Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Окунь на спінінг у листопаді

Окунь на спінінг у листопаді

Вавілен Асаговський 20 Ноябрь 19:05

Окунь у листопаді, як і практично будь-який інший хижак, всупереч упередженням багатьох рибалок, ловиться досить добре. Але в цю пору року, буде потрібно багато часу, щоб знайти місця його стоянки, адже наразі наш смугастий хижак залишається на місцях літнього жирування аж до льодоставу. У цій статті ми розповімо про те, що все-таки змінилося в поведінці окуня, а також на що і як варто ловити його наприкінці осені. Тепер по порядку.

 

Поведінка окуня у листопаді

Окунь - денний хижак, а тому ловити його можна протягом усього світлового дня, але найкращим часом для лову вважається кілька годин після сходу і за пару годин до заходу сонця. Найбільш багатообіцяючими місцями для лову окуня будуть мости, різкі поглиблення на дні водойми, а також коряжники. Нерідко окунь запливає і на мілководдя, щоб підкріпитися дрібної рибкою. Також, окунь часто запливає в місця, раніш загодовані рибалками поплавочниками, позаяк на подібних місцях часто накопичується і надовго залишається мальок.

 

Снасті на окуня

Враховуючи те, що вода стає все більш прозорою з кожним днем, для риболовлі на окуня найкраще підійде легка та непримітна спінінгова снасть. Довжина вудилища буде залежати від того, рибалите ви з берега або з човна. Тест вудилища підійде у межах від 2 до 20 грамів. Вибір волосіні найчастіше відбувається у залежності від фінансового стану, ідеальним бюджетним варіантом стане жилка діаметром у 0.16 мм, а найкращим рішенням стане, звісно ж, шнур до 0.1 мм в діаметрі.

 

Привади та тактика

Серед привад, в листопаді найбільш багатообіцяючими стануть невеликі воблери і вертушки. У рідкісних випадках, продовжується використання і поверхневих воблерів, таких як поппер, на випадок якщо об'єктом полювання окуня стає мальок, що в основному тримається поверхні. Воблери використовуються як тонучі, так і з невеликим заглибленням. Привади на окуня повинні бути невеликими, інакше вони навпаки, можуть злякати рибу. Також, не варто ігнорувати і невеликі силіконові привади. Приманка в будь-якому випадку повинна бути розфарбована у темні відтінки, щоб сильніше виділятися на тлі навколишнього середовища.

З проводкою доведеться поекспериментувати, адже характер хижої риби рідко буває передбачуваним. В першу чергу варто спробувати повільну проводку в придонних шарах, вона може залучити навіть неголодну рибу, поставши перед нею у вигляді легкої здобичі. Навпаки, швидка, ривкова проводка, іменована твітчінгом, може зацікавити окуня і змусити себе помітити здалеку. Часто, окунь клює потопаючу принаду, що легко можна зімітувати за допомогою тонучого воблера, даючи йому опуститися на дно якомога повільніше. Способів і тактик дуже багато, чим більше експериментів в листопадову пору, тим більше у вас буде шансів на гідний вилов. Бажаємо вам приємно провести час за риболовлею, ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
221 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Игорь