Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Судак
Линь
Сазан


Август

21 Август - 28 Август
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 21 Август, 00:20
Группа: Рыбалка

У наближення осіннього сезону погодні умови стають більш сприятливими для рибальства по всій території України. Температурні показники падають, хижа риба починає полювати активніше, а дрібні та великі коропові ненадовго підійдуть ближче до берегової смуги. Цього тижня ми з вами будемо ловити судака, лина та сазана. Тепер про все по порядку. 

Погодні умови після різких перепадів температур дещо стабілізуються. У північній частині країни, у першій половині тижня випадуть короткотривалі опади, у той час як в інших регіонах очікується переважно сонячна та тепла погода. Ртутний стовпчик термометра, у середньому, показуватиме від +23 до +28 градусів. Найтепліше буде звісно ж у приморських областях, де температура повітря опівдні сягатиме позначки у +34 градуси.

Ближче до вихідних вітер змінить свій напрямок з південно-східного на західний, його швидкість у середньому становитиме 3-4м\с, але найсильніші пориви, особливо на сході, інколи сягатимуть 8м\с. У другій половині тижня місяць входить у фазу першої чверті, після чого активність мирної риби значно підвищиться, особливо у темну пору доби. Атмосферний тиск незмінно залишатиметься пониженим та складатиме із заходу на схід від 742 до 750 мм рт. ст.

Судак добре відчуває наближення осінньої пори, тому його активність дедалі тільки зростатиме. Найкращим місцем для початку рибалки стануть вузькі ділянки річок із середньою за силою течією. Не дивлячись на те, що судак у серпні довго не затримується на одній точці, на його скупчення, із великою долею вірогідності, можна натрапити у руслових бровах, звалах, коряжнику та кам’яних насипах. Окрім заглиблень та рельєфних ділянок, судак доволі часто припливає й на мілководдя, щоб поласувати мальком та невеликою рибою. Найактивніше, цей хижак полює вранці та з вечора до півночі. Рибалка на судака у серпні, найчастіше ведеться за допомогою спінінгових снастей та кружків. Живець на кружках опускається на глибину до 50см від донної поверхні, а щоб хижак безперешкодно заковтнув приваду, варто завжди залишати значний запас жилки. Найкраще ж, у ролі самого живця, послужить верховодка. Вивуджувати варто саме у той момент, коли риба почне тягнути кружок убік. Серед спінінгових привад, найкраще працюватимуть твістери та віброхвоти на тяжких джиг-голівках, тонучі вузькотілі воблери, а також коливальні й обертові блешні. В першу чергу, під час ловлі хижаків варто враховувати, що із підвищенням прозорості води риба проводить все більше часу на віддалені від берегової смуги.

Нерест лина проходив у декілька етапів, починаючи з кінця травня, та до цього часу вже остаточно добігає кінця. Активність цієї риби у значній мірі підвищується, але більшу частину доби вона все ж таки проводить у ямах. Пік жирування припадає на проміжок часу від сходу сонця до 11 години, потім клювання помітно стихає, але знов, у повній мірі відновиться за декілька годин до заходу сонця. Цю рибу, в першу чергу варто шукати у невеликих, порослих очеретом ставках та озерах, а також у річкових протоках і затоках що позбавлені течії. Найперспективнішими точками ловлі лина залишаються ділянки із високою прибережною рослинністю та глибиною у 1,5-2 метри, а також коряжник, мул і невеликі бровки поряд із скупченням дрібних водоростей. Рибалка на нього, як і на інших великих представників коропових, буде вестись, загалом, за допомогою фідерної снасті. Щоб привернути увагу лина, знадобиться досить невелика кількість підкормки, основу якої складатимуть дрібні зернові, бажано із невеликим додатком солодких ароматизаторів та кисломолочною складовою. У якості найкращої привади на гачку виступлять бойли поп-ап яскравого кольору, які будуть найкраще помітні у замуленій ділянці водойми.

Спека йде на спад, тому сазан, у другій половині серпня, починає харчуватися більш активно. Цього тижня, коли погодні умови дещо стабілізувалися, рибалка на нього обіцяє бути доволі успішною. Клювання цієї риби, зазвичай, значно посилюється після заходу сонця та, особливо, у ранні ранкові часи, тобто рибалити на неї варто с 10 вечора до 10 ранку. Сазан, як на початку, так і наприкінці літа триматиметься високої прибережної рослинності, бровок та коряжника. Дистанція ловлі, при цьому, може сильно варіюватися в залежності від погодних умов та коливання атмосферного тиску. Перед закидом фідерної снасті варто добряче розвідати донну поверхню за допомогою маркерного поплавця та грузила, щоб визначити найперспективніші ділянки та не залишити оснастку у щільному коряжнику. В якості підкормки, під час довгої риболовної сесії, рекомендується використовувати пеллетс та бойли великого діаметру. У домашніх умовах можна приготувати суміші рослинного походження, та як слід приправити їх часником або гострими спеціями. Сазан дуже добре також відкликається і на солодкі та кисломолочні аромати, які доволі часто використовуються під час рибалки на всіх великих коропових. Основною ж привадою послужать поп-ап діаметром від 8 до 14мм. Під час виводжування, інколи, великому сазану потрібно дати втомитися, підтримуючи при цьому жилку постійно натягнутою аби уникнути сходу, бо на відміну від коропа, великий сазан, подекуди, може чинити неабиякий опір.

Підведемо підсумки. Спека потроху спадає, в той час як атмосферний тиск залишається стабільно пониженим, що створює ідеальні умови як для ловлі хижаків, так і великих коропових. Судак полює великими зграями на мілководдях та руслових бровах, ловити його краще за все з човна, на спінінг, на твістери, віброхвости, вузькотілі воблери а також невеликі блешні. Лина та сазана в першу чергу варто шукати у замулених ділянках річок, біля коряжника та заростів очерету, їх ми будемо ловити за допомогою фідера, на поп-ап діаметром до 14 мм. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
2381 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Налим
Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Карась золотой

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото