Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Густера
Судак
Лещ


Ноябрь

27 Ноябрь - 4 Декабрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 27 Ноябрь, 00:05
Группа: Рыбалка

Наступає зимовий сезон, температура поступово падає та зовсім скоро на поверхні водойм з’явиться перша, тонка, корка льоду. Значна частина мирної риби упливає у протоки, або залягає на найглибших ділянках водойм та річок. Хижаки завжди триматимуться поряд, влаштовуючи засідки на добових маршрутах своєї здобичі. Цього тижня, ми з вами будемо ловити ляща, судака та плоскирку. Тепер про все детальніше. 

Цей тиждень обіцяє бути дуже хмарним та багатим на опади. У східних, центральних та південних областях країни періодично випадатимуть дощі, вночі можливий сніг. На півночі та заході країни перша половина тижня обіцяє бути сухою, але прохолодною. Температура повітря вдень по всій країні, протягом тижня, буде коливатись, від -2 до +7 градусів, а ночами падатиме до -5.

З понеділка по середу дутиме слабкий північний вітер, швидкість якого сягатиме 4м/с, згодом його напрямок зміниться на західний, а швидкість ледве сягатиме 3м/с. Атмосферний тиск залишатиметься зниженим, коливаючись від 738 до 745 мм рт. ст.. Вже у ці вихідні на небі з’явиться повний місяць, а згідно місячного календарю рибалки, найкращими днями для риболовлі стануть з понеділка по середу.

 Погодні умови стають дедалі складнішими для коропових. Напередодні наступу зимового сезону, така риба як лящ, вже мало подорожує водоймою, проводячи більшість часу доби на глибоких, зимувальних ямах. Перші дні грудня, він триматиметься русла та руслових бров, а на пошуки їжі виходить лише у захищені від течії ділянки, де завжди тримається придонних горизонтів. Підлящик поводитиме себе значно активніше, він, протягом осені, формує власні зграї та присвячує годуванню вдвічі більше часу. Лящ затримується переважно на кам’янистому або глинистому грунті. У залежності від типу водойми, часи годування цієї риби будуть різнитися, але загалом, пік його кльову можна очікувати з 10 до 13 години. Доки поверхню води ще не вкрила тонка груднева крига, продовжується рибалка на фідерні снасті. Основна жилка повинна мати велике розривне навантаження, позаяк вага наповненої годівниці часом перевищуватиме 150 грамів. Склад підкормки практично не міняється з початку осені, але у цю пору року слід бути дуже обережним із ароматичними додатками. Також слід додавати трохи більше мотиля, а фракції складових повинні бути дрібнішими. У якості насадки на гачку використовуються мотиль або опариш. Клювання ляща наразі буде доволі млявим, тож краще за все використовувати сигналізатори.

Судак, не дивлячись на перепади температури та холодні ночі, продовжує активно полювати. Ця риба веде зграйний засіб життя, та більшість часу проводить в ямах, але пошуку їжі, тим не менш, присвячує 4-5 годин на добу. Шукати його слід біля русла або руслових бров, біля місць найбільшого скупчення дрібної риби. Найактивніше клювання, як і раніше, спостерігається на сході та на заході сонця, а також протягом ночі. На початку міжсезоння, його атаки стають ще більш агресивними, що тільки підвищує шанс самозасікання. Рибалка буде вестись за допомогою спінінга довжиною до 3 метрів, бажано з високого скелястого берегу. Серед привад, найкращі результати принесуть твістери та віброхвости, яскраво-зеленого або червоного забарвлення, у поєднанні із тяжкими грузилами та швидкою проводкою. Воблери підбираються класу міноу, зі звуженим тілом та довжиною не більш як 7см. Також, для ловлі судака широко використовують коливні блешні та кастмастер. Під час риболовлі з човна, слід спробувати балансири довжиною від 5 до 8см. Під час полювання цей хижак постійно знаходиться в русі, тож гра привади повинна бути помірковано-агресивною, щоб зацікавити хижака та, в той же час, здаватися йому легкою здобиччю.

Плоскирка, за своєю поведінкою та активністю, дуже близька до підлящика. Більша її частина наразі уходить у протоки, де вода остиває значно довше. На озерах та у ставках шукати її слід виключно на найглибших ділянках. Типова глибина місць її проживання, наразі, не менша ніж 5-6 метрів. Піки клювання цього коропового, найчастіше, приходяться на проміжки часу з 10 до 12 години дня, та впродовж години після заходу сонця. Зграї плоскирки приділяють годуванню все менше часу, але спіймавши правильний момент у правильному місці можна залишитися із багатим виловом. Ловлять її, також, за допомогою далекобійного фідера, тестом у 120-160 грамів. Вага наповненої годівниці повинна максимально співпадати із характеристиками вудлища. Тільки це, та використання перевірених сигналізаторів, гарантує можливість моментально помітити клювання та, не витрачаючи а ні секунди, перейти до виводження та перезакиду в ту саму ділянку. В умовах максимально прозорої води дуже важливо використовувати тонкі повідці, діаметр останніх складатиме від 0,10 до 0,14мм. Склад підкормки, як і у випадку із лящем повинен утворювати у воді привабливу, пряну муть, а в якості насадки використовується опариш та мотиль.

Підведемо підсумки. Погодні умови цього тижня будуть достатньо мінливі, тож під час рибалки на мирну рибу не варто жаліти підкормки. Ляща та плоскирку варто шукати на найглибших ділянках водойм та протоків, із кам’янистим або глинистим грунтом. Рибалять на них за допомогою донної снасті, на опариша та мотиля, із використанням дрібної підкормки. Судака варто, в першу чергу, шукати біля русла, цього хижака ми будемо ловити спінінгом, на блешні, кастмастер, звужені воблери та силіконові привади. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1680 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Олег