Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Пошук окуня по останній кризі та наприкінці місяця

Пошук окуня по останній кризі та наприкінці місяця

Вавілен Асаговський 19 Март 09:28

До наступу весняного потепління залишається ще декілька тижнів, проте риба як хижа так і мирна інстинктивно намагається більше годуватись разом із збільшенням рівня кисню, що підвищує метаболізм. У цій статті ми розповімо про те, які зміни привнесе березень у поведінку окуня та місця його скупчення, а також як і на що його ловитимуть протягом березня. Тепер про все це детальніше.

 

Поведінка

Окунь продовжує плавати зграями влаштовуючи засідки на малу мирну рибу, ведучи засіб життя близький до зимового. Помітні зміни у його поведінці будуть спостерігатися лише після того, як проталини стануть ширшими, а водойми повноцінно відновлять свій кисневий баланс. Разом із цим, акваторія пересування зграй значною мірою розшириться, а пошуки скупчень цієї риби дещо ускладняться. Всю першу половину місяця смугастий хижак продовжує вести зимовий засіб життя, особливо у закритих озерах та водосховищах. На річках, окуня можна буде зустріти у заплавах, а саме на найглибших ділянках, бровах, та біля насипу каміння. 

Після настання більш-менш стабільного потепління, окунь все частіше буде спостерігатись на мілководді та неподалік від берегової смуги, наповненої високою рослинністю. На таких ділянках окунь перебуватиме лише на час короткотривалого денного полювання, вміло використовуючи для маскування та засідок рельєф брів й височин ґрунту. Ближче до останніх чисел місяця активність окуня значною мірою зросте, проте за відсутності криги та підняття рівню води, дістатись вигідних ділянок буде складніше. Часи годування також зсунуться ближче до світанку, разом із добовим піком активності минулорічного малька.

 

Снасті для риболовлі на окуня у березні

Всю першу половину місяця, до закінчення заморозків, продовжуватиметься типова для зимової пори риболовля з криги, за допомогою недовгих зимових вудлищ. Останні повинні мати чутливий хлистик, та бодай найпростішу інерційну котушку, бажано оснащену стопором зворотного ходу. Із поступовим сходженням криги наступить черга спінінгової снасті та далеких закидань принади. Для вилову цієї риби найкраще підійдуть ультралайтові варіанти, у поєднанні із без інерційними котушками типорозміром до 3000. Замість волосіні будуть використовуватися шнури діаметром від 0,08мм, бажано камуфляжно-зеленого забарвлення.

 

Принади для вилову окуня на початку весни

Від початку місяця, основною принадою виступатимуть балансири та мормишки овальної або круглої форми, світлі на великих глибинах, та темні на мілководді. Після танення криги, на спінінговій снасті їх замінять силіконові принади та невеличкі блешні. Із проводкою знадобиться поекспериментувати, чередуючи швидке та помірно-швидке джигування. Невеличкі воблери знайдуть собі широке використання лише на широких річках, та ділянках де можливо дістатись русла або прируслових брів. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски! 

Смотрите также:
412 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото