Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Сом
Язь
Лещ


Сентябрь

24 Сентябрь - 1 Октябрь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 24 Сентябрь, 05:00
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами Павло Зібров і це «Календар рибалки»! Не дивлячись на наближення жовтня, погода ще деякий час залишатиметься теплою та м’якою, із мінімумом опадів, що загалом, буде дуже сприятливим для риболовлі навіть на велику рибу. Цього тижня, ми з вами будемо ловити сома, ляща та в’язя. Далі – докладніше!

Температура повітря по всій країні триматиметься у межах від +19 до +24 градусів тепла вдень та ночами подекуди опускатиметься до +8. Небо буде переважно хмарним, але із тривалими проясненнями у середині тижня. Опади, у вигляді короткочасного дощу, очікуватимуться ближче до вихідних, у західних та північних областях країни. У центрі, на сході та півдні синоптики дощу не передбачають.

Атмосферний тиск нарешті стабілізується, незначною мірою коливаючись між 746 та 752 мм ртутного стовпчика. Вітер навпаки, часто змінюватиме швидкість та напрямок, з відчутного південно-східного на слабкий південно-західний. Зважаючи на загальні прогнози, найкращими днями для виходу на риболовлю стануть з середи по п’ятницю та неділя.

Із наступом осені, після зниження температури, вилов сома стає на порядок легшим, проте його поведінка потерпає значних змін які потрібно враховувати. Якщо раніш, пік його активності спостерігався вночі, то тепер річковий гігант полюватиме переважно у ранкову пору доби. Його часто можна буде спостерігати у бровах, що розташовані поблизу глибоких ям та русла. Ця риба дуже полюбляє порослі водоростями або засмічені корягами частини водойми. Активність сома протягом першої половини осені лише зростатиме, до першого, по-справжньому відчутного похолодання. Наразі, хижак докладатиме великих зусиль аби набрати якомога більшу масу напередодні зимової сплячки. Протягом цього періоду, найкращі результати приноситиме риболовля поблизу русла з човна, на міцний та короткий спінінг із великим тестом. Діаметр жилки, у залежності від величини риби, розпочинатиметься від 0,6мм та може сягати 0,9мм, а її розривне навантаження повинне бути не меншим за 30кг. Принада також підбирається під типову для водойми рибу, невеликі особини добре клюватимуть на п’явку або мушлі, а більші – на м’ясо ракоподібних та живця, у вигляді невеликої риби або жабки. Привабити сома здалеку допоможе квок, тоді як сама принада опускатиметься під човен у середні горизонти води. Вирішальну роль у виважуванні зіграє вчасне та якісне підсікання, за яким слідуватиме тривала та азартна боротьба із сильною рибою, яку будь-що потрібно утримати якнайдалі від ям та коряжника. 

Лящ завжди був бажаним гостем на гачку рибалки та цього місяця він значно жвавіше відкликатиметься на заздалегідь загодованих ділянках. Пік активності цього коропового приходитиметься на кінець ранку, з 8 по 10 годину, особливо якщо небо залишатиметься світлим, а вітер – ледве відчутним. Риболовля на відстані до 100 метрів від берегу ще деякий час приноситиме доволі значні результати, до того моменту, як середня денна температура не впаде нижче +16 градусів. Шукати ляща потрібно виключно на чистих ділянках, можливо дещо замулених, проте повністю позбавлених твані. Тут, лящ та підлящик утворюватимуть значні скупчення на донних заглибленнях та у коряжнику. На річках, як і раніше, найперспективнішими ділянками залишатимуться тихі заплави, а оптимальні для риболовлі глибини вже сягатимуть 4-5 метрів. Для його вилову, протягом ще декількох тижнів, краще за все використовувати фідерні вудлища довжиною близько 4 метрів, оснащені безінерційними котушками типорозміром до 6000. Підвищений метаболізм риби дозволятиме використання великого об’єму підкормки, склад якої, проте, повинен залишатися дрібнофракційним. У якості принади на ляща використовуватимуться опариш та великі, червоні хробаки, у той час як підлящик краще за все реагуватиме на мотиля.

М’який український вересень вважається одним з найкращих місяців для вилову в’язя, що наразі більшість часу присвячуватиме годуванню на глибинах до 5 метрів. Із падінням температури води, ця риба віддаватиме все більшу перевагу принадам тваринного походження, таким як мотиль та опариш. Великі, дорослі особини, на відміну від молоді, проявлятимуть хижі інстинкти, час від часу полюючи на малька та малих земноводних. Пік клювання цього тижня приходитиметься на ранок, та з 4 по 6 годину після опівдня, коли водойма тільки починає прогрівається та її температура сягає добового піку. Враховуючи те, що горизонт перебування в’язя змінюється на придонний, краще за все його ловити за допомогою фідера, на відстані від 60 метрів від берегу. Затримати в’язя на ділянці лову можна за допомогою суміші подробленої макухи, переважно соняшникової, із незначною кількістю компоненту насадки. Вилов найбільших трофеїв стане можливим за використання поплавкового вудлища або спінінгу з човна поблизу найбільш рельєфних частин русла водойми. Повідець поплавкового вудлища налаштовуватиметься на горизонти понад донною рослинністю із навантаженням відповідним силі течії. Серед спінінгових принад, для вилову, виключно великого, в’язя використовуватимуться глибинні воблери та блешні довжиною до 4см.

Підведемо підсумки. Погодні умови не поспішають змінюватися і хоч ранкові часи стають прохолоднішими, день залишатиметься незмінно теплим, стимулюючи рибу якомога активніше годуватися перед неминучим похолоданням. Наразі, вже слід робити ставку на глибини від 4 метрів, далекі закидання донної снасті або ж риболовлю з човна на спінінг чи поплавець біля русла. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1972 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото