Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Поведінка плітки та типові ділянки її лову протягом грудня

Поведінка плітки та типові ділянки її лову протягом грудня

Вавілен Асаговський 20 Декабрь 17:16

Із наступом грудня риболовля на мирні види стає ще актуальнішою, всюди спостерігаються міграції та тимчасове підвищення активності, пов’язане із безліччю природних чинників. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки плітки протягом першої треті зимового сезону, а також про найбільш розповсюджені та ефективні засоби її вилову. Далі — докладніше.

 

Поведінка плітки протягом грудня

Становлення криги тимчасово підсилює метаболізм та активність риби, як мирної так і хижої, оскільки шар криги захищає великі водойми від сильних морозів, що панують на поверхні. Її повільне становлення на річках приманює рибу ближче до прибережних водоростей та найбільш рельєфних ділянок, що межують із залишками цьогорічної рослинності. Саме тут залишається більша частина зоопланктону та дрібних ракоподібних, які слугують основою живлення для плітки протягом всього прохолодного сезону, аж до наступу травня. Ранкові шляхи плітки та інших малих коропових на ділянки жирування пролягають довгими та широкими бровами, що проходять вздовж прибережної смуги. Нагадуємо, що правилами риболовства суворо заборонена риболовля на зимувальних ямах, тож розраховувати варто лише на ділянки жирування та типові маршрути до них, прокладені складним рельєфом. 

Піки активності у водоймах, позбавлених течій, спостерігатимуться дещо пізніше аніж на річках, приблизно з 10 до 12 години дня, коли на водоймах із течією, завдяки більш теплій та насиченій киснем воді — на 1-2 години раніше. Ближче до кінця місяця, метаболізм риби на малих водоймах знову знизиться, разом із рівнем кисню, а риба відпливе до типових для кінця осіннього сезону ділянок: віддалених брів та інших заглиблень на глибині від 5 метрів. Ще пізніше — наймасовіші зграї риби спостерігатимуться поблизу приток та природніх джерел, основних носіїв тепла та кисню.

 

Засоби вилову плітки у грудні

Основним засобом вилову плітки протягом всієї зими залишатиметься легке зимове вудлище. Хлистик останнього не має перевищувати 10-12см завдовжки, та заради достатньої чутливості, повинен бути оснащеним лавсановим кивком. Жилки підбиратимуться, загалом, білого кольору або максимально прозорі, діаметром від 0,08 до 0,12мм, у залежності від глибини лову та ступені освітленості водойми. Котушки — типові для зимового сезону, невеликі та оснащені стопором зворотного ходу, повідці використовуються далеко не завжди.

 

Принади та привада

Протягом грудня, поведінка принади та ділянка лову мають значно більше значення, аніж її форма. Основними для початку зимової риболовлі вважаються мормишки, овальної або круглої форми, вагою до 1 граму. Саме під приманку підбиратиметься хлистик до зимового вудлища. Також, продовжується використання і класичних поплавкових принад тваринного походження, мотиля та хробаків, що протягом всієї зими повинні бути присутніми, у невеликих кількостях, у приваді. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
273 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото