Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Судак
Чехонь
Линь


Июль

24 Июль - 31 Июль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 24 Июль, 00:50
Группа: Рыбалка

При наближенні серпня, більшість представників водної фауни вгамовують свою активність, харчуються більш розмірено та стають дуже вибагливими до привади. Останнє, особливо стосується мирної риби, яка, до того ж, стає більш обережною, що примушує рибалок віддати перевагу більш тонким оснасткам. Хижаки ж у свою чергу, переміщуються на більші глибини та часто виходять на жировку вночі. У цьому випуску, ми з вами будемо ловити судака, чехоню та лина. Але, традиційно, розпочнем з прогнозу погоди.

На початку тижня у північних та східних областях дощитиме, подекуди пройдуть грози. На заході, доволі значні опади, прийдуться на вихідні. Температура повітря, тим не менш, по всій країні коливатиметься між позначками від +26 до +32 градусів. Вночі також буде тепло, ртутний стовпчик не опуститься нижче +15 градусів. Решту тижня нас очікує переважно сонячна, та дуже спекотна погода.

Тиждень почнеться з першої чверті місячного циклу. Зазвичай, пік активності риби приходиться на початок другого та четвертого циклів, що обіцяє непогані вилови ближче до вихідних. Вітер буде дути з південно-західного напрямку, а його швидкість, у середньому, складатиме близько 4м/с. Найсильніші пориви прогнозуються на сході, де під час грози швидкість вітру сягатиме 10м/с.

На липень припадає пік цвітіння водоростей, через що типові місця скупчення хижаків, таких як судак, змінюються. Ця риба шукатиме найбільш чисті та прохолодні ділянки річок, з течією, слабкою чи середньою. Змінюються також і горизонти його полювання, біля поверхні хижак нині з’являтиметься лише у ранкову пору, більшість часу перебуваючи у середніх або придонних горизонтах. Найчастіше, на зграю судака можна наштовхнутися на перекатах та поблизу глибоких ям і бровок, у відносно прозорій воді. Основу їх харчування на впротяж всього літнього сезону складає верховодка та невеликі особини й мальок мирної риби. Якщо водойма достатньо освітлена місяцем, то можна ловити цього хижака і в нічну пору. Перед суттєвими погодними змінами, наприклад за день до грози чи температурного спаду, активність судака тимчасово, але значно, зростає, тож не забувайте звірятися із прогнозами погоди на тиждень. Ловлять його, переважно, за допомогою далекобійного спінінга з берега чи з човна. У якості основної привади служать коливні блешні довжиною до 8см. Непогані результати також приносять звужені воблери та відвісна рибалка на балансири. Нагадаємо, що у світлу погоду краще за все працюють темні привади, а у похмурі дні – світліші.

Пік активності чехоні припадає саме на липень. Сильні підйоми температури й часті перепади атмосферного тиску їй не завадять, бо чехоня завжди зможе знайти собі комфортний горизонт та тримається лише середньої або сильної, найбільш прохолодних течій. Найбільші особини шукають собі їжу біля русла, харчуються переважно мальком інших видів риб або личинками комах на поверхні. Перелякана звуками мотору плаваючих засобів уходить у глибші горизонти, але, тим не менш, без човна спіймати велику чехоню дуже не просто. Одним з орієнтирів, задля їх пошуку, служить скупчення чайок що перехоплюють малька, який намагається втекти від атакуючої знизу чехоні. Невеликі особини плавають на менших глибинах та тримаються подалі від дорослих зграй. Вони, в свою чергу, харчуються виключно комахами та зоопланктоном, на заплавах та вирах. Чехоня недовго пербуває на одній ділянці, але затримати її досить легко за допомогою сипучої підкормки, основними компонентами якої виступлять сухе молоко, панірувальні сухарі та яєчний порошок. Інше діло, що підкормки знадобіться багато, бо вона буде дуже швидко вимиватися течією. Рибалка на великі особини цієї риби буде вестися за допомогою спінінга, а основними привадами виступлять невеличкі коливні блешні. Основна жилка підбирається мінімального діаметру, тому що сильного спротиву від чехоні чекати не варто, а от відлякнути її з місця жирування дуже легко.

У другій половині літнього сезону повадки лина змінюються. Дуже активний у весняну пору на напочатку літа лин, зараз харчується дуже обережно, уникаючи спеки. Піки жирування цієї риби припадають на ранок, з 7 до 9 години, та на вечір, перед самим заходом сонця. Вдень та вночі клювання цієї риби дуже епізодичне, тому розраховувати на нього не варто. Лин у липні намагається триматись у тіні високої рослинності, дотримуючись одних і тих самих маршрутів, які зазвичай тягнуться по кромці водоростей. Цей представник коропових полюбляє триматися твердого ґрунту, з невеликим прошарком мулу. Місця його активності дуже легко помітити по бульбашкам на поверхні та гойданню хвоща чи очерету. Ловля частіше за все ведеться за допомогою поплавкової снасті, рідше фідером. Рибалячи у вікнах рослинності треба проявляти пильність, бо лин різко потягне снасть донизу, що загрожує заплутуванню снасті о водорості та її подальшу втрату. Заради утримання риби на обраній ділянці використовується підкормка, до складу якої часто додають ржаний хліб, сир, молоті каші «Геркулес», та підсмажену коноплю. Обираючи готові состави у магазині, у липні, слід уникати варіантів, що мають різкий запах, через перенасичення ароматизаторами. У якості привади використовуються горох, виповзок, верхокрилець та кукурудза.

Підведемо підсумки. Погода цього тижня буде не дуже спекотною, подекуди пройдуть грози, перед якими активність як хижаків, так і мирної риби, помітно зросте. Судак триматиметься найчистіших ділянок водойми, на середніх або сильних течіях, цього хижака ми будем ловити з човна, на спінінг, використовуючи в якості привади коливальні блешні, вузькотілі воблера та балансири. Найбільші особини чехоні завжди тримаються неподалік від русла, для їх вилову також знадобиться спінінг, у поєднанні з сипучою підкормкою та коливальними блешнями або кастмастером. Лина краще за все ловити вранці або ввечері, біля високої рослинності, чергуючи привади рослинного та тваринного походження. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1487 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото