Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Пошуки плоскирки протягом січня

Пошуки плоскирки протягом січня

Вавілен Асаговський 14 Январь 15:56

Риболовля на мирних коропових в умовах мінливої погоди час від часу потребуватиме від рибалок нестандартного підходу до справи. Плоскирка, у цьому плані не виключення, позаяк саме вона, на рівні із лящем, стане справжнім взірцем обережності та мінливості у своїх повадках. У ці статті ми розповімо де варто шукати плоскирку у січні та як і на що її зазвичай ловлять у цих, непростих, умовах. Далі — докладніше!

 

Поведінка плоскирки протягом січня

У той час, як короткочасне потепління минулого місяця посприяло насиченню малих водойм киснем через проталини, серйозне похолодання минулого тижня та подальше потепління до близьконульових температур відіграє роль дестабілізуючого чинника. Якщо знайти плітку у цих умовах для більшості рибалок не представляє складнощів, то виловити плоскирку буде справжньою вдачею, навіть не дивлячись на її розміри. Не дивлячись на це, у водоймах із течією, зграї плоскирки час від часу навідують ті самі ділянки, що й протягом теплого сезону. Основним джерелом їжі для неї слугують дрібні ракоподібні та зоопланктон, що у більшості своїй проводять зиму у залишкам минулорічної рослинності.

Як і підлящика, її можливо зупинити на ранкових маршрутах, використовуючи дрібну та низькокалорійну підкормку. Та, також як і останній, вона часто проходитиме до ділянок жирування довгими та глибокими бровами, що часто розташовані вздовж берегової смуги, де глибина перевищує 3-4 метри. Чим прохолодніше на поверхні — тим більш глибоким ділянкам віддаватиме перевагу плоскирка, та чим довше на малих водоймах стоїть крига, тим менше часу вона проводитиме у придонних глибинних горизонтах. За ступеню своєї активності ця риба буде десь посередині між тим самим підлящиком та великим лящем, проте на порядок обережніше ставитиметься до запропонованої принади через знижений метаболізм та нестабільний температурний режим у водоймах.

 

Снасті для вилову плоскирки у середині зимового сезону

Снасті для вилову плоскирки не дуже відрізнятимуться від снастей для вилову  іншої мирної риби. Загалом це легке зимове вудлище із хлистиком довжиною близько 15см, оснащене пробковою рукояткою та кивком тестом від 0,6 до 1 граму. Зазвичай використовуються звичайні монофільні жилки, діаметр яких розпочинатиметься від 0,06мм та не має перевищувати 0,14мм. За інакших умов, кивок вудлища погано відпрацьовуватиме легке клювання та оснащення буде занадто помітним у максимально прозорій, січневій воді. Гачки використовуються мінімальних розмірів, аби їх можна було легко прикрити насадкою.

 

Насадки та привада

Як і вся мирна риба, плоскирка протягом зимового сезону годується виключно їжею тваринного походження, тож рослинні складові привади здебільшого зіграють роль привабливої хмари, а головною складовою стане дрібний мотиль. Останній, також може виступити однією з найпривабливіших насадок, проте частіше, рибалки віддають перевагу безмотильним мормишкам, жовтих, бронзових або зелених кольорів. Темні кольори стануть найбільш ефективними лише за умови безхмарного неба та прозорої криго без снігу. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
272 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото