Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Поведінка карася у вересні та риболовля на нього

Поведінка карася у вересні та риболовля на нього

Вавілен Асаговський 20 Сентябрь 09:48

Сезонне зниження температури, не зважаючи на підвищення рівня кисню, сильно позначається на активності коропових. Більшу частину доби, риба, здебільшого згуртована у зграї, проводитиме на глибоких ділянках, виходячи на пошуки їжі лише у певну частину доби. Активність карася, проте, ані трохи не постраждає, тож риболовля на нього, як і раніше буде приносити значні результати, особливо якщо врахувати сезонні зміни його поведінки, про які ми і розповімо у цій статті. Далі, про повадки риби та оптимальні засоби його лову — детальніше.

 

Поведінка карася на початку осені.

Як і більшість представників прісних водойм, карась є дуже залежим від погодних умов. Здебільшого, клювання цієї риби спостерігається у ясну, тиху погоду, із легким вітром, що утворює на поверхні легкі брижі. Простіше за все його можна знайти у невеликих озерах та ставках, де можна легко дістатися найперспективніших брів та русла з берегової смуги. Значний вплив також має і напрямок вітру, якщо останній спрямований у бік берегу – то успішною буде риболовля неподалік від кордонів прибережної рослинності, на найближчих до неї перепадах глибин. Якщо вітер дує у протилежну сторону, краще клюватиме на віддалених ділянках.

Години пікової активності також зсуваються ближче до опівдня, часи коли поверхня прогрівається до максимальних значень. Відповідно, загодувати ділянку краще за все до 9 години ранку, тоді як перше клювання спостерігатиметься ближче до 10 години та продовжуватиметься до 12 дня. Найперспективнішими ділянками є ті, що сповнені залишками донної рослинності, позаяк саме вони є більш населеними дрібними ракоподібними, зоопланктоном та безхребетними, що слугують основним джерелом їжі для карася. Окрім цього, варто звернути увагу на коряжник та перепади глибин на ділянках із м’яким ґрунтом.

 

Снасті для вилову карася у вересні

Протягом цього періоду, коли риба дедалі віддаляється від берегу, краще за все віддати перевагу фідеру або довгому поплавковому вудлищу. Довжина останнього, коливатиметься від 2 до 7 метрів, у залежності від того, ведеться риболовля з берегу, або з човна. Оптимальна глибина для закидання наживки становитиме 4-5 метрів, а гачок повинен лише трохи нависати над коряжником або залишками рослинності, тож і повідець, діаметром до 0.12 мм, варто обирати зважаючи на відповідні умови, після попередньої розвідки глибини. У фідерній снасті, довжина бланка становитиме 3-4 метри, годівниці підбираються вагою до 45 грамів, а вудлище тестом до 100грамів та вище. Розрахунок — лише на великі дистанції.

 

Принада та підкормка

У якості підкормки віддається перевага максимально дрібним та низькокалорійним складам, таким як панірувальні сухарі та мелені крупи у поєднанні із кормовим мотилем. У якості насадки також використовуватиметься мотиль, опариш, або комбінація з обох принад одночасно, так званий «бутерброд». Загалом, ранкового підкорму буває достатньо для однієї, навіть тривалої сесії. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
232 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото