Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Лящ у січні. Поведінка риби та де її шукати.

Лящ у січні. Поведінка риби та де її шукати.

Вавілен Асаговський 10 Январь 13:05

Протягом січня очікується доволі нестабільна погода, яка звісно ж, принесе свої корективи у особливості риболовлі, у першу чергу мирної риби. Завдяки передноворічному потеплінню, частина водойм центральної та західної частин країни змогли насититися киснем, тож можна бути впевненим, що риболовля принесе неабиякі результати протягом місяця. У цій статті ми розповімо про особливості сезонної поведінки ляща та підлящика, а також про найбільш ефективні засоби їх вилову протягом січня. Далі — докладніше.

 

Поведінка ляща та підлящика у січні

Мирна риба й надалі проводитиме більшість часу у придонному горизонті річок та часом, утворюватиме значні скупчення біля приток у малих водоймах. У останніх, найбільші особини завжди триматимуться русла, поблизу якого і шукатимуть собі їжу. Найбільші зграї протягом всієї зими утворюватиме саме підлящик, що також концентруватиметься у декількох метрах від прибережної рослинності, на глибині від 4 метрів, на бровах та звалах, на ділянках, сповнених залишками минулорічної рослинності. Більший лящ триматиметься значно меншими групами, які на прохолодний період стануть дещо чисельнішими.

Протягом січня маршрути ляща частково змінюються, що у першу чергу пов’язано зі зменшенням кисневого балансу на малих водоймах півночі країни та мінливої погоди на півдні та частині західних та східних областей. Загалом, мирна риба завжди намагатиметься триматися найбільш теплих та найбільш спокійних частин ставків та річок. Більшість часу проводитиме на зимувальних ямах, де риболовля протягом зимової пори суворо забороняється. Вранці та ще декілька разів протягом доби, ця риба пересуватиметься звичними для неї маршрутами на ділянки жирування. Найперспективнішим часом для риболовлі є ранок, коли сонце тільки починає здійматись над обрієм, а температура починає зростати після нічних морозів. Найперспективнішими ділянками протягом січня залишатимуться протяжні, глибокі брови, розташовані паралельно береговій смузі.

 

Засоби вилову ляща у січні

У січні продовжується риболовля на ляща та підлящика за допомогою легких зимових вудлищ. Від самого хлистика особливих вимог не потребуватиметься, оскільки клювання передаватиметься на кивок, і тут краще віддати перевагу варіантам виготовленим з лавсану, тестовими характеристиками до 0,8 граму для лову підлящика та до 1,2 грамів для вилову ляща. Також, краще віддати перевагу вудлищам оснащеним пробковою рукояткою, основними перевагами якою є легкість та комфортне утримання навіть на сильному морозі. Жилки використовуються діаметром від 0,08 до 0,14мм, знову ж таки у залежності від глибини лову та середній вазі ляща на водоймі.

 

Принади та корм

Буріння лунок та попереднє закидання привади на ділянку краще виконати ще до сходу сонця, аби не налякати рибу шумом на поверхні. Основу корму складатимуть дрібні зернові компоненти та молоте насіння соняшника із додаванням укропу або укровових ароматизаторів та невеликої долі мотиля. У якості насадки на гачку, на рівних із мормишками, використовуються мотиль або опариш. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
253 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото