Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Пошуки судака та найбільш ефективні засоби його вилову наприкінці січня - на початку лютого.

Пошуки судака та найбільш ефективні засоби його вилову наприкінці січня - на початку лютого.

Вавілен Асаговський 24 Январь 15:38

Риболовля у січні стає все більш непередбачуваною, оскільки погодні умови не тішать своєю стабільністю, яка спостерігалася на початку місяця. За таких умов правильніше робити ставку саме на хижі види, які залишатимуться відносно активними протягом усієї зими. У цій статті ми розповімо про типову для кінця січня – початку лютого поведінку судака, його основні ділянки полювання та найбільш поширені і ефективні засоби його вилову. Далі — детальніше.

 

Поведінка судака у січні

Судак, зібраний у зграї, практично ніколи взимку не зустрічається поодинці, за виключенням, хіба що, трофейних особин. Саме тому, знайти ділянки його активності стає доволі непросто, позаяк згуртований, він займає меншу акваторію водойми. Задля його пошуку, зазвичай бурять декілька лунок, а часом і не один десяток. Знижений рівень кисню у річках змушує судака скоротити час добового полювання, однак на одному місці він подовгу не затримуватиметься, так само непостійний він і у ділянках жирування. Найчастіше, пошуки зграй коропових приводять його на виходи з заплавів та ділянки з притоками. Дуже часто зграї середнього за розмірами хижака зупиняють мирну рибу на її ранкових маршрутах, що тягнуться вздовж глибоких брів, на глибинах від 4 метрів. 

Піки активності спостерігаються на сході сонця, під час хмарного неба, коли температурний режим тримається на стабільному рівні протягом 2-3 діб. Ближче до берегу, приток та мілководдя часто попадається на гачок саме молодий судак, основним об’єктом полювання якого є верховодка та інші малі коропові, які рідко покидають зимувальні ями та зупиняються на найбільш теплих та спокійних ділянках водойми. Як і будь-який хижак, судак віддаватиме перевагу піщаному або кам’янистому дну, яке межує із мулистим, та найбільш рельєфним ділянкам. На відміну від щуки, цей хижак є значно більш азартним та навіть взимку нападає на рибу та може погнатися за нею на невелику відстань, перш за все реагуючи на активну гру принади.

 

Снасті для вилову судака у другій половині зими

Частіше за все, судака ловлять за допомогою зимових вудлищ, оснащених легкою рукояткою та жорстким і довгим хлистиком, довжиною до 45см. Зазвичай використовуються звичайні інерційні котушки із якісним стопором зворотного ходу, однак справжні судакові вудлища мають кріплення і для зимової безінерційної котушки. Перевага буде за зимовими жилками, основною відмінністю від літніх варіантів для яких стане мала розтяжність, підвищена абразивна стійкість і висока гнучкість. Все це дозволяє без зайвої шкоди для її цілісності, використовувати її у лунках, без побоювань перетирання о кригу, та звісно ж — якісне підсікання.

 

Жерлиці та принади для вудлищ

Також використовуються і жерлиці, які будуть особливо корисні рибалкам наприкінці січня цього року, коли підвищена температура дозволить зберегти рухомість живця протягом довгого часу. Основними принадами для зимових вудлищ стануть вертикальні і обертальні блешні та балансири довжиною до 8-9см, перевага віддаватиметься саме яскравим кольорам. Більша правдоподібність гри принади на течії досягається за рахунок її підвищеної ваги.  Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
216 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото