Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Післянерестова поведінка жереха та засоби його лову у травні

Післянерестова поведінка жереха та засоби його лову у травні

Вавілен Асаговський 7 Май 00:47

Температура повітря невблаганно зростає, а завдяки сонячній температурі та періодичним теплим дощам, вода також стає все теплішою. Нерест більшості видів риби добігає завершення, а поведінка, після нетривалого затишшя, стає все більш передбачуваною. У цій статті ми розповімо про поведінку жереха наприкінці весняного сезону, де його наразі варто шукати, та, зважаючи на погодні умови, у який засіб і на що ловити. Далі про це – детальніше.

 

Поведінка жереха наприкінці весни

Типове для хижої риби підняття метаболізму після нересту прийдеться, цього року, на першу половину травня, що вкрай позитивно позначиться на виловах річкових рибалок. Загалом, посилення активності жереха у після нерестовий період спостерігається протягом двох тижнів, по завершенню яких хижак переходить на типово-літній засіб існування. Вже протягом двох останніх тижнів, поведінка жереха стане стабільнішою, а піки жирування спостерігатимуться вранці та ближче до завершення дня.
Вже зараз, жерех практично не заходить у прибережну зону, віддаючи перевагу сильним течіям, проте типова глибина на ділянках його жирування рідко перевищує 2-2,5 метрів. Протягом цього періоду, він полюватиме здебільшого поодинці, рідше – групами по 2-4 особини, але триматиметься доволі щільно, тож на одній перспективній ділянці можна добре відловитись. Наразі, із найбільшою долею вірогідності, цю рибу можна зустріти на донних височинах, піщаних косах, перекатах та кордонах течій. Ця риба дуже полюбляє полювати на мілководних ділянках із малою рослинністю, де збирається на пошуки їжі значна частина малих коропових. Ідеальними часами для початку риболовлі стануть з 7 по 9 ранку та з 16 по 18 вечора.

 

Снасті для лову жереха протягом травня

Риболовля на жереха, протягом всього року та за виключенням перед нерестового періоду, потребуватиме від снасті максимальної далекобійності, позаяк риба триматиметься від потенційної загрози та берегової смуги не ближче ніж за 80 метрів. Виходячи з цього, нам знадобиться спінінг класу Medium, або, як мінімум, Medium-Light, довжиною від 2,4 до 3 метрів. Бланк оснащується, відповідно, місткою безінерційною котушкою, типорозміром 3000 або вище. У якості основи, варто віддати перевагу жилкам, діаметр яких складає не менш як 0,25мм.

 

Принади для лову жереха у травні

Задля лову жереха на далеких відстанях, чого неможливо уникнути під час нерестових обмежень, а саме через заборону використання плаваючих засобів для риболовлі, знадобляться тяжкі та максимально обтік альні принади. Оптимальними принадами для вилову жереха вважаються девон та кастмастер, основний плюс яких не тільки далекобійність, але й сильні вібрації, що можуть привабити хижака здалеку. Окрім цього, також широко використовуватимуться тяжкі блешні розміром до 7см воблери типів «міноу» або «кренк» та джигові принади у поєднанні із тяжкими грузилами.


Бажаємо нашим рибалкам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
422 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото