Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Особливості поведінки підлящика наприкінці лютого

Особливості поведінки підлящика наприкінці лютого

Вавілен Асаговський 21 Февраль 11:39

Риболовля у лютому не обмежується одними лише хижаками, та хоч останні і проявлять найбільшу активність, невеликі представники коропових також можуть позмагатися з ними у клюванні, особливо якщо попасти на ділянку, крізь яку проходять ранкові маршрути підлящика. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки підлящика у перехідний, зимово-весняний сезон, а також про те, у який засіб та на що його ловлять протягом другої половини лютого. Далі — докладніше.

 

Поведінка підлящика у лютому

Протягом лютого, активність коропових у невеликих водоймах помітно знижується, що стає наслідком довгого періоду товстої криги та зменшення рівня кисню у водоймі. Проте цей рік видається не надто прохолодним, протягом зимового сезону відбувається безліч короткочасних відлиг, що на короткотривалі періоди насичують водойми киснем через проталини у найбільш глибоких частинах. У цей нелегкий період, найбільшу активність проявляють саме невеликі коропові та найбільш молоді особини, серед яких особливе місце займає підлящик.

Доки крига міцна та займає принаймні більшу частину водойми у рибалок ще є можливість дістатися глибоких брів, що є основними маршрутами те тільки підлящика але й дорослих особин на ділянки зимової годівлі. Основу його харчування складають дрібні ракоподібна та зоопланктон, що скупчується на залишках відмерлої, тогорічної рослинності. В першу чергу підлящика варто шукати на крутих звалах, бровах, у коряжнику та рельєфних місцях що межують із ділянками, що сповнені залишками рослинності. Пік активності спостерігається вранці та ближче до вечірньої зорі, на малих водоймах дещо пізніше аніж на річках та великих озерах. У проточних водоймах підлящик віддаватиме перевагу найбільш спокійним ділянкам, дуже полюбляє широкі заплави, оточені високими стінами очерету.

 

Снасті для вилов підлящика у лютому

Протягом першої половини місяця, до того моменту, як крига почне поступово танути, ляща та підлящика ловитимуть переважно за допомогою зимових вудлищ, оснащених кивками тестом до 1 граму. На малих та глибоких водоймах, що за зимовий сезон не танули, найбільші результати принесе так звана «гірлянда», завдяки якій можна охопити одразу декілька горизонтів води. Після повного танення закраїн, що у першу чергу відбудеться на швидких річках та головних артеріях країни, краще за все ловити за допомогою легких фідерів, тестом від 80 грамів. У період мінливих погодних умов, до яких практично неможливо пристосуватись рибі, навіть підлящик зберігатиме обережність, тому перевагу варто віддати якомога тоншим повідцям. Аби закинути оснащення на найбільші відстані, варто скористатись якісним шок-лідером та змастити його силіконовим складом без запаху.

 

Насадки та підкормка

По холодній воді підкормка залишатиметься обов’язковим атрибутом риболовлі на мирну рибу. Її склад навіть після танення криги, практично не змінюється, основу кладуть молоті каші та панірувальні сухарі, перемішані із невеликою кількістю мотиля. Звісно ж найбільші результати принесуть спеціалізовані підкормки над складом яких довгий час працювали професіонали, особливо у поєднанні із несильними ароматизаторами. У якості насадки використовуватимуться мотиль та опариш. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
156 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Сергей
Автор: Олександр
Автор: Жданюк Андрей