Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Карп зеркальный
Карась
Сазан


Июль

23 Июль - 30 Июль
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 23 Июль, 10:28
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки»! Погода цього тижня якнайкраще сприятиме вилову коропових, тож ми з вами будемо ловити карася, коропа та сазана. Протягом останніх днів липня риба, особливо мирна, має знижений апетит тож рибалкам доведеться приділити час експериментам із насадками. Далі, про типову поведінку риби для даних умов та найпоширеніші засоби її ловлі – детальніше!

Цей тиждень обіцяє бути спекотним та сонячним, проте небо, час від часу, вкриватиме хмарами. Температура повітря на Заході коливатиметься в межах від +24 до +28 градусів, у центральній частині країни, на Півночі та Сході – від +26 до +31 градуса, а на півдні сягатиме 34 градусів тепла. У темну пору доби ртутний стовпчик коливатиметься від +16 до +24 градусів. Посилена вірогідність опадів прогнозується лише на півночі та сході у середині тижня, що може вилитись як у короткотривалі зливи, так і тривалу грозу. 

Вітер часто змінюватиме свій напрямок, проте переважатиме північно-західний, а його швидкість сягатиме 3-4 м/с. Атмосферний тиск залишатиметься пониженим та коливатиметься у межах від 738 до 745 мм рт. ст. Повний місяць з’явиться на нічному небі вже цих вихідних, тож загалом, враховуючи також і погодні умови, кращими днями для лову коропових стануть з понеділка по середу та п’ятниця.

Поведінка карася буде дуже сильно залежати від температурного режиму, а позаяк синоптики прогнозують лише підвищення температури, то виходити за ним варто виключно на сході або заході сонця. Саме вранці ця риба ближче за все підпливатиме до прибережних ділянок та шукатиме собі їжу у поверхневому або середньому шарі води. Найчастіше, з ним можна зустрітися у вікнах та на кордонах високої рослинності, у тихих заплавах та старицях на річках. Ближче до опівдня поверхневі шари швидко прогріються до некомфортної температури навіть для теплолюбивого карася, тож до вечора працюватимуть лише віддалені брови, ділянки із низькорослими водоростями, коряжник та виключно придонні ділянки. Ловлять цю рибу, загалом, за допомогою довгого поплавкового вудлища у прибережних ділянках або ж легкого фідера, якщо потрібно закидати на дальні відстані. В умовах середини літнього сезону, карась краще за все реагуватиме на насадки саме рослинного походження, такі як парена перловка, тісто, хліб, різноманітні каші, проте великі особини із більшою долею вірогідності віддаватимуть перевагу опаришеві або червоному хробаку. У зв’язку із тим що у водоймах з’являється багато малька, підкормка повинна складатися зі збільшених фракцій.

Період післянерестового підвищення активності позаду, тож метаболізм великих коропових із підвищенням температури дедалі знижуватиметься, проте на сході сонця та вночі можна розраховувати на по-справжньому вартий результат. Шукати коропа слід виключно на відстані від берегу, на глибоких, спокійних та рельєфних ділянках водойми. У першу чергу варто дослідити глибокі брови, коряжник та інші рельєфні ділянки крізь які проходить добовий маршрут риби. Для вилову коропа використовується коропове або міцне фідерне вудлище тестом від 120 – 140 грамів. Задля загодівлі ділянки краще використовувати окреме, сподове вудлище для закидання тяжкого спомба. Загодовувати ділянку одразу від початку рибальської сесії не варто, позаяк зранку, голодна риба добре реагуватиме на насадку. Окрім спомбу, за умови достатнього досвіду, також можна використовувати кобру, спеціально-пристосовані рогачки та катапульти. Найкращими гачками, найбільш пристосованими на коропових, вважаються гачки форми «wide gape», що мінімізують вірогідність зриву. Основу підкормки домашнього приготування стане кукурудза та горох, у спеціалізованих магазинах також можна придбати пилячі бойли та пеллетс, які дозволять затримати рибу на значно довший час. У якості принади на гачку використовуватимуться насадкові бойли різної ступені плавучості, задля візуального виділення принади від корму на дні.

Річного, дикого, коропа, також відомого як сазан, спіймати буде на порядок важче, позаяк він має доволі мінливі маршрути, залежні від безлічі умов а також непередбачувані часи активності. Частіше за все він спостерігатиметься на помірній течії, позаяк намагатиметься уникати сильного спротиву та надто спокійних ділянок, через їх швидке прогрівання. Як і його озерний родич, він подорожуватиме невеликими зграями, та триматиметься різноманітних заглибин та природніх перешкод, де й шукатиме собі їжу у вигляді рослинності або личинок комах. Задля його вилову використовуються ті ж самі, фідерні або коропові снасті, проте вони повинні бути оснащені більш тяжкими кормушками, вага яких починатиметься від 45 грамів. Це потрібно як для більш далекого закидання, так і для максимально точної подачі корму на ділянку. Гачки для вилову сазана підбираються дещо більші, позаяк дикий короп, що все життя проводить на течії, здатен надати значно сильніший спротив під час виважування, що у підсумку може закінчитися розривом губи. Фрикціон котушки, з тієї ж причини також має бути дещо послабленим. В цілому, сазан добре реагує на ті ж самі принади, що і короп, проте його подекуди можуть більш зацікавити рибні чи гості аромати, тоді як короп влітку, у своїй більшості, із більшою долею вірогідності краще реагуватиме на солодкі.

Підведемо підсумки. На вулиці знов стає спекотно та сухо, принаймні у більшості регіонів країни. Карася краще шукати на ранкових та вечірніх зорях, зграї з невеликих особин добре реагуватимуть на насадки рослинного походження, тоді як більші – личинкам комах. Короп та сазан триматимуться виключно рельєфних ділянок розташованих на відстані від берегу та віддаватимуть перевагу солодким і пряним ароматам бойлів. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
292 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Амур белый
Энциклопедия рыбака: Голавль
Энциклопедия рыбака: Густера

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото