Трофей

клуб охотников и рыболовов

Календарь рыболова - Прогноз рыбалки и календарь клева рыбы на 2014 год

Календарь рыболова
Густера
Карась
Окунь


Март

19 Март - 26 Март
Календарь рыболова

Вавілен Асаговський 19 Март, 12:59
Группа: Рыбалка

Наприкінці березня нашу країну знов очікує похолодання, яке уповільнить процес танення криги та ще бодай на тиждень продовжить сезон підльодної риболовлі. Не зважаючи на це, наближення нересту примушує рибу більше подорожувати водоймою, тож рибалкам знов потрібно знаходити нові результативні ділянки й горизонти. Цього тижня, ми з вами будемо ловити плоскирку, карася та окуня. Після короткого огляду погодних умов, про ці та інші аспекти березневої риболовлі, — детальніше. 

На початку тижня очікується різке похолодання, особливо у центральних та західних областях. Відтак, денна температура по країні коливатиметься, від -8 до +6 градусів, а ночами подекуди падатиме до -12 градусів. Тепліше за все, на цей раз, буде не на півдні, та ближче до східних кордонів, де стовпчик термометру часом підійматиметься до +8 градусів. З понеділка по четвер, по всій території країни очікуються дощі, що подекуди обертатимуться мокрим снігом.

Атмосферний тиск залишатиметься пониженим, коливаючись від 742 до 748 мм рт. ст.. Південний вітер, що переважатиме протягом більшої частини тижня, ближче до вихідних, зміниться північно-західним, проте його швидкість не перевищуватиме 3-4 м\с. Небо обіцяє біти переважно хмарним, із рідкими проясненнями. Місяць проходитиме першу фазу, що часто приносить загальне оживлення водної фауни, тож найкращими днями для риболовлі цього тижня обіцяють бути п’ятниця та вихідні.

Після появи перших проталин на озерах та ставках, кисневий баланс малих водойм починає швидко відновлюватись, даючи можливість плоскирці шукати собі їжу на звичних для неї ділянках, подалі від приток. Наразі, ця риба віддаватиме перевагу більшим глибинам ніж взимку, проте на частині водойм, товщина криги й надалі дозволяє дістатися місць її перебування пішки. Останнє, особливо стосуватиметься річок із повільною течією, де зграї плоскирки часто будуть спостерігатися на заглибинах тихих заплавів. Ця риба проявлятиме найбільшу активність з 9 до 11 ранку, значну частину доби проводячи на зимувальних ямах. Основу її харчування, становить дрібний зоопланктон та малі ракоподібні, яких ще багато залишається на рідких залишках минулорічної рослинності. Риболовля на плоскирку, у залежності від стану криги, буде проводитись за допомогою зимового або поплавкового вудлища. Найкращим місцем для початку риболовлі стане коряжник та глибокі брови, розташовані на захищених від течії ділянках водойми. Задля привертання уваги риби, використовуватиметься дрібнофракційна підкормка, із тваринною та ароматичною складовими. Найкращими принадами виступлять мормишки сріблястих та темних відтінків, або, як у випадку із звичайним поплавковим вудлищем, опариш та мотиль.

Карась, не дивлячись на похолодання, вже потрохи полишає зимувальні ями та глибокі ділянки. Оптимальна глибина для його пошуку складатиме від 2 до 4 метрів, тоді як на проточних водоймах ще менше. Як і більшість коропових, він шукатиме собі їжу у придонних горизонтах, віддаючи перевагу тихим ділянкам, проте також, час від часу, відпочиватиме «упівводи». Іноді, його невеличкі зграї запливають на кордони високого очерету та іншої прибережної рослинності у глибоких заплавах. У цю пору року, його слід шукати на замуленому або глинистому ґрунті. Доки температура здебільшого триматиметься нижче нуля, а на водоймі зберігається крига або широкі закраїни, ця риба у повній мірі зберігатиме обережність. Весняне, переднерестове жирування почне набирати силу лише із початком наступного місяця. Зважаючи на це, снасті підбиратимуться максимально чутливі та непримітні. У випадку із зимовим вудлищем, це помірно натягнутий під вагою принади сторожок або пружинка, у поєднанні із волосінню діаметром від 0,08 мм та малими круглими мормишками. На півдні, де вода звільнюватиметься від закраїн скоріше, зимові снасті змінюються довгими поплавковими вудлищами або фідером, із опаришем у якості насадки на гачку. Склад домашньої підкормки типовий скоріш для зимової риболовлі: панірувальні сухарі, подрібнені каші, макуха, кормовий мотиль та декілька крапель меду або анісового масла.

Вслід за великими хижаками, набирає обертів апетит окуня, який останніми тижнями березня значно більше пересувається водоймою вслід за зграями минулорічного малька дрібної мирної риби. Більшість смугастого хижака віддаватиме перевагу глибоким ділянкам, проте, у той же час, його доволі часто можна спостерігати у заплавах та на мілководді. Шукати його слід на піщаних косах, затопленому коряжнику, серед насипу великого каміння, у бровах та височинах на твердому ґрунті. У річках, пікове добове жирування буде починатися вже о 8 ранку, та подекуди продовжуватиметься до 11 години. Безпосередньо нерест, розпочнеться коли температура води розігріється до 9 градусів. Оскільки на більшій частині водойм все ще зберігаються закраїни, апетит хижака тільки починає зростати. Рибалити на цю рибу, на спокійних частинах річок та малих озерах, можна буде за допомогою зимового вудлища на опариша або мормишку. Непогані результати, враховуючи непередбачуваність горизонту перебування риби, принесе гірлянда, використання якої вже у перших числах квітня підпадатиме під заборону. На частині південних та східних водойм потрохи розпочинається сезон спінінгової риболовлі на силікон та малі блешні, а також довгими поплавковими вудлищами на мотиля.

Підведемо підсумки. Зміни температурного режиму стають все більш і більш непередбачуваними, тож рибалкам слід вести себе обережніше на кризі, особливо біля швидких та зустрічних течій. Плоскирка та карась, передчуваючи наближення нересту, пересуваються ближче до ділянок із прибережною або минулорічною рослинністю у пошуках нових джерел їжі. Їх, залежно від умов, ми будемо ловити на зимові або поплавкові снасті, відповідно на мормишку або опариша. Окунь часто з’являтиметься у заплавах та на мілководді, ловимо на мормишку, балансири, або спінінгом на силіконові принади. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
1211 0
 
Условные обозначения

 • Поплавочными удочками
 • Зимними удочками
 • Донными удочками
 • Нахлыстом
 • Спиннингом
 • Жерлицами
 • Дорожкой
 • На мормышку
 • Отвесным блеснением
 • Кружками
 • Утром
 • Вечером
 • Днем в теплую
  пасмурную погоду
 • Днем в пасмурную погоду
 • Теплые ночи
 • В тихую погоду днем
 • На закате дня
 • Пресноводные
 • Условно солоновато-водные
 • Морские
 • Самка
 • Самец
Комментариев

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календари рыбака

Трофеи месяца

Энциклопедия рыбака: Густера
Энциклопедия рыбака: Ерш обыкновенный
Энциклопедия рыбака: Лещ

Советы рыбакам

Теги по рыбалке

Случайное фото