Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Щука
Жерех
Плотва


Июль

31 Июль - 7 Август
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 31 Июль, 00:14
Группа: Рыбалка

Із наступом серпня, погодні умови стають все більш непередбачуваними. В той час, коли в одній частині країни дощитиме, в інших регіонах спостерігається аномальна спека, тому перед виходом на рибалку слід звернути особливу увагу на пронози синоптиків. Доки тримається спека, акцент потрібно ставити на найбільш активних представниках водної фауни. Цього тижня ми з вами будемо ловити жереха, щуку та плітку.

У центральних та північних областях, на початку тижня пройдуть грози. Найспекотніше буде на півдні, де температура повітря вдень сягатиме позначки у +36 градусів, а найпрохолодніше на заході, де ртутний стовпчик коливатиметься від +21 до +26. По всій Україні, нас чекатиме перемінна хмарність та подекуди незначні опади. Нічна температура, у свою чергу не впаде нижче +15 градусів.

Вітер буде дути, переважно, з північно-західного напрямку, а його середня швидкість складатиме 4м/с. Найсильніші пориви спостерігатимуться на заході, та не перевищать 8м/с. Наприкінці тижня на нічному небі з’явиться повний місяць, що зазвичай приносить значне підвищення активності малька та дрібної риби у прибережній зоні та на мілководді.

Активність жереха, у першу чергу, буде пов’язана із температурним режимом. У прохолодні дні шанси на впіймання великих особин значно зростають, тоді як за температури вище +30 градусів його клювання стає дуже кволим. Піки жирування цієї риби приходяться саме на ранкові години. На впротяж дня відбудеться ще декілька вилазок цього хижака на полювання за дрібною рибою, але вони вже будуть менш тривалими та завзятими. Для жереха є характерним осілий спосіб життя, але це не заважає йому, за потреби, переміщатися по всій акваторії водоймі. В останні місяці літа, шукати жереха, в першу чергу, варто на мілководді, перекатах та ділянках де притоки впадають в основне русло. Ближче до кінця місяця його зграї ставатимуть все більш численними, а горизонти жирування зсунуться ближче до поверхні. Найліпшою ознакою присутності жереха на ділянці стане скупчення чайок, вранці, на мілководних ділянках, де хижак активно полює на малька. Рибалка на нього, як і раніше, ведеться за допомогою далекобійного спінінгу, з човна, на тяжкі, поверхневі привади, такі як коливальні блешні, поппери, кастмастер та девон. Закидати приваду доведеться на відстані не менш як 70 метрів, інакше, будучи переляканою, риба може покинути місце жирування на декілька довгих годин.

Щука також, не менш залежна від погодних умовин, але це більше стосується великих та трофейних особин, у той час як невеликі щурята активно полюють неподалік від прибережної зони на впротяж всієї літньої пори. Більшу рибу варто шукати на глибинах до 4 метрів, у вирах, затонах та спокійних заводях. Якщо ж рибалка ведеться на озері, то в першу чергу варто обстежити закоряжені ями та нижні бровки, а також кромку високої рослинності, що зростає біля берегу. Найкраще клювання буде спостерігатися у прохолодні дні, із середнім за силою вітром, що забезпечує на поверхні водойми легку брижу. Рибалка на цього хижака, на початку серпня, ведеться як на штучні привади, так з використанням живця, тому основними снастями виступлять спінінгові, поплавкові та кружки. У якості живця, найчастіше, використовуються невеликі карась або піскар. Жилка, під час рибалки на поплавкові снасті, підбирається діаметром не менш 0,28мм, з довгим та міцним повідцем. На котушку спінінга, у свою чергу, намотується шнур, а в якості привади використовуються коливні блешні та воблери довжиною до 10 см. У щільних водоростях доцільна рибалка на силікон, під час якої значно менше шансів на зачеплення о рослинність за рахунок того, що вістря гачка можна сховати у тіло привади. Відвісна рибалка на балансири ведеться лише на глибоких ділянках, над коряжником чи русловими бровками, та може принести значні результати, під час цілеспрямованого вилову трофейних особин.

Плітку, у водоймах України, можна зустріти майже всюди, але найбільші особини водяться, як правило, там, де кількість ляща та плоскирки невелика. Влітку вона поширюється по всій площі водойми, але і в цієї риби є улюблені ділянки. На впротяж серпня, найбільші скупчення плітки спостерігаються у трав’янистих затонах і затоках, а також у тихих плесах біля глибоких бровок. Похмуре небо, цього тижня, зіграє на руку рибалкам, бо такими днями, особливо вранці та ввечері, активність плітки на місцях жирування найбільш стабільна та довготривала. Задля рибалки у вікнах щільної рослинності, знадобиться поплавкове вудилище довжиною від 4 до 8 метрів. Діаметр основної жилки складатиме від 0.14 до 0.16 мм, тоді як повідці підбираються товщиною не більше 0,12мм. За відсутності котушки, задля більшої зручності та зменшення шансів на заплутування снасті, довжина основної жилки не повинна перевищувати довжину вудилища. Склад підкормки має бути низькокалорійним та у дрібних фракціях, підкидати її на ділянку ловлі краще частіше, але невеликими порціями. У прохолодні, вітряні дні, вона стає особливо неперебірливою у насадці, в якості якої можна використати опариша, волохокрильця, дрібного хробака, коника, хліб чи тісто. Вістря гачка, рекомендується залишити трохи відкритим, для кращого підсікання.

Підведемо підсумки. Погодні умови цього тижня будуть дуже різнитися в залежності від регіону. Найкращим часом для виходу на рибалку, виходячи з положення місяця та температури повітря, стануть дні з середи по суботу. Жерех, буде особливо активним лише в ранкові часи, продовжується його ловля з човна, на кастмастер та тяжкі блешні. Трофейну щуку слід шукати на глибоких бровках, неподалік від русла, ведеться рибалка на коливні блешні, воблери балансири та поплавковими вудилищами й кружками на живця. Плітка збирається у глибоких, тихих ділянках біля щільної рослинності, основними привадами для неї слугуватимуть личинки комах, червоні хробаки та тісто. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою та звісно ж, ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
2301 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото