Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова

Видео: календарь рыбака

Сом
Чехонь
Окунь


Август

20 Август - 27 Август
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 20 Август, 10:46
Группа: Рыбалка

Вітаю, з вами Павло Зібров із актуальним «Календарем рибалки» на передостанній тиждень літнього сезону. Погодні умови залишатимуться доволі тяжкими, тож протягом цього періоду, найбільші успіхи принесе саме ранкова риболовля. Підвищення температури води, особливо у малих водоймах, та зниження рівня кисню все ще дають про себе знати, і це неодмінно варто враховувати. Цього тижня, ми з вами будемо ловити сома, чехоню та окуня. Далі, після огляду погодних умов, - розберемо типову поведінку риби детальніше!

Спека, що прийшла наприкінці минулого місця в Україну, триватиме й надалі. По всій території країни, протягом тижня, денна температура коливатиметься у межах від +25 до +32 градусів, нічна ж, із півночі на південь, становитиме від + 15 до +22 градусів. У майже всіх областях обіцяє бути переважно сонячно та сухо, лише на сході країни тиждень обіцяє початися із теплої, літньої, грози.

Починаючи з середи, напрямок вітру зміниться з північно-східного на південно-східний, у той час як його швидкість поступово зменшуватиметься з 4 до 2м/с. Атмосферний тиск залишатиметься стабільно пониженим та коливатиметься в межах від 748 до 752 мм рт ст. Повний місяць з’явиться на нічному небі вже на вихідних, тож найкращими днями для виходу на риболовлю, враховуючи погодні умови, стануть з понеділка по четвер.

Протягом серпня, доки на вулиці зберігається літня спека, сом продовжуватиме проявляти підвищену активність. В першу чергу, потрібно розуміти, що ця риба погано переносить високі температури, а отже, найкращим часом для його вилову стане ніч та ранок. Ближче за все до заростів рослинності, на полювання, сом приходитиме вночі, у цей час він зазвичай полює на жаб та мирну рибу, що пропливає неподалік. Вранці та вдень, його можна зустріти виключно на великих глибинах, дістатися яких можна лише допомогою човна. Річковий гігант проводитиме світлу пору доби на глибоких ямах, яких не покидає протягом усього життя, за виключенням, хіба що, форс-мажорних обставин. Вночі, цю рибу ловлять з берегу, за допомогою донної або витривалої спінінгової снасті із великим тестом та укріпленими кільцями. Вудлища оснащуються безінерційними котушками із товстими шнурами або жилкою товщиною від 0,8мм. У якості принади на донному вудлищі використовується жаби, коники, земледухи та сарана. Серед спінінгових принад, найбільшу популярність отримали коливні блешні, балансири, твістери та віброхвости. Під час ранкової риболовлі з човна, на міцному спінінгу, насадка опускається під плаваючий засіб, у той час як привабити сома до човна допомагає таке пристосування як квок, на звук якого річний гігант реагує з дуже великої відстані.

Чехоня триматиметься виключно широких частин головних водних артерій країни, вона, як ніяка інша риба, полюбляє простір та, як правило, спостерігається на доволі сильній течії. Світлу пору доби вона проводитиме біля поверхні, на віддалених від берегу ділянках, вночі – опускається на глибину та припинятиме годуватися до самого ранку. Найближче до берегу та мілководдя загалом будуть спостерігатися лише молоді особини, основу живлення яких становлять комахи та молюски, тоді як велика чехоня вже полюватиме на малька інших видів. Напередодні осіннього похолодання, наприкінці серпня, активність риби поступово зростатиме до першого падіння температури. Позаяк поведінка молодої та великої чехоні дуже відрізняється, відмінності є і у засобах їх вилову. Чисельні зграї з невеликих особин краще за все ловити з човна, за допомогою матчевого або довгого болонського вудлища, оснащеного кільцями та безінерційною котушкою. Насадка, у вигляді коника або великих личинок комах, подається у поверхневі горизонти після короткотривалого та незначного попереднього загодування. Компоненти підкормки повинні  бути дрібнофракційними та повільнотонучими. Велику чехоню, зважаючи на її більшу обережність та відмінні гастрономічні вподобання, варто ловити на живця, у вигляді рибки розміром до 4см, або на спінінг, за допомогою твістерів, віброхвостів або дрібного воблера.

Найкраще клювання окуня, зазвичай, спостерігається під час легкого, північного вітру та хмарного неба, що ми й спостерігатимемо у перші дні тижня на більшій частині країни. Рано вранці, коли сонце тільки починає підійматися над горизонтом, зграї невеликого та середнього за розмірами окуня вирушають на пошуки їжі, проходячи уздовж високої берегової рослинності. Найчастіше, він зупинятиметься на твердому ґрунті, у вирах, бровах, коряжнику, на виходах з заплавів, під крутим берегом та біля інших ділянок, що є придатними для засідки. Риболовля на окуня є найбільш популярною як серед професіоналів так і аматорів, позаяк смугастий хижак майже не боїться шуму та часто спостерігається у прибережній зоні. Ловити його можна як за допомогою спінінга, так і поплавковим вудлищем, як з човна, так і з берегу, на принади тваринного та штучного походження. Для його вилову використовуватимуться жилки діаметром від 0,12 до 0,15мм. За використання спінінгу, у свою чергу, доцільніше, використовувати шнури діаметром до 0,09 мм. У якості насадки на поплавковій снасті, використовуватимуться личинки комах та червоні хробаки, а на спінінговій – силіконові принади довжиною до 6см, невеликі сріблясті блешні та, за трофейної риболовлі з човна, – балансири натурального забарвлення.

Підведемо підсумки. Спекотні умови, що триматимуться стабільно протягом усього місяця, значною мірою впливають на метаболізм хижих та мирних представників водної фауни, змушуючи останніх годуватися лише вранці або вночі. За трофейним сомом краще за все виходити ближче до русла, практикується відвісна риболовля міцним вудлищем на принади тваринного походження за допомогою квока. Пікова активність чехоні спостерігатиметься вдень, у поверхневих горизонтах води, її ми ловитимемо за допомогою поплавкового вудлища на личинки комах або спінінгом на силіконові принади. Ближче за все до кордонів очерету, окунь підпливатиме вранці, саме тоді його можна ловити з берегу, використовуючи ті ж самі принади розміром до 6-7см. Як і завжди, бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
310 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото