Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Ловля плоскирки у перші тижні листопада

Ловля плоскирки у перші тижні листопада

Вавілен Асаговський 2 Ноябрь 18:17

Холодний сезон вже не за горами, з дерев осипається останнє листя, температура повітря ночами падає до нульової позначки, риба тримається найглибших ділянок водойм. З наближенням зимового сезону, коропові дедалі більше втрачають в активності, їх поведінка буде дуже різнитися від водойми до водойми, але все ж можна відокремити деякі спільні риси. У цій статті ми розповімо про те, як поводить себе плоскирка в умовах листопада, а також якої снасті віддати перевагу та які насадки варто спробувати в першу чергу. Тепер про все це докладніше.

 

Поведінка плоскирки напочатку листопада

Похолодання води, особливо у ставках та малих водоймах, примушує дрібних коропових дотримуватися найглибших ділянок водойми, де температура падає повільніше. Активніше за все, плоскирка буде себе поводити у річках, але більшість часу все ж проводитиме біля зимувальних ям. Як і інша мирна риба, плоскирка уникатиме сильних течій, та під час годування триматиметься тихих частин водойми. Основною їжею для неї стануть ті ж самі дрібні ракоподібні, які наразі вже мігрували у більш глибокі частини водойм, де у великій кількості зустрічатимуться на ділянках із зів’ялою рослинністю. Ця риба продовжить час від часу виходити на пошуки їжі, але згодом зробить доволі тривалу паузу на момент становлення льоду. 

Із наближенням зимового сезону, години активності цієї риби зміщатимуться ближче до середини дня, коли водойми, особливо маленькі, прогріваються до максимальної добової температури. Сезон в’янення водоростей добігає кінця, і без продуктів їх життєдіяльності вода стане значно більш прозорою, а риба – більш вибагливою до снасті. Також, варто зауважити, що протягом листопада клюватиме переважно дрібна риба, у більшості випадків перебиваючи клювання дорослих особин. Ідеальним місцем для закидання робочої снасті будуть брови, що розташовані на максимальному віддаленні від берегу. 

 

Якими снастями варто користуватися у листопаді

Як і влітку, задля вилову плоскирки, більшість рибалко користуватиметься легкими донними та поплавковими снастями. Якщо міцним фідером можна впевнено перекидати 100 та більше метрів, то звичайним поплавковим вудлищем краще рибалити з човна. У цій статті ми розглянемо лише перший варіант. Довжина фідерного вудлища повинна бути не меншою ніж 3 метри. Його тест варіюватиметься від 80 до 120 грамів, або більше якщо цього потребує специфіка риболовлі. Товщина повідця становитиме до 0,12мм, основна жилка може перевищувати 0,2 мм, або може бути трохи тоншою за використання якісного шок-лідера, виробленого з міцного шнура. Враховуючи обережність риби та прозорість води, варто віддати перевагу найменшим гачкам, які можна буде з легкістю замаскувати насадкою. Тип годівниці не принциповий, але її вага разом із підкормкою має бути максимально близькою то тестових характеристик вудлища, інакше рибалка ризикуватиме пропустити дуже невпевнене клювання риби, властиве кінцю осіннього сезону.

 

Підкормка та насадки

Насадки на гачок протягом місяця залишаються типово осінніми: червоні хробаки, пучок мотиля або, краще за все, великий опариш. У складі підкормки складової тваринного походження має стати на порядок більше, але подавати її на точку потрібно над малими порціями, або існує ризик того, що клюватиме виключно молода риба. Більшу частину підкормки як і раніше складатимуть молоті крупи та панірувальні сухарі. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
224 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Руслан