Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Пошук судака по першій кризі

Пошук судака по першій кризі

Вавілен Асаговський 11 Январь 15:20

Водойми України, у середині січня, нарешті затягує кригою, потроху розпочинається сезон зимової риболовлі. У цей час, зазвичай, активність риби у всіх типах водойм значно зростає, хижаки слідом за мирною рибою, виходять з великих глибин на мілководні рівнини та заплави, крига на яких зміцнюється у набагато скоріше. У цій статті ми розповімо про те, як поводитиме себе судак під час становлення криги та, у подальшому, до кінця першого місяця 2018 року. Тепер про все це, та особливості риболовлі на судака, детальніше.

 

Поведінка судака у другій половині січня

Сезон риболовлі по відкритій воді, залишається актуальним лише на швидких річках України, течія яких не дозволяє поверхні змерзнути протягом всієї зими. На більшості ж водойм, бере старт підльодна риболовля, відкриваюча нові горизонти й глибини для рибалок, та можливість до нових, більш привабливих трофеїв. Тим часом судак, про якого йде мова у цій статті, пересувається ближче до мілководдя, тримаючись чистої води та твердих ділянок донної поверхні. Цей хижак протягом всього року веде зграйний засіб життя, але взимку його зграї стають більш концентрованими, налічуючи значно більшу кількість особин. Вони також, як і у всіх окуневих, формуються у залежності від віку та розміру особин. 

На полювання за малими короповими вони приходитимуть на вири, заплави та затони у подальшому, доволі часто з’являтимуться біля приток. Атакуватиме свою здобич знизу, з-за великого каменю, заглибин у твердому ґрунті або великого коряжника, саме тому його клювання спочатку супроводжуватиметься послабленням натягнення жилки. Через особливості будови щелепи, він не може проковтнути велику рибу, тому його основною ціллю стануть зграйки мирних видів, що народилися минулого року. Місця полювання судака протягом року дуже нестабільні, разом із зміною тиску, кисневого балансу або освітленості водойми під шаром криги, він змінюватиме дислокацію, підлаштовуючись під кормову рибу. Тим не менш, пошуки цього хижака варто розпочинати із перевірених лунок, які раніш приносили рибалкам по декілька трофеїв, хоча найчастіше доведеться пройти по кризі доволі немалу дистанцію, та пробурити з десяток-другий власних лунок.

 

Особливості снасті на судака по кризі

Якщо ваша ціль – саме судак, то і снасть повинна бути відповідною. Є лише два перевірених засоби риболовлі на цього хижака: за допомогою зимового вудлища та на жерлиці. Саме за допомогою першого варіанту можна досягнути найбільших результатів, при цьому постійно експериментуючи із темпом проводки. Вудлище для цього варто обирати із жорстким хлистиком, оснащене котушкою із стопором або фрикційним гальмом, стійкої до замерзання. У якості основної, використовуватиметься вже монофільна жилка, діаметром, у залежності від водойми, від 0,25 до 0,35 мм.

 

Привади на судака у січні

У якості привад, краще за все використовувати коливні блешні та балансири, розміром від 7 до 9 см. Блешні, найчастіше, обираються сріблястого або натурального металевого забарвлення, дуже добре працюватимуть саме латунні варіанти. Балансири ж, обираються у залежності від освітленості водойми під кригою, або натурального, темно-сріблястого кольору, до яскравого й навіть люмінесцентного, якщо на кризі лежить високий шар снігу. Чим швидше течія та тонше крига — тим активніша потрібна буде гра привади. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
459 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: natalka.v73@gmail.com
Автор: Віталій