Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Чехонь
Карась


Апрель

30 Апрель - 7 Май
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 30 Апрель, 00:40
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки»! Стійкий температурний режим, що встановився на початку квітня, сприяє якнайшвидшому прогріванню водойм України. Більша частина риб наразі відійшла на нерестилища або відновлюються після сезону розмноження. Проте, у рибалок все ще залишається можливість для вилову чехоні, карася та головня, нерест яких вже також незабаром, а апетит б’є всі рекорди. Після огляду прогнозу погоди –  детальніше.

Цього тижня погодні умови будуть доволі приємними, але вранці та ввечері буде відчутно прохолодно. Денна температура варуватиметься від +15 до +21 градуса, тепліше за все буде саме у північних областях, а прохолодніше на сході. Ночами термометр опускатиметься до +7 градусів, на світанку не обійтись без легкої куртки, особливо на відкритому просторі. У середині тижня на півночі та всю першу половину тижня на заході очікується висока вірогідність опадів, подекуди із грозою.

Вітер буде дути переважно з південно-західного напрямку, його середня швидкість становитиме 3-4м\с, у той час як найсильніші пориви сягатимуть 8м\с. Небо ж обіцяє бути хмарним, із довгими проясненнями. Атмосферний тиск понизиться до 745 мм рт. ст., а ближче до західних кордонів становитиме 738мм рт. ст.. Місяць від повного почне свій перехід у третю чверть, у зв’язку із чим посилене клювання спостерігатиметься саме під вихідні.

Квітень видався доволі теплим, завдяки чому температура води зростає доволі швидко, підштовхуючи чехоню вже наприкінці місяця збиратись у зграї, які пізніше відправляться на нерест. Протягом останніх днів до цього моменту апетит риби відчутно зростає, тож вона буде чіплятись за будь яку можливість легкої наживи. Окрім цього, зграї чехоні будуть розташовані максимально близько до берегової смуги, і це дозволить рибалкам у повній мірі випробувати свої тактики під час нерестових обмежень. Тим не менш, впритул до берега ця риба не підходить ніколи, та може триматись як середніх, так і поверхневих горизонтів. Рибалять на неї як за допомогою довгої поплавкової снасті, так і на далекобійний спінінг. В умовах риболовлі з берегу перевага віддається високим виступам, особливо якщо вилов виконується за допомогою поплавкового вудлища. Його довжина може сягати та перевищувати 7 метрів, та бланк повинен бути оснащений пропускними кільцями та невеликою безінерційною котушкою. Поплавець прилаштовується спочатку під середні горизонти та за потреби глибина занурення насадки поступово зменшується. Спінінгом найчастіше ловлять на силіконові принади довжиною близько 4см, використовуючи малі, легкі джиг-голівки для більш-менш повільного занурення. За визначення ділянки зайнятої зграєю, принада вестиметься трохи збоку від неї а не крізь рибу.

Карась також проводить останні дні у підготовці до нересту, який затримують лише нічні падіння температури. На активне клювання наразі можна наштовхнутися у сонячні та теплі дні, із повільним вітром, що утворює на поверхні води незначні хвилі. На відміну від чехоні, він не прив’язаний до певної ділянки водойми та вільно нею подорожує, тож рибалці час від часу потрібно буде змінювати місце лову. Найчастіше він зустрічатиметься посеред заростів очерету та біля їх кордонів, а також на мілководді, де глибина не перевищує півтора метри. Дуже перспективними ділянками є виходи з заплавів, рельєфні частини твердого ґрунту та коряжник. Рибалять на нього загалом за допомогою поплавкового вудлища, довжини якого вистачатиме на закид за кордони високої рослинності. Товщина основної жилки не перевищуватиме 0,14мм, а повідці підбирають від 0,08мм у діаметрі. Особливого спротиву при виважуванні ця риба не спричиняє, тому перевага віддається найменшим гачкам, які легко маскуються за насадкою. У якості останньої використовуватимуться мотиль, опариш та рублені хробаки. Основа підкормки до нересту риби, повинна складатись з дрібних фракцій, та з додаванням кормового мотиля. Особлива увага наразі віддається ароматичній складовій, позаяк приваблювати рибу на деяких озерах доведеться зі значної відстані.

Час для нересту головня приходить тоді, коли вода прогрівається вище +15 градусів. Через холодний березень та нічну прохолоду квітня цього року він затримається, проте настане не пізніше середини травня. Перші дні місяця ця риба присвятить активному жируванню, приділяючи майже весь час пошукам їжі. Для цього, головень віддаватиме перевагу ділянкам зі слабкою течією, глибиною не більше 3 метрів. Пік активності спостерігатиметься на сході та заході сонця, та особливо добре клюватиме за добу перед дощем. Малі та середні його особини напередодні нересту ведуть зграйний засіб життя, у той час як трофейні особини тримаються поодинці, на більш глибоких ділянках. Риболовля на нього ведеться загалом за допомогою поплавкового або спінінгового вудлища. Жилки, у період мутної води можна брати і більш надійні, від 0,3 до 0,4мм у діаметрі. У разі використання поплавкового вудлища, у якості насадки частіше за все використовують великих хробаків, опариша, коника або майського жука. Якщо риболовля ведеться за допомогою спінінга – то перевага віддається невеликим воблерам класу міноу, а також коливним або обертальним яскравим блешням.

Підведемо підсумки. Період нересту поступово настигає останні, найтеплолюбивіші види риб наших широт. Представники водної фауни активно живляться, завдяки чому добре реагуватимуть на насадки та різноманітні принади що надсилаються у правильно підібрані ділянки водойм, а помутніла вода дозволяє використовувати більш надійну оснастку. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. До зустрічі у наступних випусках «Календаря рибалки». Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
955 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото