Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Окунь у березні на поплавок та спінінг

Окунь у березні на поплавок та спінінг

Вавілен Асаговський 18 Март 13:26

Нерестовий період невдовзі розпочнеться майже у всіх хижих представників водної фауни України, оскільки вже перші дні весняного сезону видаються сонячними і теплими. Наразі навіть такі серйозні хижаки, як щука, все частіше з’являються поблизу берегової смуги, а активність окуневих зростає в рази. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки окуневих зграй та найбільш оптимальні засоби лову цієї риби протягом березня. Далі — докладніше!

 

Поведінка окуня у березні

Нерест смугастого хижака здебільшого розпочинається тоді, коли температура води починає перевищувати +8 градусів, що може статися вже за лічені тижні. Виходячи з прогнозу синоптиків, період розмноження цієї риби прийде на початку квітня, для рибалок найкращою ознакою стане майже повне припинення клювання. Проте до того часу, протягом 3-4 тижнів до нересту, активність окуневих багатократно зростає, його зграї дедалі частіше зустрічатимуться у прибережній зоні, поряд зі смугою високої рослинності. Варто також враховувати, що доки зграї окуня чисельні, вони триматимуться на відстані від ділянок скупчення щуки або судака.

Як і в більшості видів риб, найбільш активне клювання окуня спостерігатиметься вранці, та із подальшим потеплінням — дедалі ближче до світанку. Наразі, за окунем варто виходити з 8 по 10 години на озерах та ставках, та вже починаючи з 7 ранку на великих та малих річках. Шукати його у першу чергу варто на спокійних ділянках, де спостерігаються скупчення малька та дрібної риби, доволі перспективні виходи з мілководдя та заплавів, а також і самі заплави, навіть їх неглибокі частини. Глибина лову також дедалі зменшується, з 3 до 1,5-2 метрів, це у першу чергу пов’язані із тим, що мілководні ділянки скоріше прогріваються під теплим весняним сонцем, приваблюючи значні зграї кормової риби окуня.

 

Снасті для лову окуня у березні

Танення криги та останніх закраїн по всій країні дозволяє рибалкам у повній мірі перейти на використання поплавкових та спінінгових снастей. Перші — використовуються для лову невеликих особин з крутих берегів або за смугою рослинності, можуть сягати 8 метрів у довжину. На бланки кріплять легкі безінерційні котушки із якомога тоншими жилками діаметром до 0,16мм, та повідцями товщиною до 0,12мм. Використання швидкого спінінгу, звісно ж, збільшить шанси на достойний вилов. Для цього використовують вудлища класу ультралайт або лайт, до 2,4 метрів довжиною, оснащені котушками типорозміром до 3000 та надтонкими шнурами.

 

Насадки та принади для вилову окуня у березні

Зграї окуня зазвичай краще реагують на активну гру принади, проте міжзграйна конкуренція за здобич, у поєднанні із підвищеним метаболізмом, особливо молодих особин, забезпечать непогане клювання на правильно підібраних ділянках і за використання поплавкової снасті. У цьому разі, у якості насадки на гачку, використовуватимуться пучок мотиля, інші різноманітні личинки та червоні хробаки. За використання спінінгу, перевага буде за найбільш активними принадами, такими як невеличкі твістери або віброхвости та блешні розміром до 4см. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
276 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото