Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Де шукати окуня у другій половині зими

Де шукати окуня у другій половині зими

Вавілен Асаговський 17 Январь 11:49

Риболовля протягом січня дуже часто приносить рибалкам приємні та несподівані результати, проте цього місяця все особливо залежить від стабільності погодних умов та навіть наявності снігу на поверхні криги. Цього місяця, найчастішим гостем на гачку стане саме окунь, і саме про його поведінку, ділянки перебування та полювання, а також про найбільш ефективні снасті ми і розповімо у цій статті. Далі — детальніше.

 

Поведінка та ділянки активності окуня у січні. 

Грудень запам’ятався більшості рибалко країни нестабільністю погодних умов та сильними відлигами у другій половині місяця. Січень — навпаки, обіцяє бути прохолодним, та заморозків протягом місяця буде більше аніж відлиг, що нарешті обіцяє якісне становлення криги на півдні країни. Прохолода та велика кількість снігу є дуже корисними для вилову окуня, позаяк риба, що складає його основний раціон, не любить світла з поверхні. У січні, зграї смугастого хижака, як ніколи, об’єднані та полюють виключно доволі чисельними зграями. Однак, разом із цим, його активність зосереджується лише на декількох ділянках водойми, що ускладнює їх пошук. 

Аби знайти ділянку активності окуня, перш за все потрібно уникати рівного або мулистого дна та віддати перевагу якомога більш рельєфним ділянкам. Зграї молодого хижака, не дивлячись на низькі температури часто з’являтимуться на виходах з мілководдя та поблизу приток, де у великих кількостях годуються дрібні коропові. Більші особини часто атакують мирну рибу на виходах з глибоких заплавів, а також на глибоких бровах, що тягнуться вздовж берегової смуги. Тільки по-справжньому трофейний окунь віддаватиме перевагу поодинокому засобу життя, полюючи переважно в районі русла та руслових бров. Доволі часто і взимку зграї окуня зупиняються у щільному коряжнику. Доки кисневий баланс залишатиметься на достатньо високому рівні, окунь полюватиме переважно у придонному горизонті, у середні ж підніметься лише у лютому, за умови, що крига жодного разу не зійде з поверхні.

 

Снасті для вилову окуня у січні

Найбільш поширеним та цікавим засобом вилову окуня є класична риболовля за допомогою легкого зимового вудлища. Останнє, повинно мати легку та нетеплопровідну рукоятку, що у більшості виготовлюється з пробки. Довжина хлистика, у середньому, коливається у межах від 10 до 15см. Основним показником клювання залишатиметься кивок або сторожок, верхній тест якого повинен бути максимально наближеним до загальної ваги оснащення із принадою. На зимовій риболовлі разимо використовувати лише спеціально пристосовані жилки, стійкі до абразивного пошкодження та максимально гнучкі, саме вони здатні прослужити навіть не один зимовий сезон, не зважаючи о постійне тертя о край криги.

 

Принади

Основними принадами у зимовий час є невеликі мормишки та балансири. Мормишки, найчастіше, виготовлюються з латуні або інших, світлих та відносно тяжких матеріалів. Найбільшу популярність здобули звичайні, округлої або овальної форми, здебільшого світлого забарвлення. Балансири підбираються довжиною від 3 до 7см, та слугують найбільш ефективне знаряддя для вилову саме великого окуня у бровах та поблизу русла. Також продовжується використання класичних насадок, мотиля та червоних хробаків.  Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
179 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото