Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Густера
Судак
Плотва


Октябрь

30 Октябрь - 6 Ноябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 30 Октябрь, 00:06
Группа: Рыбалка

Напередодні початку листопада на вулиці стає все прохолодніше, час від часу проходять незначні опади, останні дерева скидають своє листя. Найактивнішими представниками фауни наших водойм залишаються хижаки, що продовжують набирати масу, готуючись до зимового сезону. Мирна риба, тим часом, веде себе дуже обережно, та більшість часу проводить біля зимувальних ям. Цього тижня, ми з вами будемо ловити судака, плоскирку та плітку. А тепер докладніше про погодні умови та зміни у поведінці риби. 

Протягом цього тижня буде доволі хмарно та прохолодно. У західних та північних областях температура повітря вночі буде опускатися нижче нульової позначки, а вдень не перевищуватиме +10 градусів. У східних та центральних областях буде лише на декілька градусів тепліше, а в Одесі та Херсоні ртутний стовпчик термометра підійматиметься до +15. У першій половині тижня по всій країні очікуються невеликі дощі. Ближче ж до західних кордонів дощитиме протягом усього тижня.

Світило на нічному небі продовжує зростати, і наприкінці тижня вже спостерігатиметься повний місяць, тож слідуючи місячному календарю рибалки, найбільша активність хижої риби нас очікує з понеділка по четвер. Атмосферний тиск, тим часом, буде дуже мінливим, коливаючись проміж опадами від 745 до 755 мм рт. ст.. Вітер буде дути, переважно, з південно-західного напрямку, а його швидкість подекуди сягатиме 6-7 м\с.

Хижа риба, із наближенням листопада, майже не втрачає в активності, і судак слугує тому дуже гарним прикладом. Цей окуневий полює протягом цілої доби, час від часу, пік його клювання приходиться саме на ніч, але все ж, найактивніше він атакуватиме приваду під час сходу та заходу сонця. Як і інші хижаки, судак завжди тримається неподалік від ділянок скупчення його типової здобичі, у ролі якої, найчастіше, виступають верховодка та вже доволі великий мальок коропових. Останні дні жовтня – початок листопада, коли температура повітря вночі сягає нуля, знаменують початок міграції судака. На своєму шляху до місць де він зимуватиме, його зграї часто, та інколи надовго, зупинятимуться задля полювання на невелику мирну рибу. Рибалка на нього й надалі ведеться за допомогою спінінгу довжиною до 3 метрів  та тестом до 40 грамів. У якості привади використовуються звужені тонучі воблери довжиною до 7см та невеликі сріблясті блешні. Найбільші результати, у цей період року, зазвичай приносять джиг та тролінг. Безпрограшним варіантом, за умови знаходження стоянки зграї, також стане рибалка коротким вудлищем з човна на балансири натуральних та провокуючих кольорів.

Із падінням температури, плоскирка залишається найактивнішим представником донних коропових. Глибина ділянок її проживання у середньому складає від 3 до 5 метрів, залежно від розміру та віку особин у складі зграї. Найактивніше себе поводитимуть екземпляри масою біля 200-300 грамів, яких й надалі, з успіхом можна ловити на бровах, біля коряжнику та русла водойми. Ця риба продовжує харчуватися дрібними ракоподібними та донними хробаками, час від часу припливаючи за ними на ділянки наповнені пожухлими водоростями. Часи її харчування кардинально змінюються, пік активності протягом листопада, приходитиметься на другу половину світлового дня та годину-дві після заходу сонця. Найкращі результати принесе рибалка з крутого берегу та з човна. Для рибалки з берегу знадобиться по-справжньому довге махове вудлище або фідер. Значну роль також гратиме діаметр повідця, який в умовах максимально прозорої води повинен складати не більш як 0,14мм. Гачки беруться №18 або менші, а вага наповненої годівниці, у випадку з фідером, може сягати 80-120 грамів. Перегодувати плоскирку, на початку листопада дуже легко, тож складові підкормки мають бути максимально дрібними та низькокалорійними, з невеликим вмістом рубленого мотиля. Позаяк коропові повністю переходять на корм тваринного походження, в якості насадки відмінно слугуватимуть пучок мотиля та опариш.

Найактивніше клювання плітки у листопаді, загалом, спостерігається у сонячну погоду, о другій половині дня, коли вода прогрівається до добового максимуму. Більшість часу ця риба проводитиме біля зимувальних ям та русла водойми, але декілька разів на добу припливатиме на ділянки де раніш щільно зростали дрібні водорості. Також, перспективними місцями для її вилову залишаються глибокі брови, насипи каменю та щільний коряжник. До кінця весни, плітка вестиме зграйний спосіб життя, а безпосередньо зграї формуються за віком та масою риби, що теж варто враховувати. Найкращими засобами для її вилову стане рибалка на поплавкові снасті з човна, у той час як з берегу краще рибалити на фідер. Оптимальна товщина повідця складатиме від 0,12 до 0,14мм. Позаяк клювання плітки стає доволі кволим, поплавці повинні бути максимально чутливими, як і квівертіп фідерного вудлища. Підкормка, як і у випадку з плоскиркою, має складатися з дрібних фракцій та містити складові тваринного походження, а у якості насадки використовуються червоні хробаки та мотиль.

Підведемо підсумки. Похолодання останніх днів та мінливий атмосферний тиск напередодні листопада вносять свої корективи у поведінку риби українських річок та водойм. Судак мігрує на свої зимові стоянки, зупиняючись виключно для полювання на дрібну рибу, його ми ловитимемо спінінгом на джигові привади, вузькі воблери, блешні та з човна на балансири. Плітка та плоскирка триматимуться ближче до русла та глибоких бровок, рибалити на них, краще за все, за допомогою поплавкових вудлищ з човна та фідером з берегу на червоних хробаків, опариша та мотиля. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1345 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото