бути максимально широкою та виразною, до того моменту як водойми України вкриє товстим шаром льоду найкраще працюватимуть привади зеленого або натурального кольору (розфарбовані під невелику рибу). Щука дедалі більше віддаватиме перевагу великим за розмірами привадам, так, оптимальна довжина воблера або блешні становитиме не менш як 9-12см, для вилову великих особин. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
906 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото