Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Щука
Жерех
Плотва


Апрель

23 Апрель - 30 Апрель
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 23 Апрель, 00:53
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами календар рибалки! Наприкінці квітня значна частина риби повертається з нерестилищ та, після короткотривалої паузи, у ряда представників водної фауни розпочинається післянерестовий жор, при чому це стосуватиметься як хижої, так і мирної риби. Цього тижня ми з вами будемо ловити щуку, жереха та плітку. Тепер про поведінку риби по завершенню сезону розмноження – детальніше.

Цього тижня на вулиці незначною мірою потеплішає, проте погодні умови здебільшого залишатимуться стабільними. Температура повітря коливатиметься від +12 до +18 градусів вдень та від +4 до +10 вночі. У північній та східній частинах країни на початку тижня пройдуть незначні опади, які також спостерігатимуться і на заході ближче до вихідних. Небо обіцяє бути переважно хмарним, але вже протягом другої половини тижня сонце з’являтиметься на небі дедалі частіше.

Атмосферний тиск, як і раніше, обіцяє бути пониженим, коливаючись від 745 до 755 мм рт. ст.. Вітер змінить свій напрямок руху на південно-західний, а його швидкість протягом першої половини тижня може сягати 5-6 м/с, із поривами до 8м/с. Місяць на нічному небі дедалі зростатиме, тож календар рибалки, зважаючи на фазу супутника та погодні умови, прогнозує найактивніше клювання риби з понеділка по вівторок, та з п’ятниці по неділю.

Останніми тижнями квітня щука поступово повертається з нерестилищ, розпочинаючи короткотривалий, проте дуже плідний для рибалок, період післянерестового жирування. Найбільшу активність після нересту проявлятимуть саме молоді особини, що повертаються з нерестилищ першими та починають активне полювання у прибережній зоні. Щука, як і раніш, атакуватиме свою здобич з засідки, найчастіше з заростів високих водоростей або укриваючись за високим камінням. Окрім цього, хижачку дуже часто можна спостерігати у крутих бровах, на ділянках із коряжником та поваленими деревами. Рибалять на щуку після нересту за допомогою спінінгу класу лайт або ультралайт, довжиною від 2 метрів, виключно з берегу, відшукуючи найбільш рельєфні ділянки твердого ґрунту. При цьому віддається перевага тонким шнурам, діаметром у 0,12-0,18мм, бажано темно-зеленого або камуфляжного забарвлення. У якості принад використовуються воблери, коливні блешні, твістери та віброхвости довжиною від 7см. Колір принади, у свою чергу, повинен контрастувати із освіщенням водойми: у хмарні дні віддається перевага світлим кольорам, у сонячні – темним або натуральним. Проводка виконується у придонному горизонті повз високу рослинність або трохи збоку від ймовірного місця засідки щуки, у помірно-швидкому темпі.

Жерех тільки-но починає повертатися з нерестилищ, але його повноцінний післянерестовий жор рибалки зможуть оцінити вже ближче до кінця тижня. Місця його полювання, у цей час, можна помітити й неозброєним оком, по сплескам на поверхні, що утворюються коли хижак атакує рибу хвостом. Шукати ділянки його підвищеної активності слід на піщаних косах, на кордонах із заплавами, у вирах та біля обривистого берегу. Ця риба всюди стежитиме за зграями верховодки, влаштовуючи засідки на добових маршрутах малої мирної риби. На час післянерестового жирування, жерех полюватиме по 5-6 разів на день, проте найактивніше – через годину-дві після сходу сонця. Риболовля на жереха в умовах нерестових обмежень, ускладняється лише дальністю закиду, який повинен складати не менш як 70 метрів. Вилов жереха у квітні проводиться за допомогою спінінгу класу лайт, довжиною до 3 метрів, що оснащений об’ємною безінерційною котушкою, типорозміром 3000 та вище. У якості основи використовується волосінь діаметром близько 0,2-0,24мм. Шнури, позбавлені ростяжності, використовувати навпаки не рекомендується, позаяк результатом атаки жереха, за відсутності додаткової амортизації, часто стають розігнуті гачки або втрата оснастки. Найкращими принадами, у цю пору року стануть поверхневі воблери, твістери, коливні блешні та кастмастер.

Плітка, що повернулася з короткотривалого нересту та пережила період спокою, також потребує посиленого живлення, і саме тому буде добре відкликатися на підкормку та насадки тваринного походження. Ця риба більшість часу проводитиме на глибині до 2-3 метрів, часто запливаючи на мілководдя у пошуках теплої води та скупчення зоопланктону. Значна частина цієї риби шукатиме собі їжу й у прибережних ділянках, посеред малої молодої рослинності та високого очерету. По закінченню нересту зграї плітки розпадаються, завдяки чому ця риба стає більш розсіяною по водоймі, тож на пошуки місць її перебування відтепер приділятиметься значно менше часу. Рибалка на плітку наприкінці квітня вестиметься за допомогою поплавкового вудлища завдовжки не менш ніж 4-5 метрів, оснащеного пропускними кільцями та котушкою. Поплавок виставляється під риболовлю у придонному шарі водойми, та зважаючи на невпевнене клювання риби, він повинен бути максимально чутливим. Зважаючи на посилений метаболізм риби, підкормку можна підкидати частіше, а ароматичній складовій під час активного квітіння водоростей, потрібно буде приділити особливу увагу. Продовжується використання мотиля або опариша та інших насадок тваринного походження.

Підведемо підсумки. Погодні умови залишаються стабільними, температура повітря плавно зростатиме, а небо залишатиметься хмарним, що створює ідеальні умови для вилову хижака. Щуку ми будемо шукати у глибоких бровах та за кордонами високої рослинності, та ловити на джигові принади та воблери класу міноу. Жерех посилено полюватиме на верховодку та іншу дрібну рибу, його ми також будемо ловити за допомогою спінінга, на твістери, коливні блешні або кастмастер. Плітка розсіюється по всій площі водойми, тож задля її вилову ми будемо використовувати більші дози ароматної підкормки. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
993 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Незаможний Александр