Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Особливості лову щуки у травні

Особливості лову щуки у травні

Вавілен Асаговський 10 Май 00:25

Протягом травня вода все ще залишатиметься мутною, загалом через високу активність фітопланктону, що переживає пік свого розвитку. У цих умовах, активність великого хижака значною мірою знизиться, також потерпає змін, через що пошуку ділянок для лову доведеться приділяти більше часу. У цій статті ми розповімо про зміни у поведінці щуки наприкінці весняного сезону та де її варто шукати у першу чергу, та звісно, у який засіб її ловити. Далі про все – детальніше.

 

Травневі зміни у поведінці щуки

Засміченість всіх типів водойм продуктами життєдіяльності водоростей значною мірою впливає на місця полювання щуки, активність якої, все більш нагадує літню. Більшість часу великі та середні за масою особини проводитимуть на більш-менш чистих ділянках водойми, віддаючи перевагу піщаному або кам’янистому ґрунту. Невеликі особини, тим не менш, продовжать активне полювання у вікнах та на кордонах високої прибережної рослинності, де дістатись її з берегу буде найпростіше. Більші особини віддаватимуть перевагу великим глибинам, та на цих ділянках будуть часто спостерігатись поблизу русла та руслових брів і поливів. Час від часу, щука влаштовуватиме засідки на кордоні між чистою та мутною водою та зустрічних течій, ховаючись у бровах чи коряжнику. У зв’язку із пониженням апетиту щуки, стають більш вираженими добові піки активності, що припадатимуть на світанок та захід сонця. Як типовий хижак, вона не дуже полюбляє спеку, тому найвірогідніше знайти її біля берегу коли прибережна зона ще не повністю прогріта. Підвищене клювання також спостерігається у хмарну погоду, особливо перед грозою та під час незначних опадів. Шукати її необхідно виключно у придонному або поверхневому шарі водойми. Розраховувати варто на постійне, активне пересування берегом водойми у пошуках найкращих ділянок.

 

Снасті на щуку у травні

Вибір оптимального вудлища для лову щуки у першу чергу буде залежати від особливостей водойми. Загалом віддається перевага спінінгам класу лайт або ультралайт, довжиною від 1,8 до 3 метрів. На безінерційну котушку намотується шнур діаметром до 0,18мм, або моножилка товщиною від 0,25мм, бажано зеленого або камуфляжного забарвлення. Наразі, через мутну воду, можна віддати перевагу надійності оснащення, проте на чистих ділянках слід обирати волосінь якомога меншого діаметру.

 

Принади для щуки у травні

Для вилову щуки у травні можна використовувати весь арсенал спінінгових принад, який добре грає у середньому шарі водойми. Значного результату від поверхневих принад, у свою чергу, чекати не варто. Найкращими принадами наразі є: воблери типу міноу, волкер або кренк довжиною до 10-12см, яскраво зеленого або жовтого забарвлення, сріблясті коливні та обертові блешні, а також твістери та віброхвости на легких джиг-голівках. Темп проводки має бути не занадто швидким, хижачці краще запропонувати легку здобич, оскільки у неї занадто мало азарту задля погоні за нею.

Травень - один з найтяжчих періодів року для вилову щуки, тож вилов трофейної особини у цей час є справжнім приводом пишатися своїми здібностями. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1227 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото