Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Судак
Щука
Лещ


Март

26 Март - 2 Апрель
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 26 Март, 09:42
Группа: Рыбалка

Вітаємо, з вами Календар Рибалки! Із наближенням квітня на вулиці стає все тепліше, прокидається метаболізм у представників водної фауни. Відтепер, вони пересуватимуться більшою акваторією водойми, а частина хижаків, тим часом, вже завершує підготування до активної фази сезону розмноження. Разом із цим, вводяться обмеження на риболовлю на період нересту. Цього тижня, ми з вами будемо ловити щуку, судака і ляща, та детально розповімо про обмеження, що чекають рибалок. Далі про все це –  детальніше.

Нарешті, можна сказати, що весняний сезон розпочався по-справжньому. Добова температура на півночі, у центральній Україні та заході складатиме від + 5 до +8 градусів вдень, та від +1 до +4 вночі. На півдні та сході буде тепліше, від +8 до +12 вдень, та до +5 градусів вночі. Небо залишиться переважно хмарним, із рідкими проясненнями. Підвищена вірогідність опадів, у вигляді дощу, очікується на півночі з понеділка по середу, та на вихідних на заході.

Вітер, на початку тижня, змінить свій напрямок із північного на південний, проте його швидкість сягатиме 5-6 м\с. Атмосферний тиск понизиться та коливатиметься у межах від 738 до 745 на заході та від 743 до 750 на сході країни. Повний місяць спостерігатиметься на нічному небі на вихідних, що загалом, приносить деяку нестабільність на риболовлі. У цей час спостерігається підвищення активності дрібної риби та відсування від прибережної зони великої, за виключенням щуки, у якої невдовзі розпочнеться нерест.

Починаючи з першого квітня, рибалити дозволяється виключно з берега, у приміській частині річок, виключно одним вудлищем та на один гачок. При цьому на нерестилищах, навіть поблизу міста, рибалити суворо заборонено. Порушення цих обмежень, що будуть діяти до останніх чисел травня, або перших чисел червня (залежно від області), буде кваліфіковано як браконьєрство. Окрім того, на цей період під повну заборону підпадає вилов рака. Обмеження на вилов риби у період нересту, вкрай необхідні для відновлення популяції риби на річках та озерах країни, саме тому їх вкрай потрібно притримуватися.

Ще останніми числами березня щука розпочинає активно полювати у прибережній зоні та на мілководді, намагаючись якомога скоріше поповнити сили після затяжних морозів, напередодні  нересту. Саме цей період року приносить спінінгістам найбільші трофеї під час риболовлі з берегу. Дуже часто, посилена активність хижака буде спостерігатися на мілинах, куди припливають найбільші зграї минулорічного малька. Також, перспективними ділянками стануть поливи та верхні глибокі брови, де часто зустрічаються скупчення мирної риби. Слід мати на увазі, що щука, як і раніш, уникатиме забруднених або замулених ділянок, та зустрічатиметься, загалом, на твердому та рельєфному ґрунті. Оскільки риболовля проводитиметься вже здебільшого по відкритій воді, основною снастю стає спінінг довжиною від 2 метрів, оснащений місткою безінерційною котушкою. Найбільш результативним стане використання саме ультралайтових варіантів, за використання твістерів та віброхвостів у якості основної принади. Задля більш далекого закидання та збільшення амплітуди рухомості принади варто віддати перевагу великим джиговим грузилам та шарнірному монтажу. На котушку типорозміром від 2000, намотується шнур діаметром від 0.13 мм та розривним навантаженням від 5кг. Щука, що постійно перебуває у пошуках здобичі, найкраще реагуватиме саме на ступінчату проводку.

Судак навпаки, триматиметься подалі від берегу, а його найбільші скупчення помічатимуться поблизу русла та руслових брів. Проте, цей хижак не стоятиме на одному місці, його зграї пропливатимуть доволі широкі акваторії у пошуках легкої здобичі, загалом у вигляді верховодки або минулорічного малька білої риби. Судак недовго дотримуватиметься одних і тих самих ділянок, коли температура води сягне 8 градусів розпочнеться довгоочікуваний сезонний хід на нерестилища. Риболовля на судака проводитиметься за допомогою лайтового або ультралайтового спінінгу, у поєднанні з котушкою типорозміром до 5000. Оптимальний діаметр шнура коливатиметься, у залежності від сили течії, від 0,13 до 0,17мм та сягатиме 0,19мм задля риболовлі у найбільш закоряжених ділянках. У якості принади використовуватимуться сріблясті блешні довжиною до 7-8см, воблери до 6-7см, твістери та віброхвости довжиною до 12см. Ключем до успішної риболовлі стане активна гра принади у придонних та середніх горизонтах.

Разом із потеплінням води, лящ починає збиратись у зграї, які зазвичай розподіляються за віком та розмірами риби, у той час як найбільші, трофейні особини триматимуться прируслових ділянок та вестимуть поодинокий засіб життя. Зграї ляща, тим часом, шукатимуть собі їжу, у вигляді зоопланктону та дрібних ракоподібних, здебільшого у межах 80-120 метрів від берегової смуги. Завдяки цьому, риболовля в умовах відкритої води та без водного транспорту, значною мірою полегшиться. Загалом, вилов ляща буде проводитись за допомогою поплавкового вудлища довжиною близько 7 метрів, оснащеного невеликою безінерційною котушкою. Обережність риби значною мірою знизиться, даючи змогу рибалкам використовувати більш міцні жилки, діаметром від 0,18мм. У складі підкормки залишається складова тваринного походження, загалом у вигляді кормового мотиля. У якості насадки на гачку, найкращі результати принесуть «бутерброди» з мотиля та опариша.

Підведемо підсумки. Потепління, що прогнозується за тиждень до наступу квітня дає чіткий сигнал мирній та хижій рибі розпочати підготування до нересту. Щука часто запливатиме у прибережні ділянки, де полюватиме на малька та білу рибу, її ми будемо ловити на спінінг, на силіконові привади, ступінчатою проводкою. Задля вилову судака знадобляться далекі закидання, саме тому використовуємо об’ємні котушки та довгі вудлища, а у якості принади добре працюватимуть блешні, твістери та віброхвости. Жирування ляща проходитиме більшою частиною біля берегу та на мілинах, його ми будемо ловити поплавковим вудлищем, на мотиля та опариша. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
261 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Сергій Кияновський
Автор: Дима Андрушко
Автор: Роман