Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Поведінка плоскирки у середині вересня та засоби рибалки на неї

Поведінка плоскирки у середині вересня та засоби рибалки на неї

Вавілен Асаговський 18 Сентябрь 11:53

Середина вересня. Ночі потроху стають прохолодними, а вдень землю й водойми ще дуже добре прогріває сонце. Частина водної фауни шукає собі пристанище на зимовий період, в той момент як інша активно жирують. Плоскирка ж знаходиться десь посередині, ще доволі активна, але стає обережнішою. Її поведінка, як і в випадку із іншими короповими проходить зміни. У цій статті ми розповімо про те як веде себе плоскирка в умовах ранньої осені, які ділянки варто обловити в першу чергу, а також про те, як і на що її ловлять в цей період року. Тепер про все по порядку.

 

Повадки плоскирки у вересні

Протягом всього місяця плоскирка буде активно харчуватись, сусідуючи із підлящиком, та рідше, невеликою пліткою. Ця риба полюбляє замулені ділянки водойми, із нерівним дном та невисоким шаром водної рослинності. Найперспективнішими точками для закидання снасті стануть брови та скупчення коряжника чи насипи каменю. Практично будь-які ділянки де є їжа та укриття від жируючих хижаків. Основою її харчування залишаються дрібні ракоподібні, що із першим похолоданням води віддаляються від прибережної смуги.

Найбільшу роль у якості клювання плоскирки зіграє різкість змін погодних умов. Якщо й надалі холодатиме дуже повільно, без сильних коливань атмосферного тиску, то ловити цю рибу можна буде з великим успіхом аж до перших морозів. Під час будь-яких неочікуваних змін, активність риби буде помітно падати. Найкраще клювання спостерігатиметься в теплі, сонячні дні, вранці та всередині доби, коли вода починає теплішати або прогрівається до добового максимуму.

 

Снасті на плоскирку у середині вересня

Доки тепло частина риби триматиметься неподалік від берегу, на найближчих бровах та біля прибережної високої рослинності. Тут можна буде з перемінним успіхом ловити за допомогою поплавкової снасті, опускаючи гачок із привадою на саме дно. Довжина вудлища, у цьому випадку, сягатиме 5 та більше метрів. Використовуватиметься жилка діаметром до 0,16мм, та повідці товщиною до 0,14мм. Поплавець береться із підвищеною чутливістю та високою антеною. Легше за все ловити плоскирку за допомогою фідерної снасті, якою можна досить точно дістатися на перспективні ділянки на відстані більш ніж 100 метрів. Тут може знадобитися міцний шок-лідер довжиною у два вудилища, основна жилка діаметром до 0,24мм та повідець до 0,14мм. Вага годівниці коливатиметься, в залежності від ділянки, від 40 до 70 грамів. Котушка підбирається безінерційна, типорозміром до 3500.

 

Привада та підкормка

Підкормка, у випадку із плоскиркою, повинна бути дуже дрібною, утворюючи у воді красиву та ароматну хмару. Окрім вже готових складів, можна змішати самостійно манку, молоте пшоно та панірувальні сухарі, додати пару ложок меду чи ванілі й приправити це добрячою дозою рубленого мотиля. Підкидати треба дуже обережно, бо рибу легко можна перегодувати. Насадки залишаються незмінними: пучок мотиля, опариш, дощові хробаки. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
500 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Олексанр
Автор: Стас