Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Карась
Лещ


Февраль

26 Февраль - 5 Март
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 26 Февраль, 14:04
Группа: Рыбалка

Цього тижня розпочинається новий весняний сезон, проте риболовля продовжуватиметься у типово-зимовому режимі. Пізній наступ морозів дає про себе знати, зима, як і передбачалося, буде затяжною, а сезон підльодної риболовлі простягнеться й на значну частину березня. Цього тижня ми з вами будемо ловити трофейного судака, ляща та карася. Про поведінку риби наприкінці зими та засоби її вилову детальніше, після прогнозу погодних умов.

Напередодні початку весни, на вулиці стає лише прохолодніше. У центральній, північній та східній частині країни температура коливатиметься від -2 до -6 градусів вдень, та ночами сягатиме -12. На півдні та заході протягом тижня буде тепліше, до -3 градусів у світлу пору доби, та до -8 вночі. Небо обіцяє біти мінливо хмарним, а незначні опади, у вигляді снігу або крижаного дощу, очікуватимуться у середині тижня та на вихідних.

Атмосферний тиск у більшості областей знизиться на декілька позначок та варіюватиметься від 740 до 748 мм рт. ст.. Вітер буде дути переважно зі східного – північно-східного напрямку, а його швидкість подекуди сягатиме 6м\с. У поєднанні із підвищеною вологістю повітря, це створить непрості погодні умови для тривалої риболовлі на кризі, тож рекомендуємо вдягнути теплу термобілизну пасивного типу.

Останні тижні зимового сезону – найкращий час для вилову трофейного судака, позаяк із потеплінням, яке допоки не передбачається, але все ж неминуче, дістатись його буде на порядок складніше. На відміну від молодих та середніх за масою особин, великий судак віддає перевагу одиночному засобу життя, та майже ніколи не підпливає близько до прибережної зони. Найчастіше, його можна зустріти біля русла або розташованої неподалік глибокої брови, де трофейний судак перебуватиме у придонному шарі водойми. На швидких річках, він намагатиметься уникати течій, заради економії накопичених на останньому полюванні калорій, ховаючись за великим камінням або природними перешкодами, звідки й нападатиме на свою жертву. Місця його зупинки дуже часто стоять на шляху зграй мирної риби від зимувальних ям на ділянки пошуку їжі. Найкращим засобом для вилову цього хижака стане використання жорсткого зимового вудлища, оснащеного котушкою зі стопором зворотного ходу. Рибалка має бути впевненим у тому, що жилка витримає агресивний спротив сильної риби, тому її діаметр має становити від 0,2мм. У якості привади використовуватимуться блешні, бажано сріблястого кольору, або балансири довжиною від 7см. Вага привади підбирається у залежності від сили течії, позаяк саме від цього буде залежати широта та правдоподібність її гри у придонному горизонті. Жерлиці, у поєднанні із живцем, також подеколи приносять значні результати, але їх використання принесе більше плодів якщо буде націлене на зграйних особин.

Лящ у малих водоймах північної половини країни дедалі більше стягується до приток та інших джерел кисню, чого, у більшості водойм півдня не спостерігатиметься. На напіввідкритих водоймах півдня біла риба навпаки утворюватиме скупчення на більш глибоких ділянках, де вода на декілька градусів тепліша. Не зважаючи на кінець сезону, погодні умови залишаються стабільними, що є однозначним плюсом задля вилову білої риби. Час виходу на пошуки харчування у малих водоймах та річках буде відрізнятися на одну-дві години, раніше за все він з’являтиметься у глибоких частинах заплавів та на виходах з бров, розташованих поблизу поливів. Великі та трофейні особини, наразі можна виловити лише біля русла, якщо це дозволятиме міцність крижаного шару. Риболовля буде вестися, загалом, за допомогою зимових вудлищ довжиною у 20-25см, максимально чутливих та оснащених найпростішою інерційною котушкою. Підкормка, більшою мірою, складатиметься із подрібнених зернових та панірувальних сухарів. Долю мотиля у цей час варто обмежити, позаяк лящ годуватиметься лише короткотривалими сесіями, і його дуже легко перегодувати. Головною особливістю оснастки стане маленький гачок, який повністю вкривається наживкою, у вигляді невеликого опариша. По останній кризі, горизонт перебування ляща стає дуже важко передбачити, а тому, окрім класичної оснастки, великою популярністю буде користуватися так звана гірлянда, із використанням безмотилих мормишок.

Карась значно частіше від своїх родичів коропових з’являтиметься у заплавах, крига на яких ще доволі міцна. Ця риба шукатиме собі їжу виключно на спокійних ділянках, де рівнини дна перетинаються із бровами. Тим часом у озерах, його варто шукати на заглибинах біля приток та джерел теплої води. Пік сезонного клювання спостерігатиметься разом із першими промоїнами у малих водоймах, а добовий пік – з 9 по 11 ранку, у залежності від акваторії. Найкращою снастю для його вилову стане саме гірлянда, оснащена безмотилими мормишками, або ж із підсадженою наживкою. У світлі дні тижня варто віддати перевагу темним мормишкам, а у хмарні – яскравим кольорам. Від зимового вудлища потребуватиметься максимальна чутливість, саме тому його варто оснастити тонким сторожком або пружинкою. Дуже важливу роль гратиме товщина волосіні, яка у даному випадку не повинна перевищувати 0,10 – 0,12 мм. На відміну від інших сезонів, підкормка не повинна утворювати у воді велику хмару, а посилатися у придонні горизонти дозованими порціями, по черзі до кожної пробуреної лунки. На класичній зимовій оснастці, у якості наживки використовуватимуться пучок мотиля або опариш.

Підведемо підсумки. Не зважаючи на фактичний кінець зимового сезону, справжня весна наступить ще не скоро, чим можна вигідно скористатись як для вилову хижаків, так і білої риби. Карась та підлящик часто зустрічатимуться у глибоких заплавах та біля приток малих водойм, тоді як великого ляща варто шукати біля руслових бров та поливів. У найглибших ділянках річок також можна наштовхнутися на трофейного судака, якого наразі все ще можна із успіхом ловити на блешні та балансири. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
778 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Алексей
Автор: Роман
Автор: анатолий