Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Густера
Судак
Окунь


Февраль

25 Февраль - 4 Март
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 25 Февраль, 00:45
Группа: Рыбалка

Не дивлячись на завершення зимового сезону температура води не поспішає зростати, проте, відчуваючи наближення потепління, вже помітно активізуються окуневі та частина невеликих коропових. Цього тижня, ми з вами будемо ловити судака, окуня та плоскирку. А далі — докладніше.

Цього тижня температура знов опуститься до нульової позначки, небо залишатиметься переважно хмарним, з рідкими, проте довгочасними проясненнями. Тепліше за все, цього разу, буде на заході та півдні країни, де температура повітря коливатиметься від +3 до +7 градусів вдень та від +1 до -4 градусів ночами. На півночі, сході та в центральній частині країни добова температура сягатиме + 4 градусів та опускатиметься до -6 протягом ночі.

Опади, у вигляді дощу або мокрого снігу, пройдуть більшістю областей з четверга по суботу. Північно-західний вітер згодом зміниться на суто західний, його середня швидкість становитиме лише 3-4м/с, проте напередодні незначного похолодання у середині тижня, його пориви подекуди сягатимуть 8-9м/с. Загалом, виходячи з прогнозу погодних умов, найкращими днями для виходу на риболовлю стануть з понеділка по середу та неділя.

Судак після сходу криги стає дедалі більш непередбачуваним, однак зміна сезонів не стане на заваді у тих, хто достатньо добре знає його поведінку. У першу чергу, починають змінюватися горизонти води, де хижак найбільш активний. Великий хижак намагатиметься триматися маршрутів малька та дрібної риби, які дедалі частіше зустрічатимуться у поверхневих водах. У перших числах березня, враховуючи погодні умови, судака варто шукати ближче до русла, що межує із бровами або рівнинними ділянками, вкритими піщаним ґрунтом. Пік клювання цієї риби здебільшого припадає на ранкові години, проте хижак залишатиметься відносно активним протягом всієї доби.  Основним знаряддям лову судака стає швидкий далекобійний спінінг класу «лайт» або «медіум». Вудлище оснащується безінерційною котушкою із якісним фрикційним гальмом, типорозміром до 3000, на яку, у свою чергу, намотується жилка або шнур із розривним навантаженням від 5кг. У якості принади використовують блешні та вузькотілі воблери, проте найбільші результати принесуть саме твістери та віброхвости, у поєднанні із шарнірними джиговими голівками вагою від 10 грамів. Оптимальна довжина принади наразі коливатиметься від 5 до 8см, оскільки на початку весняного сезону не варто гнатися за трофейними особинами, натомість зробивши ставку на середні, що э більш активними та схильними до зграйного засобу життя.

Окунь переслідуватиме молоду рибу на порядок активніше, тож його молоді особини все частіше спостерігатимуться у прибережних зонах та поблизу мілководдя. Вранці, його зграї можна спостерігати поблизу глибоких та довгих брів, вздовж яких проходять добові маршрути малька та мирної риби. Смугастий хижак перебуватиме здебільшого у горизонтах наближених до дна водойми, на глибинах до 4 метрів, на відстані до 1 метра від донної поверхні. Найбільша активність спостерігатиметься у хмарну погоду, тоді як під час прояснень він перебуватиме найближче до дна, де поводитиметься обережніше. Ця риба складатиме більшу частину вилову у рибалок, та стане найкращою ціллю в умовах перехідного сезону. Ловлять її за допомогою легкого спінінгового вудлища довжиною від 2,4 метрів, оснащеного невеликою безінерційною котушкою. У якості основи, використовують здебільшого класичні монофільні жилки, діаметром від 0,12 до 0,14мм. У якості основної принади рекомендується використовувати силіконові твістери розміром до 5-6 см, помаранчевого, сріблястого або темно-червоного відтінків. Там, де є для цього можливість, рибалки користуватимуться і класичними поплавковими вудлищами, використовуючи повідці діаметром до 0,1мм та мотиля у якості насадки.

Плоскирка, навпаки, буде більш активною під час довгих теплих прояснень, які спостерігатимуться на початку тижня. Вона як і зазвичай віддаватиме перевагу ділянкам із пересіченою донною поверхнею, бровам та коряжнику. Оптимальна глибина лову наразі складатиме приблизно 3-3,5 метри, сама ж риба шукатиме собі їжу безпосередньо у донному ґрунті, на ділянках, де згодом щільно зростатиме молода рослинність. Поступово, із весняним прогріванням води, її вилов даватиметься рибалкам все легше, оскільки активність цієї теплолюбивої риби лише починає зростати. Найкращим засобом її вилову стає легке фідерне вудлище, здатне ефективно працювати із оснащенням вагою до 120 грамів. Склад підкормки залишатиметься типовим для холодного сезону: здебільшого дрібні, низькокалорійні, компоненти із додаванням мотиля та слабких ароматизаторів. У якості насадки використовуватимуться опариш, невеликі червоні хробаки та мотиль.

Підведемо підсумки. Температурний режим потрохи стабілізується та не дивлячись на невеличке похолодання нарешті отримує тенденцію до повноцінного потепління. Судак полюватиме здебільшого поблизу русла, у той час як окунь та невеликі коропові шукатимуть їжу вздовж брів на глибинах до 4 метрів. Нагадуємо, що тим часом, продовжується реєстрація на третій сезон найкращого Турніру з флет-фідерної риболовлі під назвою «IRON FISH». Ознайомитися з минулорічними результатами, регламентом та подати заявку на участь можна на сайті iron.fish або за номером (068) 097-56-40. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
342 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото