Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Чехонь
Лещ
Сазан


Июнь

25 Июнь - 2 Июль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 25 Июнь, 06:12
Группа: Рыбалка

Із наближенням липня риба стає більш обережною та залежною від погодних умов. Рибалка на коропових, у цей період року, завжди приносить непередбачувані результати через мінливий метаболізм риби, тож наразі все буде залежати не тільки від правильно підібраної ділянки, але й правильно підібраного складу у годівниці. Цього тижня ми будемо ловити сазана, чехоню та ляща. Детальніше – після короткого огляду прогнозу погоди.

Погодні умови на цей тиждень прогнозуються доволі м’які та дуже сприятливі для лову більшої частини мирної риби. Температура повітря коливатиметься в межах від +23 до +28 градусів вдень, а ночами ртутний стовпчик зупинятиметься на позначці від +12 до +19. Небо буде переважно сонячним на заході та півдні, та переважно хмарним на півдні, центральних областях та сході. По всій території України очікуються зливи, подекуди із грозами.

Атмосферний тиск знов понизиться та на довгий час стабілізується на позначці близько 745 мм рт. ст., що у поєднанні з хмарним небом зіграє позитивну роль у розширенні акваторії пересування риби. Північно-східний вітер на початку тижня змінить свій напрямок на північно-західний, а його швидкість у спокійну погоду не перевищить 3м/с. Виходячи з прогнозу погоди та з появою повного місяця наприкінці тижня, найкращими днями для виходу на рибалку стануть з понеділка по середу, а також неділя.

Починаючи з другої половини місяця активність сазана швидко починає зростати, остаточно закінчується період післянерестового затишшя та починається жор. Підвищенню метаболізму дикого коропа також сприяє відсутність спеки та періодичні опади, перед та після яких риба на порядок сміливіше підходитиме до підгодованих ділянок. Ця риба шукатиме собі їжу на глибинах від 1,5 метрів, ближче за все підпливатиме до берегу на світанку, на певний час навідуючи кордони високої прибережної рослинності. Найкращими ділянками для його вилову стануть глибокі брови, різкі перепади глибин та коряжник. У пошуках їжі він час від часу навідуватиме заплави та інші спокійні ділянки водойми, сповнені крупним фіто- та зоопланктоном. Рибалять на цю рибу, у залежності від умов на конкретній водоймі, за допомогою якісного фідерного або коропового вудлища, довжиною від 4 метрів. Тест фідера коливатиметься від 120 до 140 грамів, що знадобиться для оперування тяжкими годівницями, які легше закидати на далекі брови. Безінерційна котушка підбирається під, як мінімум 150 метрів волосіні діаметром у 0,3мм, темно-зеленого або темно-камуфляжного забарвлення. Також, у будь-якому разі, варто скористатись надійним шок-лідером що убезпечить від обриву оснащення під час закидання тяжких годівниць. У якості підкормки використовуються пилячі бойли та пеллетс, або крупні зернові, такі як парений горох і кукурудза. З роллю насадки, у свою чергу, краще за все впораються опариш, великі хробаки, кукурудза, а також спливаючі бойли поп-ап діаметром від 8мм, яскравого кольору, просочені солодкими ароматизаторами. 

Завдяки відсутності сильної спеки, активність чехоні залишатиметься на високому рівні протягом усього червня та початку липня. Зграї цієї риби наразі розподілені за віком та дуже відрізняються своєю поведінкою. Молодь живиться, переважно, личинками комах, що опиняються на поверхні водойми, тоді як доросла чехоня веде напівхижий засіб життя, полюючи, загалом, на молодого малька. Найбільші скупчення риби, у цю пору року, спостерігаються на кордонах швидкої та повільної течії. Молоді особини шукатимуть собі їжу у поверхневому шарі води, загалом обираючи для цього прохолодні часи доби. Велику чехоню можна зустріти на мілинах, піщаних острівцях, та неподалік від виходу з заплавів, всюди де пропливає її основна здобич. Рибалити на чехоню можна у декілька засобів: за допомогою фідерної, поплавкової чи спінінгової снасті.  Поплавкові снасті підбирають під роботу далеко за кордонами високої рослинності або риболовлі з човна, а фідерні – задля лову на віддаленому мілководді з берегу. У якості насадки використовують личинки комах та рублених червоних хробаків, при цьому частина принади додається у підкормку разом із переважно сипучими компонентами. Оскільки молода чехоня не здатна на сильний опір виважуванню, жилки підбираються максимально тонкі, темного забарвлення. На спінінг ловлять виключно великих, дорослих особин, використовуючи у якості принади блешні довжиною до 4 см та силіконові принади, що імітують малька.

Напередодні липня лящ годуватиметься за розкладом, пересуваючись одними й тими самими маршрутами. Як і більшість коропових, він віддаватиме перевагу бровам, коряжнику, насипам каміння на піщано-мулистому дні, виключно на тихих, спокійних ділянках водойми. Беручи до уваги підвищення температури, метаболізм риби буде сягати піку на світанку та заході сонця, проте значно більш важливим фактором стане стабільність атмосферного тиску. У прибережній зоні, за кордонами високої рослинності у озерах та річних заплавах, на його клювання можна розраховувати виключно у прохолодну частину доби. Вдень будуть спостерігатися лише тимчасові піки активності, на віддалених від берегу ділянках або біля крутого берегу, де глибина перевищує 2 метри. В цілому, добові маршрути риби до кінця червня вже остаточно формуються, смаки риби можуть змінюватися, проте ділянки та час активного клювання буде незмінним до кінця літнього сезону. Ловили ляща влітку можна і на поплавкове вудлище, проте фідер можна вважати найбільш універсальною снастю. До фідерного вудлища довжиною у 3,5 метрів підбирається безінерційна котушка типорозміром у 4000, на яку, у свою чергу, намотується моножилка діаметром до 0,22мм, темно-зеленого забарвлення. Оптимальна товщина повідця, у залежності від величини місцево риби, може коливатися від 0,14 до 0,18мм. Найкращим вибором фідерного оснащення напередодні липня стане «патерностер», легка та швидка, вона здатна найкраще передати обережне літнє клювання ляща на чутливий кінчик вудлища.

Підведемо підсумки. Переважно хмарна погода та стабілізація атмосферного тиску на пониженій позначці зіграють позитивну роль у підвищенні активності коропових. Сазан активно годуватиметься вранці та вночі, та сміливіше підходитиме до загодованих ділянок. Чехоню варто шукати на віддаленому мілководді, а ляща на глибоких бровах та за заростями високої рослинності на світанку за заході сонця. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Бажаємо приємно провести час за улюбленою справою, та ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
860 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Геннадий