Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Ловля плоскирки на поплавок у жовтні

Ловля плоскирки на поплавок у жовтні

Вавілен Асаговський 23 Октябрь 15:33

Ловля густери у жовтні, при належному підході, може бути винагороджена дійсно великими екземплярами. Цю рибу можна ловити протягом усього світлового дня, але її клювання, у дуже великій мірі, залежить від змін погодних умов, різкі перепади температур та тиску, опади, можуть звести клювання практично нанівець. Як ловити цю рибу в середині осені, і як вона себе веде в настільки непередбачуваний і мінливий місяць ми розповімо в даній статті.

 

Поведінка плоскирки у жовтні

Краща погода для лову густери - це, звісно ж, ясне небо та тепла погода, протягом місяця синоптики обіцяють досить багато соняних днів і тривалих відлиг. У водоймах риба мешкає на глибині від 4 до 6 метрів. Її улюбленими місцями є тихі ділянки із заглибленнями на глинистому або мулистому дні. З падінням температури води, плоскирка переміщується по водоймі все менше, ведучи зовсім вже осілий спосіб життя у зимувальних ямах. Основним раціоном харчування для неї служать личинки комах і різна донна живність у вигляді донних хробаків та дрібних ракоподібних.

 

Загодування ділянки

Найважливішим фактором під час ловлі цієї риби в жовтні стане приготування і правильне використання підкормки. Тільки вона зможе забезпечити стабільний улов та утримати рибу на місці. У цьому місяці плоскирка харчується виключно кормом тваринного походження, а тому, в основі підкормки повинен лежати рубаний мотиль, опариш, черв'як або личинки комах. Важливо зробити прикормочну кулю таким чином, щоб вона повільнл танула під час свого занурення, і не розвалювався після удару о дно або воду при закиданні. Кращою оболонкою для неї стане глинистий ґрунт.

 

Снасті на плоскирку у жовтні

Жовтень - час поплавкової ловлі плоскирки. Вудилище знадобиться довжиною від 5-6 метрів, щоб робити максимально безшумне, і при тому далеке, закидання снасті. Найкраще підійдуть бланки, виготовлені з легких матеріалів, наприклад вуглепластика. На вудилище бажано закріпити безінерційну котушку та пропускні кільця. Діаметр основної жилки не повинен перевищувати 0.21 мм, повідці ж беруться куди більш тонкі, до 0.14 мм у диаметрі. Колір волосіні не грає особливої ролі. Гачки беруться невеликі, з короткою цівкою, від №3 до №5. Наживка повинна повністю закривати собою цівку гачка.

 

Насадки на гачку

Як ми вже писали, густера ловиться виключно на приманки тваринного походження, а тому в її якості виступлять ті ж черв'як, мотиль і опариш. Щоб заманити густеру з більшої відстані можна злегка розчавити приманку на гачку. У густеру дуже розвинений нюх, а в жовтні, з відмиранням рослинності, її чутливість підвищується в кілька разів, чим і можна скористатися.

 

Особливості риболовлі

Поплавок береться каплеподібної форми з довгою верхньою антеною. Клювання густери дуже різноманітна, іноді поплавок може злегка смикнути або повісті в сторону, але приманка залишається при цьому майже недоторканою. Підсікати потрібно відразу в будь-якому випадку, так як густера може відчути гачок в приманки і негайно ж її виплюнути. Завдяки цій особливості поведінки риби трапляється велика кількість помилкових підсічок. Бажаємо вам приємно провести час за риболовлею. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
185 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: VadKost
Автор: Ярик Белоголовый