Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Ловля плітки протягом листопада

Ловля плітки протягом листопада

Вавілен Асаговський 9 Ноябрь 13:24

Останній місяць осені привносить значні зміни у поведінку більшості представників мирних коропових. В першу чергу через те, що погода стає дедалі менш стабільною, перебиваючи рибі добовий розклад годування. Плітка – наразі один із найактивніших представників мирної водної фауни, вона продовжить годуватися незалежно від сезону, роблячи лиже нетривалу паузу на момент становлення льоду. У цій статті ми розповімо про те, як поводить себе плітка напередодні зимового сезону, де та головне коли її варто шукати протягом листопада, а також як і на що ловити. Тепер про все це докладніше.

 

Поведінка плітки у листопаді

Плітка вже знайшла собі глибокі ями, у котрих проведе ввесь прохолодний сезон, але при цьому вона не припиняє годуватися. Часи її активності дедалі більше звужуються, наразі, її зграї присвячують пошуку їжі лише одну-дві години на добу. У залежності від типу та розміру водойми, ці години можуть дуже сильно різнитися. Наприклад, у той час як у річках вона виходитиме на глибокі брови, розташовані на невеликій відстані від берегової лінії, починаючи з 9 години ранку та може триматися там до 10-11 години, в озерах вона годується виключно у середині доби. Тут, вона шукатиме ділянки, наповнені вщухлою рослинністю, що розташовані біля теплих приток. Якщо ж притоки взагалі відсутні, то шукати її слід на рівному дні, біля русла та руслових бров.

Зграї плітки, цієї пори року бувають дуже численними, особливо ті, що складаються з молодих особин. Трофейні особини набагато більш вибагливі до вмісту кисню у воді, тож у озерах вона шукатиме собі ями біля приток, неподалік від харчової бази. Ця риба має хорошу пам’ять, позаяк навіть у такий суворий сезон, все ж, час від часу повертається на ділянки що загодовувалися протягом літа полавочниками та фідерістами. В першу чергу, виходячи на риболовлю, варто враховувати той факт, що із наближенням зими, ця риба стає набагато обережнішою, дуже не полюбляє шум та боїться сплесків на поверхні, саме тому загодовувати ділянку варто за декілька годин до початку безпосередньої риболовлі.

 

Снасті на плітку у листопаді

Задля риболовлі з берегу, рибалці знадобиться далекобійний фідер, довжиною до 4 метрів та тестом близько 120 грамів. Котушка береться безінерційна, типорозміром у 3000. Задля зменшення навантаження на основну жилку, рекомендується використовувати шок-лідер з якісного шнура. Діаметр повідця варіюватиметься в межах від 0,10 до 0,14 мм, а його довжина не перевищить 20 см. У пріоритеті більш тонкі жилки, позаяк вода наразі вже максимально прозора. Гачки підбираються під наживку, щоб їх можна було легко прикрити повністю, разом із цівкою.

 

Наживки та підкормка

Перш ніж закинути робочу снасть, перспективні ділянки варто як слід загодувати. Склад підкормки повинен бути максимально низькокалорійним, складатися виключно з дрібних фракцій та містити складову тваринного походження: рубленого мотиля, хробаків інших личинок, тощо. У якості насадки на гачку, частіше за все, служить пучок мотиля. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
813 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото