Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Густера
Щука
Плотва


Январь

22 Январь - 29 Январь
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 22 Январь, 00:41
Группа: Рыбалка

Мінливі погодні умови та зміцнення крижаного шару вносять свої корективи у поведінку озерної та річної фауни, і особливо, це стосуватиметься мирних видів. Крижане покриття на водоймах України міцнішає, сезон підльодної риболовлі нарешті стартує та починає набирати обертів. Цього тижня, ми з вами будемо ловити щуку, плітку та плоскирку. Про все це та інше, після огляду погодних умов, детальніше.

На початку тижня дещо потеплішає, ртутний стовпчик термометру на більшій частині країни вдень зупинятиметься на нульовій позначці, а у приморських областях сягатиме +5 градусів. Ближче до вихідних стане значно прохолодніше, від -2 до -5 градусів вдень, та до -12 градусів вночі. Незначні опади очікуються у західних та південних областях, в інших частинах країни небо обіцяє бути переважно хмарним, із періодичними проясненнями.

Зміна погодних умов, більшою частиною буде зумовлена зміною напрямку вітру із західного на північно-східний. Швидкість його поривів місцями сягатиме 6-7м/с, тож радимо вам вдягатися тепліше, особливо враховуючи підвищену пологість повітря. Зростаючий місяць, зазвичай, приносить із собою підвищення активності малих коропових та хижаків, яких можна буде знайти на невеликій відстані від берегу.

Щука намагатиметься пересуватися водоймою менше, більшість часу проводячи на великих заглибленнях біля русла. На вузьких ділянках річок та заплавах, невеликі особини часто підпливатимуть до прибережної рослинності та зупиняються на найближчих бровах та у коряжнику. Найбільші особини завжди триматимуться русла. Високий рівень кисню дозволяє хижачці пересуватися водоймою без перешкод, але зазвичай, це обмежується курсуванням між декількома придатними для засідки ділянками, що розташовані поблизу маршрутів мирної риби. Її вилов, наразі, ведеться у декілька засобів: зимовими вудлищами на блешні та балансири й жерлицями на живця вздовж високих заростів очерету та бров. В усіх випадках, довжина привади повинна бути достатньо великою та а її поведінка — помірно-активною, щоб зацікавити щуку можливістю легкої наживи. Враховуючи хмарну погоду, найкраще себе проявлять привади яскравого, бажано флуоресцентного, забарвлення, або такі, що якісно імітують рибу. У випадку із жерлицями, роль живця найкраще зіграють карась, або невелика плітка, які максимально довго зберігатимуть рухомість в умовах холодної води. У якості основної, використовуватиметься монофільна жилка, діаметр якої, залежно від особливостей тактики та водойми, варіюватиметься у межах від 0,25 до 0,4 мм.

Плітка – одна з найбільш розповсюджених представників мирної риби майже у всіх типах водойм. Ця риба, наразі, веде зграйний засіб життя, та взимку, більшість часу проводить на глибоких ямах. Разом із становленням криги, її добові маршрути на місця годування зазнають змін, а подібні ділянки стають менш глибокими. Допоки рівень кисню в озерах доволі високий, її можна буде знайти неподалік від високої прибережної рослинності, але згодом, у закритих стоячих водоймах, спостерігатиметься міграція до приток та підводних джерел. Пересування водоймою проходить виключно у придонних шарах, де риба віддає перевагу твердому ґрунту. Ловитимуть її за допомогою зимових вудлищ, оснащених чутливою пружинкою або сторожком. Із підгодівлею, потрібно бути дедалі обережніше, дрібної низькокалорійної частки, такої як панірувальні сухарі, у її складі стане на порядок більше, а мотиля та зернових – трохи менше. Жилка використовуватиметься максимально тонка, близько 0,12 мм основна, з повідцем від 0,1 мм у діаметрі. У випадку із зимовим вудлищем, у якості привади використовуватиметься мормишка, яскравого кольору у хмарну погоду або темного у ясну, або пучок мотиля. 

Із подальшим зміцненням крижаного покрову, плоскирка буде приділяти пошуку їжі дедалі менше часу, але географія пересування її зграй збільшиться. Якщо ваша ціль – біла риба, то майте на увазі, що плоскирка буде триматися подалі від зграй плітки, та ближче до підлящика, віддаючи перевагу замуленим ділянкам донної поверхні та нерівному рельєфу. Доволі часто, цю рибу можна спостерігати на ділянках, що були щедро загодовані поплавочниками влітку та, особливо, осінній сезон, навіть якщо ті розташовані неподалік від берегової смуги. Оптимальна глибина для місць годування цієї риби становитиме 3-4 метри від поверхні водойми. Плоскирка наразі утворює вельми чисельні скупчення, що займають на порядок меншу площу акваторії, тож особливу увагу варто приділити складу та ароматній складовій підгодівлі. При цьому, необхідно враховувати, що позаяк запахи у холодній та чистій, зимовій воді, розповсюджуються дуже швидко, ароматну складову потрібно зважено дозувати. На вкритих кригою, малих водоймах, риболовля буде вестися за допомогою зимового вудлища, у поєднанні із мотилем або мормишкою, коливання вудлищем, при цьому, повинні бути максимально плавними.

Підведемо підсумки. Зимовий рибальський сезон нарешті можна вважати відкритим! Пізнє становлення криги гратиме дуже позитивну роль для риболовлі, залишаючи рівень кисню у водоймах країни високим, що, у свою чергу, добре позначиться на активності малих коропових. Зграї плітки та плоскирки більше пересуватимуться водоймою, та стабільно, по декілька годин на добу проводитимуть на неглибоких ділянках із рельєфним дном. Щука нерідко підходитиме до берегу, де її, з великим успіхом, можна буде ловити жерлицями та зимовими вудлищами на балансири. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
772 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: Алексей