Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Пошуки окуня та його вилов напередодні останнього місяця осені

Пошуки окуня та його вилов напередодні останнього місяця осені

Вавілен Асаговський 25 Октябрь 11:46

Напередодні листопада погодні умови продовжують змінюватися так, що навіть тижневі прогнози від найкращих синоптиків можна вважати лише приблизними. Наразі активність навіть хижої риби ледве можна назвати стабільною, загалом вона зупинятиметься на віддаленні від берегу, та полюватиме лише декілька короткотривалих разів на добу. У цій статті ми розповімо про типову поведінку окуня наприкінці жовтня, його ділянки полювання та оптимальні засоби лову. Далі — детальніше.

 

Поведінка окуня наприкінці жовтня

Окунь, що попадався на гачок спінінгістів найбільше на початку осені, наразі подорожує водоймою зграями. Основним мінусом жовтневої риболовлі стане довгий пошук придатної ділянки для лову, оскільки хижак вже не розосереджений водоймою, а концентрується у певних ділянках. Проте, його активність буде чи не найвищою серед інших представників водної фауни України, і так залишатиметься протягом всього прохолодного сезону. Виходити на риболовлю за ним варто ближче до 9 години ранку, коли температура води стабілізується та дрібна риба підпливає ближче до прибережної зони.

Оптимальні ділянки для лову окуня різнитимуться у залежності від типу та площі водойми. У малих озерах та вузьких частинах річок ця риба зупинятиметься на найглибших бровах або поблизу русла. На широких водоймах, час від часу, неабиякі результати приноситиме риболовля на близьких до берегу бровах, особливо розташованих на спусках глибини за смугою щільної прибережної рослинності, а також поблизу рівнинних ділянок. Не дивлячись на те, що кормова для хижака риба зупинятиметься на залишках рослинності, окунь все ж віддаватиме перевагу піщаному або кам’янистому ґрунту.

 

Засоби риболовлі на окуня

Найбільші результати протягом другої половини осені, доки ще не вдарили морози, принесе риболовля з човна поблизу найглибших брів та руслових ділянок водойми, а також на виходах з заплавів. Для цього використовуватиметься легкий спінінг довжиною до 2 метрів, оснащений швидкісною котушкою. Перевага залишатиметься за якомога тоншими, якісними шнурами діаметром від 0,1мм, для трофейної риболовлі – на 0,02 – 0,04мм товщими. Задля берегової риболовлі, на придатних ділянках, краще взяти вудлище довжиною до 3 метрів та тонший шнур або жилку, бажано камуфляжного або темно-зеленого забарвлення.

 

Принади на окуня у жовтні

Не зважаючи на похолодання та нестабільні погодні умови, зграйний засіб життя окуня, та внутрішня конкуренція у зграї, змушуватимуть окремих особин активно атакувати жертву, тож краще за все чергувати швидке та помірне проведення принади. Задля лову з берега використовуватимуться здебільшого твістери та віброхвости, на тяжких голівках. Також актуальними залишатимуть коливні блешні довжиною до 6см. Під час риболовлі з човна, особливо на руслових ділянках, можна використовувати балансири, сріблясті блешні та малі звужені воблери яскравого забарвлення або із червоним або зеленим вкрапленням. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
544 1
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Комментарии   

 
0 # yevlakh 06.11.2018 06:34
Что за дебильный перевод с украинского на руський пошел последнее время? Стало как-то не интересно смотреть ваши передачи, даже местами неприятно...
 

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото