Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Судак
Щука
Окунь


Декабрь

24 Декабрь - 31 Декабрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 24 Декабрь, 14:09
Группа: Рыбалка

Вітаємо шанувальників риболовлі та всіх глядачів телеканалу «Трофей» із наступаючим Новим Роком! З вами Павло Зібров і це «Календар рибалки». Протягом останніх днів місяця, як на річках так і на малих водоймах спостерігається збільшення акваторії пересування хижаків, що шукають собі нові, більш вигідні, об’єкти для полювання. Цього тижня, ми з вами будемо ловити найбільш активних представників водної фауни, а саме щуку, окуня та судака. А далі — детальніше.

 Протягом всього тижня небо залишатиметься хмарним, а температурний режим стабільним, що дозволяє сподіватись на підвищення активності хижаків. У більшості областей, ртутний стовпчик термометра вдень триматиметься нульової позначки, а ночами опускатиметься до –6 градусів. Відносно тепло залишатиметься лише у приморських областях, від +3 до +6 вдень та від 0 до -2 градусів вночі.

Опади, у вигляді дощу або мокрого снігу пройдуть всією країною у середині тижня та після їх випадіння на вулицях знову спостерігатиметься ожеледиця. Вітер змінить свій напрямок із західного на північно-західний, проте його швидкість залишатиметься на помірному рівні. Виходячи з прогнозу погодних умов, нас очікуватиме насправді продуктивний тиждень перед новорічними святами.

Молода щука продовжить полювання на бровах поблизу прибережного очерету, а великі особини — чергуватимуть на маршрутах мирної риби поблизу русла. Підвищена прозорість криги через танення снігу на її поверхні відвадить типові об’єкти полювання хижачки від прибережних вод та примусить щуку та окуневих підвищити свою обережність. Найбільш продуктивними ділянками річок стануть широкі та глибокі заплави та виходи з них. На малих озерах, щука триматиметься найглибших ділянок та часто навідуватиме притоки, які у подальшому стануть єдиним джерелом тепла та кисню для місцевої фауни. Продовжується вилов щуки за допомогою жерлиць на живця та зимових вудлищ. Жерлиці розташовують вздовж брови, після попередньої розвідки донного рельєфу та налаштовують їх на риболовлю у придонному шарі води. Добре, якщо ділянка лову знаходиться поблизу коряжника або насипу великого каміння, де щука дуже часто влаштовує засідки на свою жертву. У якості живця, як і раніш, краще за все взяти невеликого карася, що значно довше за інших зберігає свою рухомість. Найкращою принадою для лову на зимові вудлища, залишатимуться балансири, темного, або, краще за все, «натурального» окрасу. Із грою принади варто постійно експериментувати, поступово збільшуючи або зменшуючи амплітуду рухів вудлищем та паузи між ними.

Продовжується риболовля на окуня, що активно полює на ділянках сповнених цьогорічним мальком. Найбільша активність цієї риби спостерігатиметься на глибинах від 3 до 4 метрів, на ділянках сповнених складним рельєфом та природними перешкодами течіям. Найприбутковішими часами для окуневої риболовлі стане ранок, з 9 по 11 години та з 13 по 14 години після опівдня. Дуже часто, наприкінці грудня, зграї смугастого хижака спостерігаються вздовж звалів, на кордоні твердого та замуленого ґрунту, а також на височинах глибоких брів де пролягають маршрути молодої мирної риби. Якщо погодні тенденції залишатимуться незмінними, нас чекає доволі продуктивний період зимової окуневої риболовлі аж до кінця січня. Активність риби буде особливо помітною на малих озерах, де наймасовіші скупчення риби спостерігатимуться на глибоких ділянках, у той час як на річках, доведеться приділити пошукам сконцентрованих зграй хижака доволі немало часу. Риболовля проходитиме, загалом, за допомогою легких зимових вудлищ, оснащених надчутливими кивками. Жилки, для цього, беруться діаметром від 0,10 до 0,16мм, а їх товщина підбиратиметься у залежності від глибини лову та, відповідно, середньої маси хижака на ділянці. Найчастіше, рибалки віддають перевагу темним мормишкам, балансирам розміром від 4 до 7см та малим і полегшеним блешням.

Зимова риболовля на річках буде особливо цікавою, оскільки у рибалок є всі шанси на вилов трофейного судака. Останній, здебільшого веде поодинокий засіб життя та тримається виключно найглибших та найбільш рельєфних ділянок водойми. Завдяки стабільності погодних умов, атмосферного тиску та високому рівню кисню, зграї великих окуневих курсуватимуть значними акваторіями у пошуках нових об’єктів для полювання. Позаяк судак протягом грудня рідко затримується на одному місці, його пошуки можуть забрати багато часу. Частіше за все із цим хижаком можна зустрітись на глибоких бровах, перепадах глибин, звалах та на ділянках сповнених корягами. Задля вилову судака знадобиться зимове вудлище із жорстким бланком, стрімке клювання судака добре відчувається від самого хлистика, тож наявність кивка не обов’язкова. Довжина хлистика, у цьому разі може сягати 60см, жилки підбираються доволі міцні, діаметром від 0,22мм. У якості принади використовуються обертальні блешні та балансири, довжиною від 6 до 9см. Ідеальним горизонтом для початку лову стане 10 см від твердої донної поверхні, досягши якого можна робити плавні рухи вудлищем, починаючи з невеликої амплітуди.

Підведемо підсумки. Напередодні наступної хвилі похолодання, хижаки, користуючись активністю молодих коропових, продовжать активне полювання, у намаганні набрати якомога більшої маси, витрачаючи при цьому якомога менших зусиль. Розпочинати риболовлю пропонуємо з плавної, легкої гри принади, поступово прискорюючи її, аби зацікавити як активного, так і пасивного хижака. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою та як і завжди, ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
389 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото