Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Щука
Окунь


Январь

29 Январь - 5 Февраль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 29 Январь, 00:22
Группа: Рыбалка

Вітаємо, з вами календар рибалки! Зимовий рибальський сезон стартував! Хижаки все так само вільно пересуваються водоймою, слідуючи за своєю кормовою базою, тим часом як значна частина мирної риби шукатиме собі їжу на глибших ділянках, ближче до приток та рельєфних ділянок. Цього тижня ми з вами будемо ловити окуня, судака та щуку. Після короткого огляду прогнозу погоди — детальніше.

Протягом тижня буде переважно прохолодно, по всій території країни очікуються опади, у вигляді снігу або, як у приморських областях, крижаного дощу. Температура повітря на півночі, у центральній Україні та заході, сягатиме вночі до -11 градусів, тоді як вдень, у середу та четвер, здійметься до позначки у +3 градуси. У східних та південних областях буде трохи тепліше, від +4 градусів вдень, до -6 градусів вночі.

Вітер дутиме, переважно, з північно-західного напрямку, проте його швидкість не перевищуватиме 3-4 м/с. Опади очікуються на початку тижня на півдні, та ближче до вихідних на всій іншій території країни. Атмосферний тиск трохи знизиться, та становитиме, у середньому, 745-750 мм рт. ст.. У п’ятницю, на нічному небі можна буде спостерігати повний місяць, що зазвичай супроводжується загальним підвищенням активності малих екземплярів риби.

Зміцніла крига дозволить обловити значно більшу акваторію водойм на території країни. Окунь, як і раніше, пересуватиметься чисельними зграями, але значною відмінністю стане зміна горизонту його перебування. Якщо на період становлення криги він тримався між середнім та придонним шаром, то зараз, загальне похолодання змушує його триматися дна, де вода на порядок тепліша. У малих водоймах, позбавлених приток, часи піку активності зсунуться ближче до опівдня, приблизно з 10 до 12 години дня. Найкомфортніше він почуватиметься у глибоких частинах заплавів, біля приток у озерах, та на найближчих до русла бров на річках. Ловлять цю рибу за допомогою зимових вудлищ, на мормишку, мотиля або балансири довжиною до 6-7 см. Впродовж останнього місяця зими, окунь поводитиме себе дедалі обережніше, тому особливу увагу варто звернути на діаметр жилки, який, у більшості випадків, не повинен перевищувати 0,15 мм, за виключенням риболовлі на руслі великих річок. У той час, як на річках цей хижак найкраще реагуватиме на активну гру привади або насадки, на озерах та ставках, особливо позбавлених приток, він віддасть перевагу більш пасивним рухам. Виходячи з цього, довжина хлистика, задля більшої амплітуди коливання, на течії повинна бути на 3-5 см більшою.

Серед усіх хижаків, саме судак найактивніше пересуватиметься водоймою у пошуках нових ділянок, де концентрується мирна риба. Часи його найбільшої активності, у більшості випадків співпадають із піком активності малих коропових, тобто з 9 до 11 години у річках, та з 10 до 12 години у водоймах позбавлених течії. Зграї судака поділені за віком та розмірами особин, що їх складають. У той час як невеликий хижак доволі часто зустрічатиметься у заплавах, біля приток та рівнинах із насипом каменю, найбільші особини полюють виключно біля русла. Задля успішної риболовлі доведеться пробурити не одну лунку, та час від часу змінювати дислокацію. Риболовля проходитиме, загалом, за допомогою зимових вудлищ на балансири та коливні блешні, розміром від 6 до 8 см, яскравого забарвлення у похмуру погоду, та темного або сріблястого у сонячну. Гра привади, у цю пору року повинна бути помірно-активною, а амплітуда її коливань біля донної поверхні зменшеною. Виходячи з прогнозу погодних умов та фази місяця, найкраще клювання цього хижака очікуватиметься у середині тижня, на глибинах від 3 до 5 метрів.

Щука й надалі пересуватиметься водоймою слід за зграями коропових, влаштовуючи засідки на їх маршрутах до ділянок годування. Наштовхнутися на цього хижака, найімовірніше, можна ближче до 9-10 години ранку, на заглибленнях біля високої рослинності, проміж насипу великого каміння та на переходах між пологим мілководдям і заглибленнями. Саме такі місця, наразі, приносять найбільші вилови рибалкам на проточних водоймах. У малих озерах, щуку, із значно більшою долею вірогідності, можна знайти біля русла та бров, розташованих біля притоки. Найпопулярнішим, та, мабуть, найефективнішим засобом її вилову, стають жерлиці у поєднанні із активним живцем. Обережно вимотавши жилку жерлиці та відчувши спротив риби, рекомендується зробити коротке та різке підсікання, у запобігання сходу щуки з гачка. Лунки у криці буряться на відстані близько 10 метрів одна від одної, вздовж смуги заглиблення або рельєфної ділянки. Якщо риболовля ведеться за допомогою зимового вудлища, то рибалці доведеться час від часу пересуватися між лунками, перевіряючи наявність хижака. Найкращою привадою для нього виступлять  балансири натурального або яскравого забарвлення та великі коливні блешні. Гра привади повинна бути дедалі пасивнішою, позаяк щука із подальшим зменшенням рівню кисню шукатиме собі легку та найбільш калорійну здобич.

Підведемо підсумки. Крижаний шар зростатиме по всій території України, відкриваючи можливість риболовлі на більш глибоких ділянках водойм. На старті зимового рибальського сезону окуневі все так само полюватимуть зграями, атакуючи рибу із заглиблень на дні, окуня ловимо на мормишку та мотиля, а судака — на блешні та балансири. На щуку, яка із часом ставатиме дедалі пасивнішою, доцільніше рибалити за допомогою жерлиць на живця, або зимовим вудлищем на балансири довжиною від 7 см. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
937 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото