Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Де шукати та на що ловити плоскирку у другій половині жовтня

Де шукати та на що ловити плоскирку у другій половині жовтня

Вавілен Асаговський 15 Октябрь 11:09

Протягом жовтня більшість риб вже веде типовий для осіннього міжсезоння засіб життя, їх добові маршрути стабілізуються за стабільних погодних умов та навпаки, стають непередбачуваними під час різких змін температури або атмосферного тиску. Менші коропові будуть на порядок активнішими за своїх старших сородичів, тож у цій статті ми розповімо про поведінку плоскирки, ділянки її типових зупинок та засоби вилову протягом другої половини жовтня. Далі — детальніше!

 

Поведінка плоскирки та типові ділянки активності

Здебільшого, поведінка плоскирки мало відрізнятиметься від інших малих коропових, таких як лящ або карась, проте ця риба є на порядок витривалішою як до температурних змін, так і у подальшому, до рівня кисню. Наразі, коли прозорість води сягає піку, її вилов супроводжується додатковими труднощами, позаяк навіть така риба поводитиме себе обережніше ніж зазвичай. Як і раніш, вона подорожуватиме водоймою зграями, що з наближенням зимового сезону стануть лише чисельнішими. Часи активності цієї риби охоплюватимуть ранок, з 8 по 10 годину на річках та з 9 по 11 на озерах та ставках, із нетривалим піком вдень, коли вода прогріється до добового максимуму.

Маршрути плоскирки наразі проходять повз брови, розташовані на глибині від 3 метрів, найбільші особини віддаватимуть перевагу глибшим, теплішим ділянкам, часто сусідуватимуть із підлящиком. Основним джерелом живлення для них є зоопланктон та дрібні ракоподібні, що утворюють найбільші скупчення у залишках малої рослинності. Найоптимальнішими ділянками для початку лову стануть невеликі рівнини, розташовані поряд із бровою, посеред завалів коряжника, на дещо замулених ділянках водойми. Варто зазначити, що вірогідність гідного вилову значно збільшиться на 3-4 день тривалої відлиги, коли температура води підвищиться на 1-2 градуси.

 

Снасті для вилову плоскирки у жовтні

Протягом осені, дедалі актуальнішим стає риболовля на дальніх дистанціях, тож поплавкові снасті відступають на другий план. Оптимальним буде віддати перевагу довгому фідерному вудлищу, довжиною до 4 метрів, оснащеному якісною безінерційною котушкою. Товщина повідця, враховуючи обережність риби, повинна бути мінімальною, до 0,12мм. Задля риболовлі на річках, де дистанції лише збільшуються, та потрібно використовувати більш тяжкі годівниці, тож аби не зірвати оснащення, варто використовувати якісний шоклідер, який можна зробити з відрізка міцного шнура. Гачки використовуються найменшого розміру, аби їх можна було якомога якісніше прикрити насадкою.

 

Насадки та підкормка

У прохолодній воді, особливо на незнайомій ділянці водойми, без попереднього загодування, на значні вилови розраховувати марно. Попереднє загодування ділянки краще виконати ще на світанку, дрібнофракційним складом, магазинної підкормки, або  дрібної суміші з розпарених, мелених круп, із додаванням ароматизаторів та невеликої частки кормового мотиля. У якості насадки на гачку використовуватимуться мотиль, опариш та червоні хробаки. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
446 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото