Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Особливості вилову ляща у жовтні

Особливості вилову ляща у жовтні

Вавілен Асаговський 4 Октябрь 10:10

Жовтень — місяць коли погодні умови починають стрімко змінюватись, все більш нагадуючи зимові. Ранкове повітря стає свіжішим та прохолоднішим, нічні температури дедалі частіше сягатимуть нульової позначки, а риба дедалі більше часу проводитиме у глибоких ямах. У цій статті ми розповімо про типову для цього сезону поведінку ляща, та у який засіб його наразі краще за все ловити. Далі — детальніше!

 

Поведінка ляща протягом жовтня

Лящ — типовий представник коропових, а значить його активність буде напряму залежати від змін погодних умов. Коли на вулиці стає прохолодніше, часи його годування починають звужуватись та зміщаються ближче до опівдня. Найкраще клювання спостерігатиметься у часи тривалих відлиг, проте активність риби буде більш залежною від стабільності погодних умов, аніж від температури. Більшість часу, зграї цієї риби проводитимуть на глибоких ямах, де надалі вони й проведуть весь прохолодний сезон. Проте, на декілька годин на добу, вони вибиратимуться на ділянки, сповнені залишками цьогорічної рослинності, посеред яких шукатимуть дрібних безхребетних та ракоподібних, що складають основу їх сезонного раціону.

Пошуки ляща потрібно традиційно розпочинати з найбільш рельєфних ділянок донного ґрунту, на широких бровах, височинах на глибині від 3 метрів та виключно на слабкій або відсутній течії. Вранці, у часи відлиг або тривалої стабільності погодних умов, найбільш вірогідно наштовхнутися на зграї підлящика, що часто сусідують із плоскиркою, біля перших глибоких брів, на звалах, у широких заплавах на річках або на рівнинах біля притоки у озерах. Великий лящ годуватиметься переважно біля руслових ділянок або на глибині від 4-5 метрів. Найкращим часом для їх вилову стануть ранок та декілька годин після опівдня. 

 

Снасті для вилову ляща та підлящика у жовтні

За придатних погодних умов, ляща та підлящика варто шукати на відстані від 70 до 120 метрів від берегової лінії, тож рибалкам знадобляться дійсно далекобійні снасті. Найбільш зручним варіантом, враховуючи горизонт перебування риби, стане фідерне вудлище. Оптимальний тест бланку, задля використання придатних годівниць, становитиме від 120 грамів, а оптимальна довжина складатиме близько 4 метрів. Годування краще за все виконувати за допомогою окремого, сподового вудлища та спомбу середнього або великого розміру. Товщина повідця, враховуючи підвищену прозорість води, не перевищуватиме 0,14мм.

 

Підкормка та насадки

Метаболізм ляща знижується разом із падінням температури, тож дуже часто, попереднього загодовування буває достатньо. Склад підкормки повинен бути максимально дрібним, найбільш поширеними компонентами є панірувальні сухарі та молота сонячна макуха із додаванням кормового мотиля. У якості принади на гачку використовуватимуться дрібні бойли пряного або рибного запаху, мотиль, опариш та червоні хробаки. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
190 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото