Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Вилов ляща у другій половині січня

Вилов ляща у другій половині січня

Вавілен Асаговський 15 Январь 15:23

Протягом зимової пори поведінку мирної риби можна охарактеризувати як пасивну, але тим не менш, вона так само продовжує годуватись, хоч і більшу частину доби проводитиме на зимувальних ямах. Дістатись її з берегу — дуже не просте завдання, і тут на допомогу рибалці приходить надійний крижаний шар поверхні водойм. У цій статті мова піде про таку рибу як лящ, а саме місця його годування, та найбільш поширені та результативні засоби його вилову взимку. Тепер про це все детальніше.

 

Поведінка ляща в умовах початку другої половини зими

Із появою першої, більш-менш стабільно криги, лящ, на відміну від менших коропових, віддаватиме перевагу більшим глибинам. Наразі, шукати його варто на ділянках глибиною під 7 метрів, або на руслах малих водойм, що позбавлені приток. На озерах із притоками, з пониженням рівню кисню, буде проводити частину доби біля приток та підводних джерел, які приносять не тільки кисень, але й теплу воду. Ідеальними місцями для його вилову стануть кромки русла, верхні частини бров та глибокі частини заплавів. Часи його годування дедалі зсуватимуться ближче до опівдня, якщо під час становлення криги він годуватиметься приблизно з 9 до 11 години, то згодом почне виходити з зимувальних ям з 11 до 13 години дня. На річках із відчутною течією, він віддаватиме перевагу усіляким природнім перешкодам та на порядок частіше з’являтиметься у заплавах.

Цього року, коли становлення криги відбувається у другій половині сезону, його активність буде значно вищою за попередні, холодніші зими. Навіть коли водойми вже вкриті товстим шаром криги, посилення клювання будуть спостерігатися під час нехай навіть незначної відлиги. У прохолодний період року, короповий буде шукати собі їжу на глинистому або піщаному грунті, намагаючись уникати мулистого ґрунту. Основною їжею для нього стануть дрібні ракоподібні та різноманітний зоопланктон, що скупчується у великій кількості на пожухлій, минулорічній рослинності.

 

Снасті для вилову ляща у січні

Основною снастю, на підльодній риболовлі, стануть, звісно ж, зимові вудлища. Особистих відмінностей від устрою снасті на інших коропових, майже немає. Через те, що клювання цієї риби дуже послаблене та слабо відчувається рукояткою, хлистик повинен бути дуже чутливим, оснащений легкою пружинкою або сторожком довжиною близько 10 см. Котушка, найчастіше, використовується найпростіша, інерційного типу, але перевага буду на стороні варіантів, оснащених стопором зворотного ходу. Оптимальний діаметр монофільної волосіні становитиме від 0,12 до 0,16 мм, залежно від величини середньої особини у водоймі. Віддається перевага міцним гачкам найменшого розміру, які можна буде легко вкрити насадкою, за її використання.

 

Привади та підгодівля ділянок 

Утримання зграї ляща на ділянці лову стане найголовнішим завданням для рибалки, позаяк саме від цього буде залежати загальна вага вилову. Склад корму, як і у випадку з іншою білою рибою, повинен бути мінімально калорійним та складатися із дрібних фракцій рослинного походження та часткою кормового мотиля. Ловлять ляща за допомогою насадкових та безнасадкових мормишок, а також на гірлянду із комбінованими привадами, яка дозволяє дослідити одразу декілька, найбільш перспективних горизонтів. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
797 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото