Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Язь
Лещ
Сазан


Август

27 Август - 3 Сентябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 27 Август, 10:50
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар рибалки»! Осінній сезон стартує вже на цих вихідних, проте до наступу справжньої осені ще далеко. Вже зараз потрохи починає відчуватися посилення активністі коропових та хижаків, які дедалі частіше зустрічатимуться поблизу берегової зони. Цього тижня, ми з вами будемо ловити в’язя, ляща та сазана. Далі – докладніше!

Цей тиждень залишатиметься теплим, але температура, напередодні наступу осені, потроху спадатиме. У більшості областей, ртутний стовпчик термометру коливатиметься у межах від +23 до +25 градусів. Тепліше за все буде, звісно ж, в Одеській та Херсонській областях, де температура сягатиме +28. Нічна температура, у свою чергу, коливатиметься від +12 до +18 градусів. Небо дедалі більше вкриватимуть хмари, короткотривалі, проте місцями сильні опади очікують північну та західну частини країни у період з середи по суботу.

Вітер дутиме переважно з північного напрямку зі швидкістю від 2 до 3м/с, найсильніші пориви, навіть під час грози, не перевищуватимуть 5м/с. Атмосферний тиск повільно знижуватиметься та зупиниться на позначці 742-746мм рт ст. Повний місяць на початку тижня почне зменшуватись, та виходячи з місячного календаря рибалки й погодних умов, найактивніше клювання очікується у період зі середи по п’ятницю та у неділю.

Літо добігає кінця, температура води повільно падатиме, а кисневий баланс наблизиться до норми, забезпечуючи придатні умови для риболовлі на коропових. На межі літа та осені, в’язь все частіше з’являтиметься у прибережній зоні, одразу за широкою смугою високої рослинності. Як і інші його родичі, він триматиметься глибин від 1,5 до 3 метрів, на ділянках сповнених малою рослинністю та позбавлених зайвої конкуренції. Час від часу, у прибережній зоні, його також можна буде зустріти й у поверхневому шарі водойми, де ця риба годуватиметься комахами. Найкраща активність цієї риби спостерігатиметься у сонячні дні, особливо якщо напередодні відбулася гроза чи декілька днів поспіль проходили зливи. На межі літа та осені, цю рибу ловлять як за допомогою поплавкового, так і спінінгового вудлища, з човна та з берегу. Довжини бланка, під час риболовлі біля високої рослинності повинно вистачати для зручного проведення принади вздовж її кордонів. Поплавкове вудлище, в ідеалі, повинне бути оснащеним пропускними кільцями та невеликою безінерційною котушкою, типорозміром до 3000. За використання поплавкової снасті, у якості насадки використовуватимуться личинки комах, хробаки та коники. Якщо у водоймі помічена велика зграя в’язя, то найкращим вибором для максимально азартної риболовлі стане спінінг, у поєднанні із сріблястими коливними блешнями довжиною до 6см.

Активність ляща у озерах та ставках дедалі зростатиме за рахунок поступового падіння температури. Ця риба триматиметься виключно придонного горизонту, віддаючи перевагу глинистому або мулистому ґрунту на найбільш рельєфних ділянках водойми. Піки активності будуть спостерігатися на світанку, близько 14-ої години опівдні та на заході сонця. Найкращими місцями для початку риболовлі залишатимуться: круті брови, коряжник, круті ділянки берегу та рівнини сповнені малою рослинністю. На річках, цей короповий триматиметься якнайдалі від сильних течій, утворюватиме значні скупчення у заплавах та на широких поворотах. Найкращою снастю для його вилову є фідер, тест якого максимально співпадає із вагою наповненого оснащення. Діаметр повідця, не має перевищувати 0,12-0,15мм, особливо якщо риболовля проводиться вдень. Склад підкормки й надалі повинен залишатися дрібнофракційним, найпоширенішими складовими для домашнього приготування стануть: молоті кукурудза, соняшникове насіння, печиво, пшениця, панірувальні сухарі та вівсяна мука. У якості принади використовуватимуться комбіновані насадки з мотиля, опариша, червоних хробаків, гороху та розпареної перловки. Великі особини віддаватимуть перевагу, більш калорійним, насадкам тваринного походження.

Сазан навпаки, все своє життя бореться з сильними течіями і саме тому процес виважування може бути доволі тяжким, лише додаючи азарту процесу. Перед наступом справжньої осені, сазан намагатиметься відгодуватися якомога краще, тож і реакція риби на запропоновану підкормку будуть на порядок кращою. Серед ділянок для годування, дикий короп віддаватиме перевагу глибоким бровам, коряжнику, перепадам глибин та, якщо спека тримається достатньо довго, у тіні високого очерету. Після злив та під час посиленого вітру, його також можна зустріти на мілководді. Глибина його перебування коливатиметься від 2 до 5 метрів. Доки сонце світить яскраво та тримається спека, найбільші вилови, загалом, траплятимуться з 9 вечора до 8 години ранку. Найкращою снастю, для риболовлі на нього, стане фідер, обладнаний об’ємною та якісною безінерційною котушкою та жилкою діаметром до 0,32 мм із шок-лідером, довжина якого складає дві довжини вудлища. Склад підкормки повинен поєднувати великі та малі фракції зерна, кукурудзи та гороху, із розрахунком як на середніх так і на великих особин. Для довготривалої сесії найкраще підходять великі кормові бойли та пеллетс. У якості принади використовуватимуться: кукурудза, горох, опариш, та насадкові бойли діаметром від 8мм.

Підведемо підсумки. Погодні умови стають більш м’якими, небо час від часу вкриватиме хмарами, а спека відчуватиметься вже не так сильно як раніше. В’язь все частіше підпливатиме до заростів очерету, та ранком, у пошуках комах, випливатиме у поверхневі води, у цей період його можна ловити як на поплавок з човна, так і спінінгом з берегу. Лящ триматиметься спокійних та рельєфних ділянок, у першу чергу слід обловити найближчі до берегу брови з м’яким ґрунтом, ловимо на фідер, на принади тваринного походження, горох та розпарені крупи. Сазан триматиметься коряжника та великих заглиблень посеред глинистого або замуленого ґрунту, його ми ловитимемо фідером та насадкові бойли, горох або кукурудзу. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
324 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото