Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Карась
Лещ
Окунь


Июль

30 Июль - 6 Август
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 30 Июль, 10:37
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки»! На початку серпня погодні умови залишатимуться стабільними, небо буде мінливо хмарним, а також очікується посилення вітру, що особливо сприятиме вилову невеликого хижака та невеликої мирної риби. Цього тижня ми з вами будемо ловити окуня, карася та ляща. Після огляду прогнозу погоди – детальніше. 

Погодні умови протягом тижня обіцяють бути теплими, проте небо час від часу затягуватимуть хмари. Денна температура повітря коливатиметься від +26 на півночі до +31 градуса на півдні, вночі ж коливатиметься від +18 до +22. З понеділка по середу зберігатиметься підвищена вірогідність опадів у північній, східній та північно-західній частинах країни. 

Атмосферний тиск, у середньому складатиме від 748 до 754 мм рт. ст., що є оптимальним показником для підвищення активності хижаків. Вітер постійно змінюватиме свій напрямок, проте переважатиме північно-східний та західний. Місяць вступає у найпродуктивнішу для риболовлі, третю фазу свого циклу, тож підвищення активності риби очікується у період з середи по неділю.

Активність окуневих протягом останнього місяця літа лише зростатиме, цьому сприятиме посилення вітру та стабільні опади, що час від часу проходять всіма частинами країни. Ранкові маршрути цієї риби, включаючи подекуди дійсно великих особин, проходять повз прибережної рослинності. На своєму шляху зграї хижака посилено полюють на вже великого, цьогорічного малька. Оптимальними ділянками для його вилову, зважаючи на це, стануть ділянки сповнені щільною рослинністю, тихі прогріті заплави, затоки, мілини на віддаленні від берегу та біля крутих берегових ділянок. Найкращим часом для виходу на рибалку стане ранок та вечір, проте клювання продовжуватиметься протягом цілої доби, особливо якщо небо буде хмарним або час від часу трохи дощитиме. Частіше за все, для вилову цієї риби використовується спінінгове вудлище класу лайт або ультралайт. Оптимальна довжина вудлища для лову з берегу становитиме від 2,4 до 3 метрів, тоді як з човна можна легко впоратись спінінгом у 1,8м. На невелику безінерційну котушку намотується шнур мінімального діаметру, бажано окрашений у болотяно-зелений колір. У якості принади використовуватимуться силіконові принади на легких джигових голівках або блешні довжиною до 5-6см. Під час риболовлі з човна на руслових ділянках, варто спробувати балансири яскравого або натурального кольору.

Першу половину місяця, доки погодні умови залишатимуться стабільними та доволі спекотними, карась триматиметься глибин близько 1,5 метрів, та виходитиме на пошуки їжі у прибережну зону лише прохолодним ранком. Шукати цю рибу наразі варто за широкою стіною очерету, де глибина різко збільшується, а також на бровах, біля коряжнику та рельєфних або замулених ділянок ґрунту. Підвищення клювання будуть спостерігатися на зорях після незначних опадів, що не дають воді надто прогріватися. Для вилову карася, загалом, використовуватимуться довгі поплавкові або фідерні снасті. За допомогою перших краще за все ловити у прибережній зоні за кордонами рослинності або у її вікнах, де карась шукатиме личинки комах на світанку. Більші особини варто шукати на відстані у 70 та більше метрів від берегу, де за відсутності човна набагато зручніше оперувати за допомогою фідерного вудлища тестом від 60 грамів. У затриманні риби на ділянці лову вирішальну роль зіграє завчасне загодування ділянки кормом у складі якого переважатимуть складові рослинного походження середньої фракції. Найкращими принадами на великого карася стануть личинки комах, такі як мотиль або опариш, тоді як більш дрібну рибу із великою долею вірогідності, зацікавлять насадки рослинного походження.

Лящ, типово для літнього сезону, триматиметься подалі від швидких течій та надто прогрітого мілководдя. Оптимальна глибина для його вилову починатиметься від 1,2 метрів, а ближче за все до берега він також спостерігатиметься на ранковій зорі, проте його активність також спостерігається на заході сонця та протягом всієї ночі. Вдень він відходитиме від прибережної зони на глибокі брови або сховається у коряжнику. У озерах його в першу чергу варто шукати на рельєфних ділянках, а найбільші скупчення будуть спостерігатися біля притоки. На річках він віддаватиме перевагу спокійним ділянкам у заплавах, порослих рослинністю, на перших, глибоких бровах та біля насипу каміння або повалених дерев. Найбільші результати під час його вилову принесе фідерне вудлище довжиною від 3,5 метрів, обладнане якісною котушкою із намотаною на неї жилкою чорного або зеленуватого кольору. Кормушки використовуватимуться вагою до 40 грамів для лову у спокійних ділянках та від 60 грамів для точного подання принади на течії. Основними інгредієнтами підкормки стануть кукурудзяна крупа та мука з неї, вівсянка, панірувальні сухарі, печиво та насіння соняшника. У якості насадки на гачку краще за все використовувати мотиля, червоних хробаків, горох, перлову крупу та опариша. 

Підведемо підсумки. Умови для рибалки протягом тижня зазнають змін лише на краще, а з наступом серпня активність риби тільки підвищуватиметься. Окунь часто спостерігатиметься на мілководних ділянках, полюючи на цьогорічного малька, його ми будемо ловити легким спінінгом на силіконові принади та малі блешні. Карась та лящ будуть віддавати перевагу рельєфним ділянкам на глинистому, дещо замуленому ґрунті, також ці коропові із перемінним успіхом, добре відкликатимуться на принади рослинного походження та личинок комах. Бажаємо вам добре провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
198 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Сергей
Автор: Сергей