Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Підлящик на фідер наприкінці осені

Підлящик на фідер наприкінці осені

Вавілен Асаговський 6 Ноябрь 18:25

Наприкінці осіннього сезону, більша частина мирної риби, що попадатиметься на гачок, будуть виключно молоді екземпляри, які ще не встигли накопичити достатню жирову мас задля комфортної зимівлі. Особливо, це стосуватиметься невеликих коропових, які проживають у малих водоймах, позбавлених течії. У цій статті ми розповімо про те, як поводить себе підлящик у першій половині листопада, як і на чим його ловити, та що краще запропонувати у якості насадки. Тепер про все це детальніше.

 

Поведінка підлящика протягом листопада

Доки вода не охолонула настільки, що покриється тонким шаром криги, підлящик залишатиметься доволі активним. Як і у всіх коропових, молоді особини у цей, безумовно тяжкий для холоднокровної фауни, сезон, будуть годуватися значно активніше за своїх старших сородичів. Вилов підлящика а ні на трохи не втратить своєї популярності, бо він, не дивлячись на малий розмір, заслужено вважається доволі цінною рибою. Будучи типовим представником коропових, він шукатиме собі їжу біля зів’ялої рослинності, неподалік від глибоких бровок, теплих приток, русла малих водойм та щільного коряжника у річках. Час від часу, його також можна буде зустріти на точках, що влітку були популярними серед любителів поплавкової рибалки, на ділянках що загодовувалися більш-менш регулярно. Ця риба наразі плаває водоймою у складі, іноді доволі численних, зграй, але більшість часу проводитиме на зимувальних ямах. Часами найбільшої активності цієї риби стане з 11 до 13 та з 15 до 16 години у водоймах позбавлених приток, та починаючи з 10 ранку і до 12 години у річках, виключно на тихих та відносно глибоких ділянках. Обережність підлящика за останні місяці значно виросла разом із підвищенням прозорості води, що також варто враховувати під час вибору оснастки.

 

Які снасті варто використовувати

Простішою та найцікавішою буде рибалка на фідерні снасті із збільшеним тестом та дещо важчими годівницями, для більш далекого закиду оснастки. Оптимальна довжина вудлища становитиме від 3 до 4,5 метрів, а його тест складатиме, у середньому, від 120 до 150 грамів. Вага годівниці повністю залежатиме від параметрів вудлища, повідці підбираються товщиною у межах від 0,12 до 0,15мм. Також, варто не забувати про міцний шок-лідер, який не дозволить основній жилці обірватися під час далеких закидів тяжкої оснастки. Котушка береться безінерційна, типорозміром від 4000, для комфортного закидання. Перед закиданням основної снасті, варто проміряти поверхню дна за допомогою маркерного поплавця.

 

Привада та підкормка

Склад підкормки для рогачки або годівниці залишатиметься типово осіннім, її основну частину складатимуть молоті крупи, хліб, жми та панірувальні сухарі із м’якими ароматичними додатками та великою долею кормового мотиля. На гачок, достатньо маленький аби його можна було легко прикрити насадкою, чіпляються саме комбіновані насадки, часто у вигляді опариша та мотиля. Зауважимо, що підкидати підкормку треба невеликими порціями, нечаста та дуже обережно, бо рибу стає дуже легко перегодувати або налякати сплесками на поверхні. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
275 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото