Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Лещ
Окунь
Плотва


Май

21 Май - 28 Май
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 21 Май, 12:55
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами «Календар Рибалки»! Наприкінці травня на нересті залишатимуться лише найтеплолюбивіші коропові, тоді як хижак, малий та великий, вже прилаштовується до високих температур та шукає собі нові ділянки для полювання. Цього тижня, ми з вами будемо ловити плітку, ляща та окуня. Далі, про поведінку риби та засоби її лову, - детальніше.

На відміну від решти місяця, цього тижня небо обіцяє бути хмарним, а опади оминуть лише південні та частину центральних областей. Температура повітря вдень коливатиметься від +17 до +22 градусів, а вночі становитиме від +11 до +16. На Півночі, більшості центральної України та Заході очікуються сильні дощі, подекуди з грозами. На Сході очікуються короткотривалі зливи, подекуди з грозою.

У середині тижня східний вітер зміниться північним, а його швидкість зросте до 4-5м/с, у той час як найшвидші пориви під час опадів сягатимуть 8м/с. Атмосферний тиск знову понизиться до 742-746мм рт. ст.. Місяць на нічному небі продовжить зростати, здійснюючи перехід у другу фазу, у зв’язку з чим, підвищення клювання риби очікується у період із понеділка по п’ятницю.

По завершенню нересту зграї плітки розпадаються, а клювання повною мірою відновляється через два тижні після повернення з нерестилищ. Наразі, ця риба веде вже типово-літній засіб життя, годується загалом вранці та ввечері, а вдень віддають перевагу більш глибоким ділянкам, де рятуються від пекучого сонця.

Після нересту, вже на початку травня, клювання плітки поступово починає відновлюватись, та наразі ця риба вже веде типово літній засіб життя. Її зграї розпадаються, а плітка розповсюджується всією акваторією водойми. Знайти рибу стає на порядок простіше, проте апетит плітки після нересту вже не такий сильний, тож закидати підкормку доведеться якомога ближче до потенційних ділянок її зупинки. Частіше за все її можна зустріти вранці, на прибережних ділянках посеред високої прибережної рослинності, на найближчих до берегу бровах, тихих заплавах та коряжнику. Риболовля на неї вестиметься з берегу, за допомогою поплавкового вудлища довжиною до 5-7 метрів, задля максимально безшумного закиду у вікна очерету. Бланк із кільцями обладнується невеликою безінерційною котушкою, основна жилка у діаметрі не перевищуватиме 0,14мм, а повідці – 0,12мм. Поплавець підбирається максимально чутливий, із яскравою високою антеною, коливання якого буде добре видно крізь щільно рослинність. Основу підкормки складуть більш-менш дрібні фракції рослинного походження із незначним додаванням кормового мотиля та натуральними ароматичними додатками у вигляді часнику або анісового масла. Найкращими насадками стануть опариш, мотиль, червоні хробаки або крупні зернові.

Лящ, деякий час після ікрометання триматиметься подалі від берегу, тож дістатися ділянок його годування можна лише на малих озерах та вузьких та тихих частинах річок. Особини, яких прийнято вважати трофейними не відходитимуть від русла, прируслових поливів та брів, дістатись яких з берегу не завжди буває легко. Підлящик навпаки – шукатиме собі їжу на ділянках, глибина яких не перевищує 2-3 метрів, це можуть бути як мілководдя, так і прибережні ділянки. Як і у випадку із пліткою, найкращими ділянками стануть глибокі брови та рівні ділянки наповнені рослинністю або коряжником, проте сусідування із тією ж самою пліткою він намагатиметься уникати. Ранкові та вечірні маршрути ляща на пошуки їжі стають все більш передбачуваними та постійними. Ідеальною снастю на момент нерестових обмежень залишатиметься довге поплавкове вудлище, що обладнане жилкою діаметром близько 0,18мм та повідцем у 0,14мм. Цю рибу також можна ловити й за допомогою легкого фідера, тестом від 40 до 80 грамів, яким особливо зручно буде оперувати на дальніх бровах. По завершенню сезону розмноження, лящ та підлящик починають все краще реагувати на насадки рослинного походження, такі як горох та кукурудза, проте й надалі його улюбленою стравою залишатимуться опариш та червоні хробаки.

Окунь наразі тримається не чисельними групами, по 3-6 особин, у залежності від віку. Групи великого окуня завжди витіснятимуть молодого з ділянок наповнених об’єктами полювання.  Цей хижак часто спостерігатиметься поблизу берега, куди під ранковим сонцем припливають погрітися малі коропові та цьогорічний мальок. Найбільші особини вестимуть поодинокий засіб життя та триматимуться найглибших ділянок водойми. Активніше за все цей хижак поводитиме себе у річках, а саме у бровах, перекатах та у коряжнику, намагаючись уникати замулених та брудних ділянок води. Піки жирування спостерігатимуться вранці та перед заходом сонця, а напередодні грози може полювати протягом цілого дня. Наприкінці травня продовжується риболовля ультралайтовим спінінгом довжиною від 1,8 до 2,6 метрів. Найкращими принадами послугують твістери та віброхвости довжиною до 4 см, а також коливні блешні сріблястого або яскравого кольору, що добре контрастує з водою у хмарну погоду. Основна моно жилка підбирається діаметром до 0,18мм, а повідець може не перевищувати товщиною 0,14мм. Проводка принади повинна виконуватись у помірному або помірно-швидкому темпі, позаяк напередодні літньої пори та зростання температури води апетит окуня та інших хижаків поступово падає. Окрім спінінга, залишається також можливою, та подеколи приносить значні результати, риболовля за допомогою довгих поплавкових вудлищ у вікнах високої рослинності та на її кордонах.

Смотрите также:
506 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Лещ
Энциклопедия рыбака: Окунь

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото

Автор: анатолий
Автор: Олег
Автор: Сергій Кияновський
Автор: Олег, очаков