Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Пошуки та вилов плоскирки наприкінці лютого

Пошуки та вилов плоскирки наприкінці лютого

Вавілен Асаговський 25 Февраль 00:55

Зимовий сезон добігає завершення, крига на поверхнях річок та озер тане, залишаючись лише на найменших водоймах та закраїнах тихих заплавів. На вулиці потрохи теплішає, а погодні умови ще на довго залишаться дуже нестабільними. Проте, саме у цей час, відчуваючи зміну сезонів, починають прокидатися мирні представники водної фауни, у тому числі і плоскирку. У цій статті ми розповімо про те, яким чином впливає раннє потепління на поведінку плоскирки, а також про найбільш оптимальні засоби її вилову по відкритій воді та останній кризі. Далі — докладніше.

 

Поведінка плітки наприкінці лютого

Плоскирка, як і інша риба, добре відчуває потепління та зміну сезонів, що значною мірою підвищує її активність. Все це наряду із підвищенням кисневого балансу, який також має місце через відсутність криги або великі проталини. У свою чергу, танення криги змушує рибу займати більш глибокі та віддалені ділянки водойми, із чисельними заглибленнями або складним рельєфом. Її ранкові маршрути у цей час ще не потерпають значних змін, все ще проходять широкими та глибокими бровами, розташованими паралельно береговій смузі. Частина риби віддає перевагу широким заплавам, із максимально спокійними водами, в яких, до того ж, ще не так багато хижаків, що можуть становити загрозу.

Пік активності й надалі спостерігатиметься вранці, проте впродовж наступного місяця, буде більш відчутним та займатиме більше часу. На риболовлю краще за все виходити приблизно о 7-8 годині ранку, аби встигнути загодувати оптимальну ділянку, що пролягає поряд із маршрутом риби, та до 9-ої ранку, вже закинути основне оснащення. Ця риба впродовж всього року, за виключенням періоду нересту, сусідуватиме зі зграями підлящика та триматиметься групами, маленькими чи чисельними. Невеликі особини дуже полюбляють ховатися під великими корягами, серед складного рельєфу та насипів каміння, що розташовані поряд із ділянками годівлі. Основу їх живлення до закінчення нересту складатимуть дрібні ракоподібні, їжа, здебільшого, тваринного походження, що неодмінно варто враховувати при підборі насадки та ароматизаторів для підкормки.

 

Снасті на плоскирку по останній кризі та відкритій воді

По останній кризі, у заплавах та невеликих водоймах, будуть використовуватися невеликі та дуже чутливі зимові вудлища, оснащені кивками тестом до 1-1,5 грамів. Жилки у зимовий період, доки вода ще дуже прозора, а риба обережна, варто підбирати найменшого діаметру, від 0,1 до 0,14мм, повідці зазвичай підбирають тонші, від 0,08мм.

По відкритій воді, коли розтануть останні закраїни у найбільш тихих частинах водойми, варто у першу чергу повернутися до фідерної снасті. Для цього використовуються вудлища тестом від 80 грамів, а задля найбільш далеких закидів, використовуються шок-лідери, виготовлені з тонкого шнура, який додатково можна змастити спеціальним силіконовим складом, аби зменшити тертя о кільця. Вага оснащення максимально наближується до граничного тесту вудлища.

 

Підкормка та насадки

Тут все залишається без змін, корм більшою частиною рослинного походження, подроблений до дрібних часток, із вкрапленнями мотиля. У якості насадки на гачку, окрім останнього також із перемінним успіхом, використовуватиметься опариш, або невеликі хробаки. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
126 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей
Автор: Слава
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Олександр